Wymienna optyka w iPhonie - trzy propozycje

W ostatnich dniach na technologicznych blogach pojawiły się trzy propozycje obudów iPhone'a z "wymienną optyką", w postaci okrągłych, obrotowych tarcz z dodatkowymi soczewkami czy filtrami. Zaczęło się od obudowy firmowanej logo Holga, później pojawiła się bardziej zaawansowana obudowa ze sklepu Photojojo.com, a temat najlepiej podsumowała trzecia, dość zaskakująca...

iPhone jako aparat fotograficzny, obok licznych zalet, ma również wady - na przykład stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw, który na dłuższą metę może użytkownika ograniczać. Rozwiązanie - specjalna obudowa z obrotową tarczą, na której znajdują się dodatkowe soczewki i filtry zmieniające sposób "widzenia" telefonu. {LNK|http://shop.holgadirect.com/products/holga-iphone-lens-filter-kit-for-iphone-slft-ip4;Pierwsza propozycja - firmowana logo Holgi - jest tania: kosztuje 25 dolarów. Uzyskiwane efekty nie rzucają jednak na kolana.


Druga propozycja - obudowa ze sklepu Photojojo.com - jest znacznie droższa, kosztuje 249 dolarów, ale przynajmniej widać za co się płaci: odporne aluminum, dwa mocowania statywowe i trzy soczewki: tele, wide i rybie oko.


Chyba najlepszym podsumowaniem tego (dość absurdalnego) tematu jest propozycja numer trzy, w stylu Adama Słodowego. Jeśli ktoś rzeczywiście chciałby zrobić coś podobnego - oto {LNK|http://www.instructables.com/id/iPhone-Magnifying-Camera-Mod/;link do instrukcji.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8