Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowości Seagate - dyski przenośne, bezprzewodowe, usługi w chmurze

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Seagate wzbogaca ofertę o nowe urządzenia do archiwizacji plików. W katalogu pojawi się najcieńszy na świecie dysk przenośny, nowy dysk bezprzewodowy oraz dysk służący do synchronizacji plików między różnymi urządzeniami w naszych domach.

Pierwszy z nich, dysk przenośny Seagate Seven, oferuje pojemność 500GB i będzie łączył się z urządzeniami za pomocą portu USB 3.0. Stalowa obudowa o grubości jedynych 7 mm czyni go najcieńszym tego typu urządzeniem dostępnym obecnie na rynku. Dysk pojawi się w sprzedaży pod koniec tego miesiąca w cenie 100 dolarów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Kolejną nowościa w ofercie Seagate jest przenośny dysk bezprzewodowy Seagate Wireless. Tak samo jak pozycja opisana wyżej, dysk oferuje 500GB przestrzeni i złącze USB. Dysk został jednak zaprojektowany głównie z myślą o urządzeniach mobilnych i umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików. Seagate Wireless tworzy własny punkt dostępu Wi-fi, a plikami można zarządzać za pomocą aplikacji na systemy iOS, Android, Kindle i Windows 8. Urządzenie pojawi się w lutym w cenie 130 dolarów. Do wyboru będzie kilka wersji kolorystycznych.

Kolejnym nowym produktem zaprezentowanym przez Seagate jest Personal Cloud. System umożliwia zapisywanie, streaming i synchronizację plików między urządzeniami znajdującymi się w jego zasięgu, takimi jak smartfony, tablety, telewizory i konsole do gier. Personal Cloud oferuje również możliwość synchronizacji z serwisami w chmurze typu Goodle Drive czy Dropbox. Urządzenie będzie oferowane w wersjach o pojemności 3,4,6 i 8 TB. Producent na razie nie ujawnia ceny, jednak sam produkt ma pojawić się w sprzedaży już pod koniec stycznia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Więcej informacji o produktach znajdziemy na stronie www.seagate.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
0
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)