EyeEm Photography Awards 2016 - wyniki

Tegoroczna edycja konkursu EyeEm Photography Awards dobiegła końca. Na berlińskiej gali organizatorzy ogłosili zwycięzców pięciu kategorii oraz wyłonili Fotografa Roku 2016, którym został 28-letni Francuz, Zacharie Rabehi.

1
Michał Chrzanowski
30 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami trzecia edycja konkursu EyeEm Photography Awards. Tegoroczna odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowanie i tym samym przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział prawie 40 tysięcy fotografów, którzy nadesłali łącznie blisko 300 tysięcy prac. Fotografie można było zgłaszać w pięciu głównych kategoriach: Architect, Photojournalist, Portraitist, Street Photographer oraz The Great Outdoors.

Tytuł Fotografa Roku konkursu EyeEm Photography Awards 2016 powędrował w ręce Zacharie Rabehi’ego, który na stałe mieszka i pracuje w Paryżu. Jego portret Szaboo, ofiary poparzenia kwasem, wywołuje emocje - i mimo sfotografowanej tragedii - emanuje pozytywnymi emocjami, przez co od razu został zauważony i doceniony przez jurorów. W nagrodę Rabehi - poza tytułem - otrzyma opłacony wyjazd do Indii, gdzie pod okiem Getty Images zrealizuje autorski projekt fotograficzny.

fot. Zacharie Rabehi, Fotograf Roku EyeEm Photography Awards 2016

Zdecydowana większość ofiar to kobiety, a do najczęstszych ataków dochodzi w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Szaboo została poparzona kwasem, kiedy miała zaledwie jeden miesiąc życia. W momencie zajścia spoczywała na kolanach matki, która nie przeżyła ataku. Powód wciąż pozostaje niewyjaśniony - powiedział Zacharie Rabehi, laureat nagrody głównej konkursu EyeEm Photography Awards 2016.

Poniżej prezentujemy galerię składającą się z prac zwycięzców poszczególnych kategorii oraz niektórych zdjęć zakwalifikowanych do ścisłego finału tegorocznej odsłony EyeEm Photography Awards.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Zdjęcia wszystkich laureatów konkursu jak również finalistów zostaną także opublikowane w oficjalny albumie EyeEm Awards Book. Więcej prac konkursowych znajdziecie na stronie festival.eyeem.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie...
16
0
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
23
1
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Siena International Photo Awards 2019 - kilkoro Polaków z wyróżnieniami
Główną nagrodę w piątej edycji konkursu zdobył Brytyjczyk Jonathan Banks za zdjęcie “A Boy in the Crowd”, które okazało się najlepsze spośród fotografii zgłoszonych przez autorów ze 161...
87
1
Powiązane artykuły