Znamy laureata nagrody BMW - Paris Photo Prize

Laureatką nagrody "2009 BMW-Paris Photo Prize" przyznawanej w trakcie targów Paris Photo została Holenderka - Karijn Kakebeeke.
(c) Karijn Kakebeeke, Khadija's Dream, 2006, Courtesy of The Empty Quarter Gallery, Dubai
Karijn Kakebeeke oprócz nagrody BMW - Paris Photo Prize, za swoje zdjęcie zatytułowane "Khadija's Dream" otrzymała 12 000 euro. Fotografia Kakebeeke przedstawia młodą Afgańską kobietę, członkinię pierwszego żeńskiego klubu piłkarskiego w jej kraju. Tematem tegorocznej edycji konkursu promującego fotografię współczesną było pytanie "Kiedy był ostatni raz, kiedy doświadczyleś czegoś po raz pierwszy?".

Targi Paris Photo odbywają sie od 1997 roku. To obecnie największa i najsłynniejsza na świecie impreza prezentująca galerie fotograficzne. Na stronie www.parisphoto.fr znajdziemy szczegóły oraz galerię wyróznionych prac.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0