Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016

Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku.

0
Maciej Luśtyk
28 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Arcaid Images Architectural Photography Awards, zapoczątkowany przez architekta Richarda Bryanta już od trzech lat wyłania najciekawsze zdjęcia architektury z całego świata. Jak czytamy na stronie konkursu, jury skupia się na wyborze prac, które wychodzą poza sam temat architektury, pozwalając spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy i docenić kunszt fotografa.

W tegorocznej edycji zdjęcia rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: Sense of Place, Interior, Exterior oraz Buildings in Use. Główną nagrodę otrzymało zdjęcia “Covered Reservoir” autorstwa angielskiego fotografa Matta Emmetta, ukazujące podziemny zbiornik wodny w Finsbury Park w Londynie. Jurorów urzekła perspektywa zdjęcia, którą porównali do grafik 18-wiecznego architekta Giovanniego Battisty Piranesiego. Za zdjęcie fotograf otrzymał nagrodę w wysokości 3000 tys. dolarów.

fot. Matt Emmett, "Covered Reservoir", 1. miejsce w konkursie Arcaid 2016

Ale wybór ostatecznego zwycięzcy wcale nie był łatwy. Zakres tematów architektonicznych, podejmowanych przez autorów tegorocznych zgłoszeń był oszałamiający. Oryginalne spojrzenie fotografów kolejny raz poszerzyło nasze pojmowanie architektury i pozwoliło dostrzec rzeczy, których wcześniej nie docenialiśmy - komentuje Ulrich Muller, jeden z jurorów i dyrektor Architektur Galerie w Berlinie.

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie 20 zdjęć, które rywalizowały ze sobą w finale konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Więcej informacji znajdziecie pod adresem arcaidawards.com.Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych, które odbędą się w lutym 2017 roku w Londynie oraz w marcu w berlińskiej Architektur Galerie.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
24
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
26
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)