Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Serwis Gizmodo przygotował bardzo ciekawe zestawienie - galerię 69 zdjęć viralowych, którymi żył świat w 2016 roku, i które okazały się niczym innym jak tylko fotomontażem.

W serwisach społecznościowym często możemy natknąć się na zdjęcia, które bawią, szokują lub odznaczają się czymś nadzwyczajnym. W efekcie stają się coraz bardziej popularne, co powoduje efekt kuli śnieżnej - „viralowe“ fotografie lub filmiki docieraj do wielomilionowej widowni.

Niekiedy są one prawdziwe, jednak znacznie częściej to skrzętnie zaplanowane i wykonane fotomontaże. A tych w mijającym 2016 roku z pewnością nie brakowało. Wystarczy tylko przypomnieć słynne już monochromatyczne i „świetnie skomponowane“ zdjęcie z samolotem, które zwyciężyło w jednym z konkursów Nikona, i które okazało się 100% fotomontażem. A to tylko jeden z przykładów nieprawdziwych ujęć, które szturmem podbiły świat fotografii. Serwis Gizmodo przygotował zestawienie najpopularniejszych zdjęć 2016 roku, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (24)

2016 rok z pewnością można uznać za rok pełen „fake’ów“. Mieliśmy do czynienia z mnóstwem nieprawdziwych informacji. Tak więc, podobnie jak w latach ubiegły tak i teraz przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych viralowych zdjęć, które okazały się montażami. W tym roku mieliśmy wszystko, od celebrytów po polityków - podsumowali edytorzy Gizmodo.

Jeśli chcecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z kolekcji 69 viralowych fotografii oraz poznać historie, które stoją za ich powstaniem, to odsyłamy na stronę gizmodo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
1