Wyjątkowe zdjęcia architektury z konkursu Arcaid 2015

Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku. Znalazły się w niej także zdjęcia zrobione w Polsce.
0
Maciej Luśtyk
29 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Konkurs Arcaid Images Architectural Photography Awards, zapoczątkowany przez architekta Richarda Bryanta już od dwóch lat wyłania najciekawsze zdjęcia architektury z całego świata. Jak czytamy na stronie plebiscytu, jury skupia się na wyborze prac, które wychodzą poza sam temat architektury i pozwalają spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

W tegorocznej edycji zdjęcia rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: Sense of Place, Interior, Exterior oraz Building in Use. Zwyciężył został portugalski fotograf architektury, Fernando Guerra, który uwiecznił na zdjęciu szwajcarki budynek Politechniki Federalnej w Lozannie. Inne jego prace zostały też wyróżnione w poszczególnych kategoriach. Oprócz tytułu Grand Prix autor otrzymał także nagrodę pieniężną w wysokości $3000. Warto jednak spojrzeć na całą galerię finałowych prac. Znalazły w niej także zdjęcia z Polski. Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie w galerii Sto Werkstatt w Londynie, która potrwa od 5 lutego do 25 marca 2016 roku.

Jeżeli macie w zanadrzu ciekawe zdjęcia architektury, możecie zgłosić je do kolejnej edycji konkursu, która rusza już wiosną. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną od 1 kwietnia 2015. Do każdej z kategorii można przesłać po 3 zdjęcia, obowiązuje jednak wpisowe w wysokości £50.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie arcaidawards.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
3
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0
Powiązane artykuły