EyeEm Photography Awards 2016 - wyniki

Tegoroczna edycja konkursu EyeEm Photography Awards dobiegła końca. Na berlińskiej gali organizatorzy ogłosili zwycięzców pięciu kategorii oraz wyłonili Fotografa Roku 2016, którym został 28-letni Francuz, Zacharie Rabehi.

1

Autor: Michał Chrzanowski

30 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami trzecia edycja konkursu EyeEm Photography Awards. Tegoroczna odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowanie i tym samym przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział prawie 40 tysięcy fotografów, którzy nadesłali łącznie blisko 300 tysięcy prac. Fotografie można było zgłaszać w pięciu głównych kategoriach: Architect, Photojournalist, Portraitist, Street Photographer oraz The Great Outdoors.

Tytuł Fotografa Roku konkursu EyeEm Photography Awards 2016 powędrował w ręce Zacharie Rabehi’ego, który na stałe mieszka i pracuje w Paryżu. Jego portret Szaboo, ofiary poparzenia kwasem, wywołuje emocje - i mimo sfotografowanej tragedii - emanuje pozytywnymi emocjami, przez co od razu został zauważony i doceniony przez jurorów. W nagrodę Rabehi - poza tytułem - otrzyma opłacony wyjazd do Indii, gdzie pod okiem Getty Images zrealizuje autorski projekt fotograficzny.

fot. Zacharie Rabehi, Fotograf Roku EyeEm Photography Awards 2016

Zdecydowana większość ofiar to kobiety, a do najczęstszych ataków dochodzi w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Szaboo została poparzona kwasem, kiedy miała zaledwie jeden miesiąc życia. W momencie zajścia spoczywała na kolanach matki, która nie przeżyła ataku. Powód wciąż pozostaje niewyjaśniony - powiedział Zacharie Rabehi, laureat nagrody głównej konkursu EyeEm Photography Awards 2016.

Poniżej prezentujemy galerię składającą się z prac zwycięzców poszczególnych kategorii oraz niektórych zdjęć zakwalifikowanych do ścisłego finału tegorocznej odsłony EyeEm Photography Awards.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Zdjęcia wszystkich laureatów konkursu jak również finalistów zostaną także opublikowane w oficjalny albumie EyeEm Awards Book. Więcej prac konkursowych znajdziecie na stronie festival.eyeem.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły