Najlepsze zdjęcia z konkursu Siena International Photo Awards 2020

Zwycięska galeria międzynarodowego konkursu SIPA jak zwykle w piękny sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata. Wybraliśmy najciekawsze zdjęcia tegorocznej edycji.

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Siena International Photo Awards organizowany jest dopiero od 6 lat, ale już zaskarbił sobie miano jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tego typu. Głównie za sprawą wysokiego poziomu i świetnych zdjęć, którymi co roku przepełniona jest galeria finałowa.

Nie inaczej jest o tym razem. Zwycięskie zdjęcia z konkursu SIPA 2020 to nie tylko spektakularne ujęcia przyrody, lecz także kadry poruszające ważne problemy współczesności. Jednym słowem fantastyczne przekrojowe spojrzenia na różnorodność i piękno świata, w którym żyjemy.

SIPA 2020 - nagroda główna

fot. Greg Lecoeur, "Frozen Mobile Home", główna nagroda w konkursie SIPA 2020

Najlepszym zdjęciem tegorocznej edycji, wybrany został kadr Frozen Mobile Home autorstwa Gerga Lecoeura, ukazujący górę lodową i jej naturalnych mieszkańców - foki krabojady. Oprócz tego, jury wyłoniło zwycięzców 10 kategorii konkursowych. Łącznie nagrodzonych i wyróżnionych zostało kilkaset zdjęć. Spośród nich wybraliśmy 35 - naszym zdaniem - najciekawszych kadrów z konkursu, które możecie obejrzeć wraz z opisami w poniższej galerii. Niestety w tym roku na podium zabrakło polaków.

Siena International Photo Awards - najlepsze zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (36)

Nabór do kolejnej edycji konkursu już ruszył. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1500 i 1000 euro. Zwycięskie prace co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej we Włoszech a także publikowane przez najważniejsze tytuły i serwisy internetowe na świecie.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie sipacontest.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Czego poszukuje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2022
Czego poszukuje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2022
Poznaliśmy nazwiska i projekty fotografów, których prace zobaczymy w sekcji otwartej tegorocznego Fotofestiwalu. Oto mały przedsmak tego, co będzie można ujrzeć na...
6
Żydowskie rytuały w artystycznym ujęciu Hannah Altman
Żydowskie rytuały w artystycznym ujęciu Hannah Altman
Zainspirowana rzeczami pozostawionymi przez jej babcię, Hannah Altman poprzez fotografię odkrywa elementy i rytuały kultury żydowskiej.
27
Nature Photographer of the Year 2021 - najlepsze zdjęcia natury minionego roku
Nature Photographer of the Year 2021 - najlepsze zdjęcia natury minionego roku
Za nami 6. edycja konkursu Nature Photographer of the Year. Oto najlepsze zdjęcia, wybrane spośród ponad 20 tys. zgłoszeń. Kolejny rok z rzędu wśród wyróżnionych...
20
Powiązane artykuły