Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Serwis Gizmodo przygotował bardzo ciekawe zestawienie - galerię 69 zdjęć viralowych, którymi żył świat w 2016 roku, i które okazały się niczym innym jak tylko fotomontażem.

W serwisach społecznościowym często możemy natknąć się na zdjęcia, które bawią, szokują lub odznaczają się czymś nadzwyczajnym. W efekcie stają się coraz bardziej popularne, co powoduje efekt kuli śnieżnej - „viralowe“ fotografie lub filmiki docieraj do wielomilionowej widowni.

Niekiedy są one prawdziwe, jednak znacznie częściej to skrzętnie zaplanowane i wykonane fotomontaże. A tych w mijającym 2016 roku z pewnością nie brakowało. Wystarczy tylko przypomnieć słynne już monochromatyczne i „świetnie skomponowane“ zdjęcie z samolotem, które zwyciężyło w jednym z konkursów Nikona, i które okazało się 100% fotomontażem. A to tylko jeden z przykładów nieprawdziwych ujęć, które szturmem podbiły świat fotografii. Serwis Gizmodo przygotował zestawienie najpopularniejszych zdjęć 2016 roku, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (24)

2016 rok z pewnością można uznać za rok pełen „fake’ów“. Mieliśmy do czynienia z mnóstwem nieprawdziwych informacji. Tak więc, podobnie jak w latach ubiegły tak i teraz przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych viralowych zdjęć, które okazały się montażami. W tym roku mieliśmy wszystko, od celebrytów po polityków - podsumowali edytorzy Gizmodo.

Jeśli chcecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z kolekcji 69 viralowych fotografii oraz poznać historie, które stoją za ich powstaniem, to odsyłamy na stronę gizmodo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
KiiPix - kolejna analogowa drukarka do instaksów. Jeszcze tańsza od wersji Holgi
18 Paź 2018
Kilka dni temu informowaliśmy Was o kickstarterowej kampanii przenośnej drukarki Holga Printer, którą obsłużymy bez jakiegokolwiek źródła prądu. Na tej samej zasadzie bazuje bliźniaczo podobne urządzenie KiiPix, a do tego jest już dostępne na rynku.
0
Upadłość producenta szkieł Meyer Optik Görlitz
18 Paź 2018
W sierpniu informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która w ostatnim czasie przywróciła zza grobu takie marki jak Meyer Optik Gorlitz, Schacht czy Oprema Jena. Firma przechodzi proces upadłościowy, a osoby, które zainwestowały w sprzęt prawdopodobnie nie zobaczą ani obiektywów, ani pieniędzy.
0
Fotograficzna kapsuła czasu zakopana w Warszawie. Wiadomość do przyszłych pokoleń zostanie odkryta w 2118 roku
18 Paź 2018
Kapsuły czasu to świetna zabawa, ale i gratka dla przyszłych historyków. Jedna z nich, przy wsparciu Domu Spotkań z Historią, Fujifilm i AD Studio została właśnie zakopana w Warszawie z okazji obchodów 100-lecia wolności Polski.
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Michałem Dyjukiem w Muzeum Powstania Warszawskiego
18 Paź 2018
Po wakacyjnej przerwie, gościem spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotoreporter Michał Dyjuk, który dokumentował m.in. sytuację represjonowanej mniejszości muzułmańskiej Rohingya oraz uchodźców u wybrzeży Libii, a także starcia towarzyszące szczytowi G20.
0