Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami

Creative Photo Awards to poboczny konkurs Siena, który za zadanie stawia sobie przedstawianie najciekawszych, kreatywnych współczesnych wizji fotograficznych. Oto zwycięskie prace z jego drugiej edycji.

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2015 roku włoski konkurs Siena International Photo Awards szybko stał się jednym z bardziej istotnych wydarzeń na mapie konkursów fotograficznych, które zdażyło już urosnąć do rangi niewielkiego festiwalu. Od kilku lat Siena organizuje także osobny konkurs fotografii dronowej, a od roku 2020 jury stara się wychwycić również najbardziej kreatywne pomysły fotograficzne w ramach Siena Creative Photo Awards. Jak mówią sami organizatorzy, jest to konkurs „eksperymentalny", w którym wszystkie chwyty i techniki są dozwolone, a liczy się wyłącznie finalny efekt.

W drugiej edycji konkursu zdjęcia oceniane były w 16 kategoriach pojedynczych (Food & Beverage, Product, Music, Fashion, Beauty, Open Theme, Experimental, Still Life, Potraiture, Animals, Architecture, Wedding, Nudes, Nature & Landscape, Conceptual i Abstract) i jednej kategorii poświęconej cyklom fotograficznym.

Zdjęcie roku

fot. Masoudi Mirzaei, "The Lake", Zdjęcie Roku w konkursie Siena Creative Photo Awards 2021

Zdjęciem roku uznana została fotografia The Lake, wykonana przez irańskiego fotografa Masoudiego Mirzaei w okolicy jeziora Urmia - największego jeziorna na Bliskim Wschodzie. Oprócz tego, przyznano także główne nagrody we wszystkich kategoriach konkursowych.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazło się aż 6 Polaków, z których największy sukces osiągnęła Iwona Czubek, zdobywając 2. miejsce w kategorii Still Life. Oprócz niej wyróżnieni w poszczególnych kategoriach zostali także: Karolina Pyrek, Karolina Skorek, Artur MagdziarzMarcin Górski i Marek Boguszak.

Siena Creative Photo Awards 2021 - najlepsze zdjęcia z kategorii

Zobacz wszystkie zdjęcia (32)

Siena Creative Photo Awards 2021 - wyróżnione zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Wystawa pokonkursowa

Wszystkie nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej I Wonder iF You Can, organizowanej w ramach Siena Awards Festiwal od 23 października do 5 grudnia 2021 roku w Chiostro Basilica di San Domenico przy Piazza Madre Teresa di Calcutta w Sienie.

Więcej informacji oraz wszystkie wyróżnione zdjęcia znajdziecie na stronie creative.sienawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
"Trzymam się z dala od świata fotografii, by uniknąć wpływów". Magia dzieciństwa oczami Alain Laboile
"Trzymam się z dala od świata fotografii, by uniknąć wpływów". Magia dzieciństwa oczami Alain...
Urodzony w 1968 roku w Bordeaux we Francji, Alain Laboile jest rzeźbiarzem, fotografem i ojcem sześciorga dzieci. Od lat przedstawia na zdjęciach swoją rodzinę, zamrażając w kadrach chwile...
25
100 najlepszych zdjęć 2021 roku wg magazynu Time. To trzeba zobaczyć!
100 najlepszych zdjęć 2021 roku wg magazynu Time. To trzeba zobaczyć!
Jak każdej jesieni, Time publikuje listę 100 najciekawszych zdjęć reportażowych z całego świata. To najlepsze zdjęcia, jakie zobaczycie w tym roku!
31
Portrecista Niki Genchi - moc tkwi w prostocie
Portrecista Niki Genchi - moc tkwi w prostocie
Niki Genchi żyje i pracuje w Mediolanie, gdzie fotografuje młode modelki i modeli. Proste, eleganckie analogowe portrety przyciągają wzrok.
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)