Oto prace nagrodzone w EyeEm Photography Awards 2017, największym fotograficznym konkursie na świecie

Kolejna edycja konkursu organizowanego przez serwis społecznościowy EyeEm dobiegła końca. Oto najlepsze prace, które jury wybrało spośród niemal 600 tys. zgłoszeń.

0
Maciej Luśtyk
18 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami trzecia edycja konkursu EyeEm Photography Awards, który, jeśli sugerować się liczbami, jest obecnie największym konkursem fotograficznym na świecie. W tym roku swoje prace nadesłało ponad 88 tys. fotografów - łącznie jurorzy mieli do przejrzenia około 590 tys. zdjęć. Czy jednak ilość w tym wypadku przełożyła się na jakość?

Nagrodę główną zdobywa 19-latka 

To oczywiście sprawa dyskusyjna, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że fotografie, które zdobyły nagrodę Grand Prix to po prostu ucieleśnienie popularnych trendów w mediach społecznościowych. Jak czytamy na stronie konkursu, 19-letnia Sasha Dudkina z Moskwy uwiodła jury stylem, który inspirowany kulturą Rosji, przejawia się w “migawkach” zamykających ulotne wspomnienia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Dudkina ukazuje świat w bardzo spójny i intymny sposób. Drzemie w niej ogromny potencjał i jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy pomóc go jej uwolnić i wspierać ją w dalszej fotograficznej karierze. W nagrodę fotografka otrzyma wysokiej klasy aparat oraz możliwość wzięcia udziału w programie mentorskim z jednym ze światowej klasy fotografów. - komentuje swój wybór jury.

Oprócz tego, jury konkursu wyłoniło zwycięzców każdej z 5 głównych kategorii konkursowych, a swoja nagrodę przyznała także publiczność. Projekty możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (32)

Wystawa pokonkursowa i specjalna publikacja

Zwycięskie projekty wraz z setką pozostałych, które zakwalifikowały się do finału konkursu, zostaną zaprezentowane w formie specjalnej publikacji, która zostanie rozesłana do galerii i wydawnictw na całym świecie. Od 16 września można je oglądać także w berlińskim Radialsystem V, w ramach 2017 EyeEm Festival & Awards.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eyeem.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie...
20
0
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
23
1
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Główną nagrodę w piątej edycji konkursu zdobył Brytyjczyk Jonathan Banks za zdjęcie “A Boy in the Crowd”, które okazało się najlepsze spośród fotografii zgłoszonych przez autorów ze 161...
87
1
Powiązane artykuły