Nabór zgłoszeń do Programu OFF MFK 2008 - jeszcze tylko 5 dni

Tylko do 20 stycznia 2008 roku przyjmowane są propozycje wystaw do tegorocznego Programu OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zgłoszeń mogą dokonać młodzi twórcy, ale również wykładowcy, kuratorzy, przedstawiciele galerii i innych instytucji kulturalnych zajmujących się promocją artystów młodego pokolenia.
W tym roku Program OFF po raz pierwszy zyska swą autonomię - nadsyłane prace oceniać będzie odrębna Rada Programowa, planowane jest wydanie oddzielnego katalogu oraz materiałów promocyjnych. Nadsyłane zgłoszenia oceniane będą przez odrębną Radę Programową w składzie: Anna Cymer, Tomasz Gotfryd, Łukasz Kacperczyk (współpracownik fotopolis.pl) i Tomek Sikora.

W zamierzeniu organizatorów Program OFF ma na celu wspieranie twórczych wysiłków artystów młodego pokolenia. Udział w tej części festiwalu jest dla wielu fotografów pierwszą okazją do pokazania się szerszej publiczności, dla innych zbiegał się z rozpoczęciem międzynarodowej kariery. Warto tu wymienić takie nazwiska jak Reiner Riedler, Marco Citron, Paweł Olejniczak, Konrad Grajner, Kuba Dąbrowski czy Grupa Hueckelserafin. Mniej formalny sposób prezentacji - wystawy odbywają się w galeriach, a także kawiarniach i zaadaptowanych przestrzeniach poindustrialnych - daje szansę dotarcia do bardzo dużej grupy odbiorców: profesjonalistów, miłośników fotografii, ale także przypadkowych widzów. Organizatorzy czekają na propozycję wystaw oraz pokazów multimedialnych, instalacji fotograficznych, a nawet happeningów.Poniżej przypominamy, jak zgłosić projekt:

Propozycje do Programu OFF należy przesyłać do 20 stycznia 2008 roku na adres off@photomonth.com. W tytule wiadomości należy wpisać: ZGŁOSZENIE - OFF, Imię i Nazwisko.

Do formularza w formie elektronicznej trzeba dołączyć: minimum 6 zdjęć w formacie JPEG (1280 punktów na dłuższym boku, do 350 kB/plik, całość nie większa niż 5 MB). Większe projekty należy przesyłać na płycie CD na adres organizatora wraz z dołączonym formularzem w wersji papierowej. W takiej sytuacji należy dołączyć również formularz w wersji elektronicznej.

W szczególnych przypadkach można uzupełnić aplikację o dodatkowe materiały (odbitki, katalogi, prezentacje CD). Organizatorzy proszą zarówno o przysłanie formularza z opisem w formie elektronicznej, jak też dołączenie wydrukowanego formularza do nadesłanej drogą pocztową przesyłki. Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Miesiąc Fotografii w Krakowie
Galeria ZPAF i S-ka
ul. św. Tomasza 24
31-027 Kraków


Kandydaci mogą nadsyłać po kilka propozycji, z zastrzeżeniem, że każda z nich ma być opisana w oddzielnym formularzu i wysłana w osobnym e-mailu.


Wszelkie pytania należy kierować na adres off@photomonth.com

Pobież formularz.
Komentarze
Polecane artykuły
„Broniszów - z dala od stolicy” Joanny Mrówki to fotograficzny wgląd w polską codzienność
21 Maj 2019
„Broniszów - z dala od stolicy” to wystawa, w której centrum znajduje się drugi człowiek i jego codzienne życie. Prace z wielokrotnie nagradzanego cyklu Joanny Mrówki będzie można oglądać od 30 maja w warszawskiej Galerii Obok ZPAF.
0
7Artisans 50 mm f/1.8 - manualna stałka do bezlusterkowców z APS-C i Mikro Cztery Trzecie za około 350 zł
21 Maj 2019
7Artisans to firma, która powoli zapisuje się w świadomości użytkowników bezlusterkowców, jako producent niedrogich obiektywów. Ofertę właśnie powiększył model 50 mm f/1.8, który dostaniemy z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie.
0
Huawei z coraz większymi kłopotami. Google zawiesza współpracę z chińskim gigantem, ale to nie jedyny problem
21 Maj 2019
Trafienie na czarną listę rządu USA, zerwana współpraca przez Google, czy brak sprzętowego wsparcie ze strony Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom, to tylko niektóre z gigantycznych problemów chińskiego producenta. Czy użytkownicy Huawei powinni się obawiać?
1
MiNT InstantKon RF70 - oto najbardziej zaawansowany aparat natychmiastowy na rynku. Jest drogi, ale filmy dostaniesz za darmo
20 Maj 2019
Firma MiNT postawiła sobie za cel stworzenie aparatu, który spełniałby wszystkie oczekiwania fanów fotografii natychmiastowej. Trzeba przyznać, że nowa konstrukcja robi wrażenie. Funkcjonalność ma jednak swoją cenę.
0