BlueSLR - zdalne wyzwalanie migawki iPhonem

Firma XEquals zaprezentowała urządzenie blueSLR, umożliwiające sterowanie lustrzanką za pomocą iPhone'a, iPoda lub iPada. Niewielki moduł wpięty w gniazdo aparatu komunikuje się z urządzeniem z systemem iOS za pomocą technologii Bluetooth.

BlueSLR to niewielkie urządzenie wpinane w jedno z gniazd lustrzanek Nikon (wersja dla Canona dopiero powstaje). Drugim elementem systemu jest program zainstalowany na iPhonie, iPodzie lub iPadzie. Pomostem łączącym obie części jest technologia bluetooth. Użytkownik może zdalnie wyzwalać migawkę, zmieniać parametry zdjęcia, a także geotagować zdjęcia (oczywiście o ile w iOS-owym urządzeniu jest odbiornik GPS). Urządzenie kosztuje 149 dolarów, a program w serwisie iTunes App Store jest bezpłatny. Producent deklaruje, że już pracuje nad wersją działającą w telefonach Blackberry oraz z systemem Android.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18