Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wyjątkowe zdjęcia architektury z konkursu Arcaid 2015

Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku. Znalazły się w niej także zdjęcia zrobione w Polsce.
0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Arcaid Images Architectural Photography Awards, zapoczątkowany przez architekta Richarda Bryanta już od dwóch lat wyłania najciekawsze zdjęcia architektury z całego świata. Jak czytamy na stronie plebiscytu, jury skupia się na wyborze prac, które wychodzą poza sam temat architektury i pozwalają spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

W tegorocznej edycji zdjęcia rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: Sense of Place, Interior, Exterior oraz Building in Use. Zwyciężył został portugalski fotograf architektury, Fernando Guerra, który uwiecznił na zdjęciu szwajcarki budynek Politechniki Federalnej w Lozannie. Inne jego prace zostały też wyróżnione w poszczególnych kategoriach. Oprócz tytułu Grand Prix autor otrzymał także nagrodę pieniężną w wysokości $3000. Warto jednak spojrzeć na całą galerię finałowych prac. Znalazły w niej także zdjęcia z Polski. Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie w galerii Sto Werkstatt w Londynie, która potrwa od 5 lutego do 25 marca 2016 roku.

Jeżeli macie w zanadrzu ciekawe zdjęcia architektury, możecie zgłosić je do kolejnej edycji konkursu, która rusza już wiosną. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną od 1 kwietnia 2015. Do każdej z kategorii można przesłać po 3 zdjęcia, obowiązuje jednak wpisowe w wysokości £50.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie arcaidawards.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Program Otwarty Fotofestiwalu pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują twórców. Oto 6 finalistów, których...
1
0
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
267
7
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
87
0
Powiązane artykuły