Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016

Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016

Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku.

Konkurs Arcaid Images Architectural Photography Awards, zapoczątkowany przez architekta Richarda Bryanta już od trzech lat wyłania najciekawsze zdjęcia architektury z całego świata. Jak czytamy na stronie konkursu, jury skupia się na wyborze prac, które wychodzą poza sam temat architektury, pozwalając spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy i docenić kunszt fotografa.

W tegorocznej edycji zdjęcia rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: Sense of Place, Interior, Exterior oraz Buildings in Use. Główną nagrodę otrzymało zdjęcia “Covered Reservoir” autorstwa angielskiego fotografa Matta Emmetta, ukazujące podziemny zbiornik wodny w Finsbury Park w Londynie. Jurorów urzekła perspektywa zdjęcia, którą porównali do grafik 18-wiecznego architekta Giovanniego Battisty Piranesiego. Za zdjęcie fotograf otrzymał nagrodę w wysokości 3000 tys. dolarów.

fot. Matt Emmett, "Covered Reservoir", 1. miejsce w konkursie Arcaid 2016

Ale wybór ostatecznego zwycięzcy wcale nie był łatwy. Zakres tematów architektonicznych, podejmowanych przez autorów tegorocznych zgłoszeń był oszałamiający. Oryginalne spojrzenie fotografów kolejny raz poszerzyło nasze pojmowanie architektury i pozwoliło dostrzec rzeczy, których wcześniej nie docenialiśmy - komentuje Ulrich Muller, jeden z jurorów i dyrektor Architektur Galerie w Berlinie.

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie 20 zdjęć, które rywalizowały ze sobą w finale konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Więcej informacji znajdziecie pod adresem arcaidawards.com.Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych, które odbędą się w lutym 2017 roku w Londynie oraz w marcu w berlińskiej Architektur Galerie.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych
24 Maj 2019
Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.
0
Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca
24 Maj 2019
Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
24 Maj 2019
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.
0
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - już jutro start krakowskiej odsłony popularnego cyklu
24 Maj 2019
Już po raz trzeci rok z rzędu w trakcie Miesiąca Fotografii odbędzie się krakowska odsłona cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zaplanowano trzy spotkania ze znakomitymi gośćmi, którymi będą: Todd Hido, Marta Zgierska i Iwo Zmyślony. Start już jutro o 18:00 w Krakowie.
0