Cokin Pure Harmonie - najcieńsze i najlżejsze filtry na świecie

Autor: Patrycja Tuszyńska

1 Luty 2013
Artykuł na: minutę
Cokin zaprezentował nową serię filtrów Pure Harmonie, które są niezwykle cienkie i lekkie - filtr UV ma zaledwie 3,3 mm grubości. W ofercie znalazły się także dwa inne filtry rotacyjne - polaryzacyjny i neutralnie szary.

Oferta marki Cokin rozszerzyła się o nową linię filtrów Pure Harmonie, w której znajdziemy trzy filtry charakteryzujące się niezwykłą lekkością i cienkością. Pierwszy z nich, Multi-Coated Anti-UV (UV MC), ma zaledwie 3,3 mm grubości. Nie tylko jest niezauważalny na obiektywie, ale też zapobiega powstawaniu flar. 4,5-milimetrowy Circular Polarizer (C PL) i 9,5-milimetrowy Variable Density Neutral Gray (ND X) to filtry rotacyjne. W przypadku filtra szarego poprzez obrót zewnętrznym pierścieniem uzyskuje się płynną regulację od ND2 (1 przysłona) do ND400 (+8 działek przysłony). Wszystkie filtry posiadają powłoki EVERCLEAR 5, dzięki czemu są odporniejsze na zarysowania, kurz, tłuste plamy i wodę.

Filtry są dostępne w rozmiarach od 37 do 82 mm (z wyjątkiem filtra szarego - od 52 do 82 mm). Ceny zaczynają się od 50 dolarów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły