Nabór zgłoszeń do Programu OFF MFK 2008 - jeszcze tylko 5 dni

Tylko do 20 stycznia 2008 roku przyjmowane są propozycje wystaw do tegorocznego Programu OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zgłoszeń mogą dokonać młodzi twórcy, ale również wykładowcy, kuratorzy, przedstawiciele galerii i innych instytucji kulturalnych zajmujących się promocją artystów młodego pokolenia.
0
Marta Sinior
15 Styczeń 2008
Artykuł na: 4-5 minut
W tym roku Program OFF po raz pierwszy zyska swą autonomię - nadsyłane prace oceniać będzie odrębna Rada Programowa, planowane jest wydanie oddzielnego katalogu oraz materiałów promocyjnych. Nadsyłane zgłoszenia oceniane będą przez odrębną Radę Programową w składzie: Anna Cymer, Tomasz Gotfryd, Łukasz Kacperczyk (współpracownik fotopolis.pl) i Tomek Sikora.

W zamierzeniu organizatorów Program OFF ma na celu wspieranie twórczych wysiłków artystów młodego pokolenia. Udział w tej części festiwalu jest dla wielu fotografów pierwszą okazją do pokazania się szerszej publiczności, dla innych zbiegał się z rozpoczęciem międzynarodowej kariery. Warto tu wymienić takie nazwiska jak Reiner Riedler, Marco Citron, Paweł Olejniczak, Konrad Grajner, Kuba Dąbrowski czy Grupa Hueckelserafin. Mniej formalny sposób prezentacji - wystawy odbywają się w galeriach, a także kawiarniach i zaadaptowanych przestrzeniach poindustrialnych - daje szansę dotarcia do bardzo dużej grupy odbiorców: profesjonalistów, miłośników fotografii, ale także przypadkowych widzów. Organizatorzy czekają na propozycję wystaw oraz pokazów multimedialnych, instalacji fotograficznych, a nawet happeningów.Poniżej przypominamy, jak zgłosić projekt:

Propozycje do Programu OFF należy przesyłać do 20 stycznia 2008 roku na adres off@photomonth.com. W tytule wiadomości należy wpisać: ZGŁOSZENIE - OFF, Imię i Nazwisko.

Do formularza w formie elektronicznej trzeba dołączyć: minimum 6 zdjęć w formacie JPEG (1280 punktów na dłuższym boku, do 350 kB/plik, całość nie większa niż 5 MB). Większe projekty należy przesyłać na płycie CD na adres organizatora wraz z dołączonym formularzem w wersji papierowej. W takiej sytuacji należy dołączyć również formularz w wersji elektronicznej.

W szczególnych przypadkach można uzupełnić aplikację o dodatkowe materiały (odbitki, katalogi, prezentacje CD). Organizatorzy proszą zarówno o przysłanie formularza z opisem w formie elektronicznej, jak też dołączenie wydrukowanego formularza do nadesłanej drogą pocztową przesyłki. Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Miesiąc Fotografii w Krakowie
Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
31-027 Kraków


Kandydaci mogą nadsyłać po kilka propozycji, z zastrzeżeniem, że każda z nich ma być opisana w oddzielnym formularzu i wysłana w osobnym e-mailu.


Wszelkie pytania należy kierować na adres off@photomonth.com

Pobież formularz.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
105
1
Powiązane artykuły