BlueSLR - zdalne wyzwalanie migawki iPhonem

Firma XEquals zaprezentowała urządzenie blueSLR, umożliwiające sterowanie lustrzanką za pomocą iPhone'a, iPoda lub iPada. Niewielki moduł wpięty w gniazdo aparatu komunikuje się z urządzeniem z systemem iOS za pomocą technologii Bluetooth.

BlueSLR to niewielkie urządzenie wpinane w jedno z gniazd lustrzanek Nikon (wersja dla Canona dopiero powstaje). Drugim elementem systemu jest program zainstalowany na iPhonie, iPodzie lub iPadzie. Pomostem łączącym obie części jest technologia bluetooth. Użytkownik może zdalnie wyzwalać migawkę, zmieniać parametry zdjęcia, a także geotagować zdjęcia (oczywiście o ile w iOS-owym urządzeniu jest odbiornik GPS). Urządzenie kosztuje 149 dolarów, a program w serwisie iTunes App Store jest bezpłatny. Producent deklaruje, że już pracuje nad wersją działającą w telefonach Blackberry oraz z systemem Android.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13