Najlepsze zdjęcia z konkursu Siena International Photo Awards 2020

Zwycięska galeria międzynarodowego konkursu SIPA jak zwykle w piękny sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata. Wybraliśmy najciekawsze zdjęcia tegorocznej edycji.

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Siena International Photo Awards organizowany jest dopiero od 6 lat, ale już zaskarbił sobie miano jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tego typu. Głównie za sprawą wysokiego poziomu i świetnych zdjęć, którymi co roku przepełniona jest galeria finałowa.

Nie inaczej jest o tym razem. Zwycięskie zdjęcia z konkursu SIPA 2020 to nie tylko spektakularne ujęcia przyrody, lecz także kadry poruszające ważne problemy współczesności. Jednym słowem fantastyczne przekrojowe spojrzenia na różnorodność i piękno świata, w którym żyjemy.

SIPA 2020 - nagroda główna

fot. Greg Lecoeur, "Frozen Mobile Home", główna nagroda w konkursie SIPA 2020

Najlepszym zdjęciem tegorocznej edycji, wybrany został kadr Frozen Mobile Home autorstwa Gerga Lecoeura, ukazujący górę lodową i jej naturalnych mieszkańców - foki krabojady. Oprócz tego, jury wyłoniło zwycięzców 10 kategorii konkursowych. Łącznie nagrodzonych i wyróżnionych zostało kilkaset zdjęć. Spośród nich wybraliśmy 35 - naszym zdaniem - najciekawszych kadrów z konkursu, które możecie obejrzeć wraz z opisami w poniższej galerii. Niestety w tym roku na podium zabrakło polaków.

Siena International Photo Awards - najlepsze zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (36)

Nabór do kolejnej edycji konkursu już ruszył. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1500 i 1000 euro. Zwycięskie prace co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej we Włoszech a także publikowane przez najważniejsze tytuły i serwisy internetowe na świecie.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie sipacontest.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny Rafała Klimkiewicza
Przegląd Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2024 - wyniki konkursu i pokaz specjalny...
Za nami kolejna edycja konkursu fotografii Prasowej Tychy Press Photo. Zobaczcie najlepsze zdjęcia dokumentalne wykonane przez fotografów z Tych. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy...
6
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Hasselblad Masters 2023 - wyniki prestiżowego konkursu fotografii artystycznej
Za nami kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. Organizowany co 3 lata, prezentuje jedynie kilka projektów odznaczających się...
22
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
World Sports Photography Awards 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego roku
Za nami 5. edycja WSPA - jedynego skupiającego się w całości na fotografii sportowej konkursu o międzynarodowym zasięgu. Oto galeria najlepszych zdjęć sportowych minionego roku.
14
Powiązane artykuły