Oto prace nagrodzone w EyeEm Photography Awards 2017, największym fotograficznym konkursie na świecie

Kolejna edycja konkursu organizowanego przez serwis społecznościowy EyeEm dobiegła końca. Oto najlepsze prace, które jury wybrało spośród niemal 600 tys. zgłoszeń.

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami trzecia edycja konkursu EyeEm Photography Awards, który, jeśli sugerować się liczbami, jest obecnie największym konkursem fotograficznym na świecie. W tym roku swoje prace nadesłało ponad 88 tys. fotografów - łącznie jurorzy mieli do przejrzenia około 590 tys. zdjęć. Czy jednak ilość w tym wypadku przełożyła się na jakość?

Nagrodę główną zdobywa 19-latka 

To oczywiście sprawa dyskusyjna, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że fotografie, które zdobyły nagrodę Grand Prix to po prostu ucieleśnienie popularnych trendów w mediach społecznościowych. Jak czytamy na stronie konkursu, 19-letnia Sasha Dudkina z Moskwy uwiodła jury stylem, który inspirowany kulturą Rosji, przejawia się w “migawkach” zamykających ulotne wspomnienia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Dudkina ukazuje świat w bardzo spójny i intymny sposób. Drzemie w niej ogromny potencjał i jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy pomóc go jej uwolnić i wspierać ją w dalszej fotograficznej karierze. W nagrodę fotografka otrzyma wysokiej klasy aparat oraz możliwość wzięcia udziału w programie mentorskim z jednym ze światowej klasy fotografów. - komentuje swój wybór jury.

Oprócz tego, jury konkursu wyłoniło zwycięzców każdej z 5 głównych kategorii konkursowych, a swoja nagrodę przyznała także publiczność. Projekty możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (32)

Wystawa pokonkursowa i specjalna publikacja

Zwycięskie projekty wraz z setką pozostałych, które zakwalifikowały się do finału konkursu, zostaną zaprezentowane w formie specjalnej publikacji, która zostanie rozesłana do galerii i wydawnictw na całym świecie. Od 16 września można je oglądać także w berlińskim Radialsystem V, w ramach 2017 EyeEm Festival & Awards.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eyeem.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły