Nabór zgłoszeń do Programu OFF MFK 2008 - jeszcze tylko 5 dni

Tylko do 20 stycznia 2008 roku przyjmowane są propozycje wystaw do tegorocznego Programu OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zgłoszeń mogą dokonać młodzi twórcy, ale również wykładowcy, kuratorzy, przedstawiciele galerii i innych instytucji kulturalnych zajmujących się promocją artystów młodego pokolenia.
W tym roku Program OFF po raz pierwszy zyska swą autonomię - nadsyłane prace oceniać będzie odrębna Rada Programowa, planowane jest wydanie oddzielnego katalogu oraz materiałów promocyjnych. Nadsyłane zgłoszenia oceniane będą przez odrębną Radę Programową w składzie: Anna Cymer, Tomasz Gotfryd, Łukasz Kacperczyk (współpracownik fotopolis.pl) i Tomek Sikora.

W zamierzeniu organizatorów Program OFF ma na celu wspieranie twórczych wysiłków artystów młodego pokolenia. Udział w tej części festiwalu jest dla wielu fotografów pierwszą okazją do pokazania się szerszej publiczności, dla innych zbiegał się z rozpoczęciem międzynarodowej kariery. Warto tu wymienić takie nazwiska jak Reiner Riedler, Marco Citron, Paweł Olejniczak, Konrad Grajner, Kuba Dąbrowski czy Grupa Hueckelserafin. Mniej formalny sposób prezentacji - wystawy odbywają się w galeriach, a także kawiarniach i zaadaptowanych przestrzeniach poindustrialnych - daje szansę dotarcia do bardzo dużej grupy odbiorców: profesjonalistów, miłośników fotografii, ale także przypadkowych widzów. Organizatorzy czekają na propozycję wystaw oraz pokazów multimedialnych, instalacji fotograficznych, a nawet happeningów.



Poniżej przypominamy, jak zgłosić projekt:

Propozycje do Programu OFF należy przesyłać do 20 stycznia 2008 roku na adres off@photomonth.com. W tytule wiadomości należy wpisać: ZGŁOSZENIE - OFF, Imię i Nazwisko.

Do formularza w formie elektronicznej trzeba dołączyć: minimum 6 zdjęć w formacie JPEG (1280 punktów na dłuższym boku, do 350 kB/plik, całość nie większa niż 5 MB). Większe projekty należy przesyłać na płycie CD na adres organizatora wraz z dołączonym formularzem w wersji papierowej. W takiej sytuacji należy dołączyć również formularz w wersji elektronicznej.

W szczególnych przypadkach można uzupełnić aplikację o dodatkowe materiały (odbitki, katalogi, prezentacje CD). Organizatorzy proszą zarówno o przysłanie formularza z opisem w formie elektronicznej, jak też dołączenie wydrukowanego formularza do nadesłanej drogą pocztową przesyłki. Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Miesiąc Fotografii w Krakowie
Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
31-027 Kraków


Kandydaci mogą nadsyłać po kilka propozycji, z zastrzeżeniem, że każda z nich ma być opisana w oddzielnym formularzu i wysłana w osobnym e-mailu.


Wszelkie pytania należy kierować na adres off@photomonth.com

Pobież formularz.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - jasny, kompaktowy szeroki kąt dla fotografów i filmowców
20 Wrz 2018
Najnowsze szkło w rodzinie Sony to gratka dla wszystkich fanów szerokiego kąta. W kompaktowym korpusie zamyka zaawansowaną optykę, a możliwość przełączenia pierścienia przysłony w tryb bezstopniowy i liniowe przełożenie pierścienia ostrości przypadną do gustu także filmowcom.
0
GoPro HERO 7 - stabilizacja jak z gimbala i transmisje na żywo
20 Wrz 2018
GoPro zaprezentowało siódmą generację kamerki sportowej HERO. Wśród nowości znajdziemy udoskonalony system stabilizacji, który oferować ma rezultaty zbliżone do gimbala oraz możliwość bezpośredniego przesyłania materiału na żywo do serwisów społecznościowych.
0
Pop/On Reloaded | Olympus Night - 10-lecie działalności artystycznej Arcadiusa Mauritza
20 Wrz 2018
Olympus zaprasza do Soho Factory na wyjątkowe wydarzenie z okazji 10-lecia działalności artystycznej Arcadiusa Mauritza. Oprócz najnowszego projektu fotografa będziecie mieli okazję zapoznać się i przetestować sprzęt producenta. Wzorem pokazów mody wydarzenie ma charakter jednorazowy.
0
Poznaj obiektywy Sigma Cine. Bezpłatne seminarium dla filmowców w sklepach BEiKS
20 Wrz 2018
BEiKS zaprasza na bezpłatne spotkania szkoleniowe dotyczące obiektywów filmowych z linii Sigma Cine. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 października w Warszawie i Kraśniku.
0