Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Serwis Gizmodo przygotował bardzo ciekawe zestawienie - galerię 69 zdjęć viralowych, którymi żył świat w 2016 roku, i które okazały się niczym innym jak tylko fotomontażem.

W serwisach społecznościowym często możemy natknąć się na zdjęcia, które bawią, szokują lub odznaczają się czymś nadzwyczajnym. W efekcie stają się coraz bardziej popularne, co powoduje efekt kuli śnieżnej - „viralowe“ fotografie lub filmiki docieraj do wielomilionowej widowni.

Niekiedy są one prawdziwe, jednak znacznie częściej to skrzętnie zaplanowane i wykonane fotomontaże. A tych w mijającym 2016 roku z pewnością nie brakowało. Wystarczy tylko przypomnieć słynne już monochromatyczne i „świetnie skomponowane“ zdjęcie z samolotem, które zwyciężyło w jednym z konkursów Nikona, i które okazało się 100% fotomontażem. A to tylko jeden z przykładów nieprawdziwych ujęć, które szturmem podbiły świat fotografii. Serwis Gizmodo przygotował zestawienie najpopularniejszych zdjęć 2016 roku, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (24)

2016 rok z pewnością można uznać za rok pełen „fake’ów“. Mieliśmy do czynienia z mnóstwem nieprawdziwych informacji. Tak więc, podobnie jak w latach ubiegły tak i teraz przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych viralowych zdjęć, które okazały się montażami. W tym roku mieliśmy wszystko, od celebrytów po polityków - podsumowali edytorzy Gizmodo.

Jeśli chcecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z kolekcji 69 viralowych fotografii oraz poznać historie, które stoją za ich powstaniem, to odsyłamy na stronę gizmodo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
To koniec pewnej ery. VSCO rezygnuje ze wsparcia dla Lightrooma i ACR
11 Gru 2018
Symulujące wygląd analogowych filmów Presety VSCO miały ogromny wpływ na kształtowanie się trendów wizualnych ostatnich lat i znajdują się w arsenale wielu fotografów. Teraz jednak firma odcina się od swoich korzeni i stawia wyłącznie na rynek mobile.
0
Colorado Tripod Company prezentuje superlekki i wytrzymały statyw z tytanu. Obiecuje też rewolucję w kwestii głowic
11 Gru 2018
Czy statywy mogą czymś jeszcze zaskoczyć? Pomysł na powiew świeżości ma firma Colorado Tripod Company, która właśnie zebrała środki na produkcję “pierwszego na świecie, tytanowego systemu statywów”.
1
Warsztaty Creative Masterclass - promocyjna cena tylko do jutra
11 Gru 2018
Creative Masterclass to wyjątkowe warsztaty oświetleniowe, prowadzone przez Emila Bilińskiego i Piotra Wernera. Zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym. Start 19 grudnia w Krakowie.
0
Już w styczniu 12. edycja Profi Post Photo, jednych z najważniejszy warsztatów postprodukcji w naszym kraju
11 Gru 2018
Trwają zapisy do 12. edycji Profi Post Photo. Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski - założyciele studia House of Retouching - poprowadzą jedne z najlepszych warsztatów dotyczących obróbki zdjęć. Nie warto długo się zastanawiać. Miejsc zostało kilka, a warsztaty odbywają się niezwykle rzadko.
0