Wyjątkowe zdjęcia architektury z konkursu Arcaid 2015

Arcaid Images Architectural Photography Awards co roku nagradza najlepsze zdjęcia architektoniczne z całego świata. Zobaczcie galerię najciekawszych kadrów minionego roku. Znalazły się w niej także zdjęcia zrobione w Polsce.
0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Arcaid Images Architectural Photography Awards, zapoczątkowany przez architekta Richarda Bryanta już od dwóch lat wyłania najciekawsze zdjęcia architektury z całego świata. Jak czytamy na stronie plebiscytu, jury skupia się na wyborze prac, które wychodzą poza sam temat architektury i pozwalają spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

W tegorocznej edycji zdjęcia rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: Sense of Place, Interior, Exterior oraz Building in Use. Zwyciężył został portugalski fotograf architektury, Fernando Guerra, który uwiecznił na zdjęciu szwajcarki budynek Politechniki Federalnej w Lozannie. Inne jego prace zostały też wyróżnione w poszczególnych kategoriach. Oprócz tytułu Grand Prix autor otrzymał także nagrodę pieniężną w wysokości $3000. Warto jednak spojrzeć na całą galerię finałowych prac. Znalazły w niej także zdjęcia z Polski. Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie w galerii Sto Werkstatt w Londynie, która potrwa od 5 lutego do 25 marca 2016 roku.

Jeżeli macie w zanadrzu ciekawe zdjęcia architektury, możecie zgłosić je do kolejnej edycji konkursu, która rusza już wiosną. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną od 1 kwietnia 2015. Do każdej z kategorii można przesłać po 3 zdjęcia, obowiązuje jednak wpisowe w wysokości £50.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie arcaidawards.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Weather Photographer of the Year - najlepsze pogodowe zdjęcia roku 2020
Bywa piękna i nastrojowa, czasem groźna i niebezpieczna, ale zawsze niezwykle fotogeniczna. Zobaczcie najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji konkursu fotografii...
48
4
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
39
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
15
0
Powiązane artykuły