Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami

Creative Photo Awards to poboczny konkurs Siena, który za zadanie stawia sobie przedstawianie najciekawszych, kreatywnych współczesnych wizji fotograficznych. Oto zwycięskie prace z jego drugiej edycji.

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2015 roku włoski konkurs Siena International Photo Awards szybko stał się jednym z bardziej istotnych wydarzeń na mapie konkursów fotograficznych, które zdażyło już urosnąć do rangi niewielkiego festiwalu. Od kilku lat Siena organizuje także osobny konkurs fotografii dronowej, a od roku 2020 jury stara się wychwycić również najbardziej kreatywne pomysły fotograficzne w ramach Siena Creative Photo Awards. Jak mówią sami organizatorzy, jest to konkurs „eksperymentalny", w którym wszystkie chwyty i techniki są dozwolone, a liczy się wyłącznie finalny efekt.

W drugiej edycji konkursu zdjęcia oceniane były w 16 kategoriach pojedynczych (Food & Beverage, Product, Music, Fashion, Beauty, Open Theme, Experimental, Still Life, Potraiture, Animals, Architecture, Wedding, Nudes, Nature & Landscape, Conceptual i Abstract) i jednej kategorii poświęconej cyklom fotograficznym.

Zdjęcie roku

fot. Masoudi Mirzaei, "The Lake", Zdjęcie Roku w konkursie Siena Creative Photo Awards 2021

Zdjęciem roku uznana została fotografia The Lake, wykonana przez irańskiego fotografa Masoudiego Mirzaei w okolicy jeziora Urmia - największego jeziorna na Bliskim Wschodzie. Oprócz tego, przyznano także główne nagrody we wszystkich kategoriach konkursowych.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazło się aż 6 Polaków, z których największy sukces osiągnęła Iwona Czubek, zdobywając 2. miejsce w kategorii Still Life. Oprócz niej wyróżnieni w poszczególnych kategoriach zostali także: Karolina Pyrek, Karolina Skorek, Artur MagdziarzMarcin Górski i Marek Boguszak.

Siena Creative Photo Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z kategorii

Zobacz wszystkie zdjęcia (32)

Siena Creative Photo Awards 2021 - wyróżnione zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Wystawa pokonkursowa

Wszystkie nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej I Wonder iF You Can, organizowanej w ramach Siena Awards Festiwal od 23 października do 5 grudnia 2021 roku w Chiostro Basilica di San Domenico przy Piazza Madre Teresa di Calcutta w Sienie.

Więcej informacji oraz wszystkie wyróżnione zdjęcia znajdziecie na stronie creative.sienawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Odkrycie amatorów z nagrodą Astronomy Photographer of the Year 2023 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Odkrycie amatorów z nagrodą Astronomy Photographer of the Year 2023 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Za nami kolejna odsłona APOTY - największego konkursu poświęconego astrofotografii. Główną nagrodę zdobyło trzech astronomów amatorów, którzy w 2022 roku sfotografowali nigdy wcześniej...
17
Od smartfona do kalendarza Pirelli - zaglądamy za kulisy tegorocznego The Cal
Od smartfona do kalendarza Pirelli - zaglądamy za kulisy tegorocznego The Cal
Za sterami jubileuszowej, 50. edycji Kalendarza Pirelli stanął Prince Gyasi - jeden z najmłodszych twórców w jego historii i artysta, który jeszcze do niedawna fotografował smartfonem....
18
Najlepsze zdjęcia ze Siena Creative Photo Awards 2023 - Polka wśród zwycięzców
Najlepsze zdjęcia ze Siena Creative Photo Awards 2023 - Polka wśród zwycięzców
Za nami kolejna edycja konkursu, który stawia sobie za cel odkrywanie współczesnych kreatywnych wizji fotograficznych. W tym roku na podium konkursu Siena Creative Photo Awards stanęła...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)