Leica T - akcesoria

0
Patryk Wiśniewski
24 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Wraz z premierą nowego systemu niemieckiego producenta pokazano również nowe akcesoria. Podobnie jak korpus zostały zaprojektowane we współpracy z Audi Design. Dzięki temu w ręce użytkowników trafia spójna koncepcja stylistyczna.

Leica zadbała także o detale w dniu premiery nowego systemu. Przygotowano serię akcesoriów zaprojektowanych podobnie jak aparat przez Audi Design. Producent postawił na cztery modne kolory: żółty, pomarańczowy, czarny i biały, pozwalające na dopasowanie aparatu Leica T do indywidualnego stylu użytkownika.

Pasek powstał z połączenia sztywnego nylonu i elastycznego silikonu. Niemiecki producent określa to jako skórkę T-Snap. Okrywa ona nieomal cały aparat, nie tylko go chroniąc, ale także nadając kolor. Osłania przednią ściankę przed zarysowaniami i uderzeniami, a jej unikalny wygląd przyciąga uwagę i nadaje indywidualny charakter.

Została uzupełniona przez T-Flap - miękki, silikonowy ochraniacz ekranu i górnej płyty. Pasek do aparatu również nie jest przypadkowy. Leica proponuje pasek na szyję lub na nadgarstek. Oba paski przyłącza się do korpusu za pomocą nowatorskiego systemu - Easy-click.


Dzięki temu zredukowany do najprostszej formy korpus Leiki T jest pozbawiony wystających elementów - pozostaje jednocześnie funkcjonalny i elegancki.


Gamę akcesoriów Leica T uzupełnia kabura oraz torba systemowa. Obie wykonane z najwyższej jakości skóry.Oprócz wyżej wspomnianej gamy produktów warto wspomnieć jeszcze o nowej lampie błyskowej Leica SF 26. Łączy ona w sobie moc i wszechstronność. Jej głowica jest ruchoma, a wbudowana dioda LED umożliwia pracę w trybie oświetlenia ciągłego, przydatnego podczas nagrywania sekwencji wideo.


Leica to przede wszystkim system M, więc nie mogło zabraknąć przejściówki na legendarne szkła niemieckie producenta. M-Adapter T umożliwia połączenie Leiki T z ponad dwudziestoma obiektywami systemu M. Wbudowany sensor wykrywa 6-bitowy kod i zapewnia pełne wsparcie pomiaru ekspozycji oraz umożliwia fotografowanie w trybie priorytetu przysłony.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
13
0
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One...
Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi...
3
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)