Najlepsze zdjęcia z konkursu Siena International Photo Awards 2020

Zwycięska galeria międzynarodowego konkursu SIPA jak zwykle w piękny sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata. Wybraliśmy najciekawsze zdjęcia tegorocznej edycji.

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Siena International Photo Awards organizowany jest dopiero od 6 lat, ale już zaskarbił sobie miano jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tego typu. Głównie za sprawą wysokiego poziomu i świetnych zdjęć, którymi co roku przepełniona jest galeria finałowa.

Nie inaczej jest o tym razem. Zwycięskie zdjęcia z konkursu SIPA 2020 to nie tylko spektakularne ujęcia przyrody, lecz także kadry poruszające ważne problemy współczesności. Jednym słowem fantastyczne przekrojowe spojrzenia na różnorodność i piękno świata, w którym żyjemy.

SIPA 2020 - nagroda główna

fot. Greg Lecoeur, "Frozen Mobile Home", główna nagroda w konkursie SIPA 2020

Najlepszym zdjęciem tegorocznej edycji, wybrany został kadr Frozen Mobile Home autorstwa Gerga Lecoeura, ukazujący górę lodową i jej naturalnych mieszkańców - foki krabojady. Oprócz tego, jury wyłoniło zwycięzców 10 kategorii konkursowych. Łącznie nagrodzonych i wyróżnionych zostało kilkaset zdjęć. Spośród nich wybraliśmy 35 - naszym zdaniem - najciekawszych kadrów z konkursu, które możecie obejrzeć wraz z opisami w poniższej galerii. Niestety w tym roku na podium zabrakło polaków.

Siena International Photo Awards - najlepsze zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (36)

Nabór do kolejnej edycji konkursu już ruszył. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1500 i 1000 euro. Zwycięskie prace co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej we Włoszech a także publikowane przez najważniejsze tytuły i serwisy internetowe na świecie.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie sipacontest.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Red Bull Illume 2023 - poznaliśmy wyniki najbardziej ekstremalnego konkursu fotografii sportowej
Konkurs Red Bull Illume co dwa lata nagradza najlepsze ujęcia sportów ekstremalnych i związanej z nimi kultury. W tym roku po raz pierwszy w historii nagrodę główną otrzymała kobieta,...
8
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
24
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
16
Powiązane artykuły