Nowości Seagate - dyski przenośne, bezprzewodowe, usługi w chmurze

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Seagate wzbogaca ofertę o nowe urządzenia do archiwizacji plików. W katalogu pojawi się najcieńszy na świecie dysk przenośny, nowy dysk bezprzewodowy oraz dysk służący do synchronizacji plików między różnymi urządzeniami w naszych domach.

Pierwszy z nich, dysk przenośny Seagate Seven, oferuje pojemność 500GB i będzie łączył się z urządzeniami za pomocą portu USB 3.0. Stalowa obudowa o grubości jedynych 7 mm czyni go najcieńszym tego typu urządzeniem dostępnym obecnie na rynku. Dysk pojawi się w sprzedaży pod koniec tego miesiąca w cenie 100 dolarów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Kolejną nowościa w ofercie Seagate jest przenośny dysk bezprzewodowy Seagate Wireless. Tak samo jak pozycja opisana wyżej, dysk oferuje 500GB przestrzeni i złącze USB. Dysk został jednak zaprojektowany głównie z myślą o urządzeniach mobilnych i umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików. Seagate Wireless tworzy własny punkt dostępu Wi-fi, a plikami można zarządzać za pomocą aplikacji na systemy iOS, Android, Kindle i Windows 8. Urządzenie pojawi się w lutym w cenie 130 dolarów. Do wyboru będzie kilka wersji kolorystycznych.

Kolejnym nowym produktem zaprezentowanym przez Seagate jest Personal Cloud. System umożliwia zapisywanie, streaming i synchronizację plików między urządzeniami znajdującymi się w jego zasięgu, takimi jak smartfony, tablety, telewizory i konsole do gier. Personal Cloud oferuje również możliwość synchronizacji z serwisami w chmurze typu Goodle Drive czy Dropbox. Urządzenie będzie oferowane w wersjach o pojemności 3,4,6 i 8 TB. Producent na razie nie ujawnia ceny, jednak sam produkt ma pojawić się w sprzedaży już pod koniec stycznia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Więcej informacji o produktach znajdziemy na stronie www.seagate.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)