Znamy laureata nagrody BMW - Paris Photo Prize

Laureatką nagrody "2009 BMW-Paris Photo Prize" przyznawanej w trakcie targów Paris Photo została Holenderka - Karijn Kakebeeke.
(c) Karijn Kakebeeke, Khadija's Dream, 2006, Courtesy of The Empty Quarter Gallery, Dubai
Karijn Kakebeeke oprócz nagrody BMW - Paris Photo Prize, za swoje zdjęcie zatytułowane "Khadija's Dream" otrzymała 12 000 euro. Fotografia Kakebeeke przedstawia młodą Afgańską kobietę, członkinię pierwszego żeńskiego klubu piłkarskiego w jej kraju. Tematem tegorocznej edycji konkursu promującego fotografię współczesną było pytanie "Kiedy był ostatni raz, kiedy doświadczyleś czegoś po raz pierwszy?".

Targi Paris Photo odbywają sie od 1997 roku. To obecnie największa i najsłynniejsza na świecie impreza prezentująca galerie fotograficzne. Na stronie www.parisphoto.fr znajdziemy szczegóły oraz galerię wyróznionych prac.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0