Roundflash - składany dyfuzor typu ringflash

Autor: Michal Grzegorczyk

8 Sierpień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Na rynku przybywa ciekawych akcesoriów fotograficznych opracowanych i wyprodukowanych przez Polaków. Najnowsze to składany dyfuzor typu ringflash nazwany "Roundflash". Urządzenie modyfikuje światło reporterskiego flesza rozpraszając je rownomiernie wokół obiektywu.

Roundflash to składany dyfuzor typu ringflash o średnicy 44 centymetrów. Warto zaznaczyć, że to rodzima produkcja - zaprojektowana i wyprodukowana przez Polaka. Urządzenie modyfikuje światło reporterskiego flesza rozpraszając je rownomiernie wokół obiektywu. Sprawdzi się w fotografii mody, portretowej, beauty i wszędzie tam, gdzie potrzeba światła miękko okalającego obiektyw. Roundflash oświetla praktycznie bezcieniowo, dając w oczach modelki świetliste pierścienie.

Roundflash składa się do rozmiarów ok. 20 x 20 centymetrów (waży 227 gramów), a przygotowanie go do pracy polega jedynie na włożeniu w odpowiednie miejsca sztyftów z włókna węglowego aby uzyskał odpowiedni kształt i sztywność. Pasuje do większości dużych reporterskich fleszy (Nikon SB900 czy Canon 580 EX II) i można go założyć na większość obiektywów standardowych i tele o średnicy do 10cm.

Poniżej można zobaczyć zdjęcie zrobione z wykorzystaniem Roundflasha.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć na angielskojęzycznej stronie {LNK|http://roundflash.com;roundflash.com. Tam również można go zamówić. Kosztuje 159 dolarów czyli ok. 450 złotych.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6