Nabór zgłoszeń do Programu OFF MFK 2008 - jeszcze tylko 5 dni

Tylko do 20 stycznia 2008 roku przyjmowane są propozycje wystaw do tegorocznego Programu OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zgłoszeń mogą dokonać młodzi twórcy, ale również wykładowcy, kuratorzy, przedstawiciele galerii i innych instytucji kulturalnych zajmujących się promocją artystów młodego pokolenia.
W tym roku Program OFF po raz pierwszy zyska swą autonomię - nadsyłane prace oceniać będzie odrębna Rada Programowa, planowane jest wydanie oddzielnego katalogu oraz materiałów promocyjnych. Nadsyłane zgłoszenia oceniane będą przez odrębną Radę Programową w składzie: Anna Cymer, Tomasz Gotfryd, Łukasz Kacperczyk (współpracownik fotopolis.pl) i Tomek Sikora.

W zamierzeniu organizatorów Program OFF ma na celu wspieranie twórczych wysiłków artystów młodego pokolenia. Udział w tej części festiwalu jest dla wielu fotografów pierwszą okazją do pokazania się szerszej publiczności, dla innych zbiegał się z rozpoczęciem międzynarodowej kariery. Warto tu wymienić takie nazwiska jak Reiner Riedler, Marco Citron, Paweł Olejniczak, Konrad Grajner, Kuba Dąbrowski czy Grupa Hueckelserafin. Mniej formalny sposób prezentacji - wystawy odbywają się w galeriach, a także kawiarniach i zaadaptowanych przestrzeniach poindustrialnych - daje szansę dotarcia do bardzo dużej grupy odbiorców: profesjonalistów, miłośników fotografii, ale także przypadkowych widzów. Organizatorzy czekają na propozycję wystaw oraz pokazów multimedialnych, instalacji fotograficznych, a nawet happeningów.Poniżej przypominamy, jak zgłosić projekt:

Propozycje do Programu OFF należy przesyłać do 20 stycznia 2008 roku na adres off@photomonth.com. W tytule wiadomości należy wpisać: ZGŁOSZENIE - OFF, Imię i Nazwisko.

Do formularza w formie elektronicznej trzeba dołączyć: minimum 6 zdjęć w formacie JPEG (1280 punktów na dłuższym boku, do 350 kB/plik, całość nie większa niż 5 MB). Większe projekty należy przesyłać na płycie CD na adres organizatora wraz z dołączonym formularzem w wersji papierowej. W takiej sytuacji należy dołączyć również formularz w wersji elektronicznej.

W szczególnych przypadkach można uzupełnić aplikację o dodatkowe materiały (odbitki, katalogi, prezentacje CD). Organizatorzy proszą zarówno o przysłanie formularza z opisem w formie elektronicznej, jak też dołączenie wydrukowanego formularza do nadesłanej drogą pocztową przesyłki. Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Miesiąc Fotografii w Krakowie
Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
31-027 Kraków


Kandydaci mogą nadsyłać po kilka propozycji, z zastrzeżeniem, że każda z nich ma być opisana w oddzielnym formularzu i wysłana w osobnym e-mailu.


Wszelkie pytania należy kierować na adres off@photomonth.com

Pobież formularz.
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0