Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami

Creative Photo Awards to poboczny konkurs Siena, który za zadanie stawia sobie przedstawianie najciekawszych, kreatywnych współczesnych wizji fotograficznych. Oto zwycięskie prace z jego drugiej edycji.

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2015 roku włoski konkurs Siena International Photo Awards szybko stał się jednym z bardziej istotnych wydarzeń na mapie konkursów fotograficznych, które zdażyło już urosnąć do rangi niewielkiego festiwalu. Od kilku lat Siena organizuje także osobny konkurs fotografii dronowej, a od roku 2020 jury stara się wychwycić również najbardziej kreatywne pomysły fotograficzne w ramach Siena Creative Photo Awards. Jak mówią sami organizatorzy, jest to konkurs „eksperymentalny", w którym wszystkie chwyty i techniki są dozwolone, a liczy się wyłącznie finalny efekt.

W drugiej edycji konkursu zdjęcia oceniane były w 16 kategoriach pojedynczych (Food & Beverage, Product, Music, Fashion, Beauty, Open Theme, Experimental, Still Life, Potraiture, Animals, Architecture, Wedding, Nudes, Nature & Landscape, Conceptual i Abstract) i jednej kategorii poświęconej cyklom fotograficznym.

Zdjęcie roku

fot. Masoudi Mirzaei, "The Lake", Zdjęcie Roku w konkursie Siena Creative Photo Awards 2021

Zdjęciem roku uznana została fotografia The Lake, wykonana przez irańskiego fotografa Masoudiego Mirzaei w okolicy jeziora Urmia - największego jeziorna na Bliskim Wschodzie. Oprócz tego, przyznano także główne nagrody we wszystkich kategoriach konkursowych.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazło się aż 6 Polaków, z których największy sukces osiągnęła Iwona Czubek, zdobywając 2. miejsce w kategorii Still Life. Oprócz niej wyróżnieni w poszczególnych kategoriach zostali także: Karolina Pyrek, Karolina Skorek, Artur MagdziarzMarcin Górski i Marek Boguszak.

Siena Creative Photo Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z kategorii

Zobacz wszystkie zdjęcia (32)

Siena Creative Photo Awards 2021 - wyróżnione zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Wystawa pokonkursowa

Wszystkie nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej I Wonder iF You Can, organizowanej w ramach Siena Awards Festiwal od 23 października do 5 grudnia 2021 roku w Chiostro Basilica di San Domenico przy Piazza Madre Teresa di Calcutta w Sienie.

Więcej informacji oraz wszystkie wyróżnione zdjęcia znajdziecie na stronie creative.sienawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
Dobiega końca tegoroczna edycja najbardziej znanego konkursu fotograficznego na świecie. Oto najlepsze zdjęcia prasowe spośród 60 tys. zgłoszeń.
18
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200 to kompleksowe spojrzenie na współczesne miasto oczami człowieka, który zna je od podszewki. Oku autora nie umykają też pewne przemiany, pojawiające się uczucie utraty, ale przede...
51
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Powiedzenie, że najlepszy aparat, to ten, który mamy zawsze przy sobie z roku na rok staje się coraz prawdziwsze. Zobaczcie zdjęcia tegorocznych finalistów...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)