Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Internet kłamie. Zobaczcie 69 zdjęć, które oszukały Was w 2016 roku

Serwis Gizmodo przygotował bardzo ciekawe zestawienie - galerię 69 zdjęć viralowych, którymi żył świat w 2016 roku, i które okazały się niczym innym jak tylko fotomontażem.

W serwisach społecznościowym często możemy natknąć się na zdjęcia, które bawią, szokują lub odznaczają się czymś nadzwyczajnym. W efekcie stają się coraz bardziej popularne, co powoduje efekt kuli śnieżnej - „viralowe“ fotografie lub filmiki docieraj do wielomilionowej widowni.

Niekiedy są one prawdziwe, jednak znacznie częściej to skrzętnie zaplanowane i wykonane fotomontaże. A tych w mijającym 2016 roku z pewnością nie brakowało. Wystarczy tylko przypomnieć słynne już monochromatyczne i „świetnie skomponowane“ zdjęcie z samolotem, które zwyciężyło w jednym z konkursów Nikona, i które okazało się 100% fotomontażem. A to tylko jeden z przykładów nieprawdziwych ujęć, które szturmem podbiły świat fotografii. Serwis Gizmodo przygotował zestawienie najpopularniejszych zdjęć 2016 roku, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (24)

2016 rok z pewnością można uznać za rok pełen „fake’ów“. Mieliśmy do czynienia z mnóstwem nieprawdziwych informacji. Tak więc, podobnie jak w latach ubiegły tak i teraz przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych viralowych zdjęć, które okazały się montażami. W tym roku mieliśmy wszystko, od celebrytów po polityków - podsumowali edytorzy Gizmodo.

Jeśli chcecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z kolekcji 69 viralowych fotografii oraz poznać historie, które stoją za ich powstaniem, to odsyłamy na stronę gizmodo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0