Najlepsze zdjęcia architektury minionego roku z konkursu Arcaid 2016

Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku.

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Arcaid Images Architectural Photography Awards, zapoczątkowany przez architekta Richarda Bryanta już od trzech lat wyłania najciekawsze zdjęcia architektury z całego świata. Jak czytamy na stronie konkursu, jury skupia się na wyborze prac, które wychodzą poza sam temat architektury, pozwalając spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy i docenić kunszt fotografa.

W tegorocznej edycji zdjęcia rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: Sense of Place, Interior, Exterior oraz Buildings in Use. Główną nagrodę otrzymało zdjęcia “Covered Reservoir” autorstwa angielskiego fotografa Matta Emmetta, ukazujące podziemny zbiornik wodny w Finsbury Park w Londynie. Jurorów urzekła perspektywa zdjęcia, którą porównali do grafik 18-wiecznego architekta Giovanniego Battisty Piranesiego. Za zdjęcie fotograf otrzymał nagrodę w wysokości 3000 tys. dolarów.

fot. Matt Emmett, "Covered Reservoir", 1. miejsce w konkursie Arcaid 2016

Ale wybór ostatecznego zwycięzcy wcale nie był łatwy. Zakres tematów architektonicznych, podejmowanych przez autorów tegorocznych zgłoszeń był oszałamiający. Oryginalne spojrzenie fotografów kolejny raz poszerzyło nasze pojmowanie architektury i pozwoliło dostrzec rzeczy, których wcześniej nie docenialiśmy - komentuje Ulrich Muller, jeden z jurorów i dyrektor Architektur Galerie w Berlinie.

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie 20 zdjęć, które rywalizowały ze sobą w finale konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Więcej informacji znajdziecie pod adresem arcaidawards.com.Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych, które odbędą się w lutym 2017 roku w Londynie oraz w marcu w berlińskiej Architektur Galerie.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
51
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)