Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Cokin Pure Harmonie - najcieńsze i najlżejsze filtry na świecie

0

Autor: Patrycja Tuszyńska

1 Luty 2013
Artykuł na: minutę
Cokin zaprezentował nową serię filtrów Pure Harmonie, które są niezwykle cienkie i lekkie - filtr UV ma zaledwie 3,3 mm grubości. W ofercie znalazły się także dwa inne filtry rotacyjne - polaryzacyjny i neutralnie szary.

Oferta marki Cokin rozszerzyła się o nową linię filtrów Pure Harmonie, w której znajdziemy trzy filtry charakteryzujące się niezwykłą lekkością i cienkością. Pierwszy z nich, Multi-Coated Anti-UV (UV MC), ma zaledwie 3,3 mm grubości. Nie tylko jest niezauważalny na obiektywie, ale też zapobiega powstawaniu flar. 4,5-milimetrowy Circular Polarizer (C PL) i 9,5-milimetrowy Variable Density Neutral Gray (ND X) to filtry rotacyjne. W przypadku filtra szarego poprzez obrót zewnętrznym pierścieniem uzyskuje się płynną regulację od ND2 (1 przysłona) do ND400 (+8 działek przysłony). Wszystkie filtry posiadają powłoki EVERCLEAR 5, dzięki czemu są odporniejsze na zarysowania, kurz, tłuste plamy i wodę.

Filtry są dostępne w rozmiarach od 37 do 82 mm (z wyjątkiem filtra szarego - od 52 do 82 mm). Ceny zaczynają się od 50 dolarów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły