Lume Cube - 1500 lumenów w kieszeni

0
Maciej Luśtyk
24 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Dzięki serwisom crowdfundingowym co i rusz powstają firmy oferujące ciekawe, a czasem i rewolucyjne rozwiązania mające zastosowanie w fotografii. Ostatnio naszą uwagę przykuł projekt lamp Lume Cube łączących dużą moc z kompaktowymi rozmiarami.
Lampy Lume Cube zostały stworzone z myślą o użytkownikach smartfonów i popularnych ostatnimi czasy kamerek sportowych. Lampy mogą służyć zarówno jako flash podczas robienia zdjęć telefonem jak i stałe, zewnętrzne źródło światła przy nagrywaniu materiału wideo. Lampy łączą się z urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth, a siłę błysku w zakresie 0-1500 lumenów można kontrolować poprzez specjalną aplikację. Oprogramowanie umożliwia synchronizację 5 osobnych lamp z jednym urządzeniem, a bateria wystarcza na około 2 godziny pracy. Urządzenie zostało zamknięte w wodoszczelnej obudowie wyposażonej w magnes, przyssawki i gwint statywu, dzięki czemu łatwo przymocujemy je do większości powierzchni i gripów. Wymiary lampy to jedynie 5x5cm, co sprawia, że bez problemu zmieści się do kieszeni kurtki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Do końca kampanii w serwisie Kickstarter został jeszcze prawie miesiąc, jednak twórcy już zdołali zebrać całą kwotę potrzebną na wyprodukowanie sprzętu. Lampy możemy zakupić w przedsprzedaży w cenie 59$ za sztukę lub w zestawach po 2 i 4 sztuki. Premiera przewidywana jest na luty 2015 r.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lumecube.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)