BlueSLR - zdalne wyzwalanie migawki iPhonem

Firma XEquals zaprezentowała urządzenie blueSLR, umożliwiające sterowanie lustrzanką za pomocą iPhone'a, iPoda lub iPada. Niewielki moduł wpięty w gniazdo aparatu komunikuje się z urządzeniem z systemem iOS za pomocą technologii Bluetooth.

BlueSLR to niewielkie urządzenie wpinane w jedno z gniazd lustrzanek Nikon (wersja dla Canona dopiero powstaje). Drugim elementem systemu jest program zainstalowany na iPhonie, iPodzie lub iPadzie. Pomostem łączącym obie części jest technologia bluetooth. Użytkownik może zdalnie wyzwalać migawkę, zmieniać parametry zdjęcia, a także geotagować zdjęcia (oczywiście o ile w iOS-owym urządzeniu jest odbiornik GPS). Urządzenie kosztuje 149 dolarów, a program w serwisie iTunes App Store jest bezpłatny. Producent deklaruje, że już pracuje nad wersją działającą w telefonach Blackberry oraz z systemem Android.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0