Fine Art Photography Awards - wśród laureatów są Polacy

Fine Art Photography Awards - wśród laureatów są Polacy

Druga odsłona Fine Art Photography Awards była niezwykle owocna dla Polaków. Aż 11 naszych rodaków, z czego 4 w części profesjonalnej, zostało docenionych w konkursie, którego celem jest promowanie fotografii o bogatych walorach estetycznych.

Za nami już kolejna edycja konkursu Fine Art Photography Awards, który pomimo niewielkiego stażu zdołał już zyskać wielkie uznanie i popularność wśród fotografów z całego świata. Główną ideą, która przyświeca organizatorom FAPA jest promowanie artystów, których prace charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi i szeroko pojętym artyzmem.

W tegorocznej odsłonie konkursu najlepszym spośród wszystkich profesjonalistów okazał się Jaime Travezan. Jego cykl Flora, który tworzy wspólnie z dyrektorem artystycznym, Davidem Tortora, jest subtelnym obrazem połączenia kobiecego ciała z wielobarwnymi kwiatami i naturą. Tortora, który na stałe mieszka i pracuje w Limie (Peru) otrzymał tytuł Professional Fine Art Photographer of the Year oraz nagrodę pieniężną w wysokości $3000.

fot. Jaime Travezan, Professional Fine Art Photographer of the Year

Z kolei wyróżnienie Amateur Fine Art Photographer of the Year wraz z $2000 przypadło w ręce francuskiego fotografa Floriana Ruiza. Jurorów urzekł wyjątkowy urbanistyczny projekt Mirage cities. Autor wyraził w nim atmosferę i specyfikę opuszczonych miejsc, które stały się swoistymi miastami widmo.

fot. Florian Ruiz, Amateur Fine Art Photographer of the Year

Zakończona edycja Fine Art Photography Awards była także niezwykle udana dla naszych rodzimych fotografów. Wystarczy powiedzieć, że aż 11 Polaków otrzymało wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie. W sekcji profesjonalnej laureatami zostali: Marzena Kolarz (III miejsce / Conceptual), Krzysztof Ślachciak (II miejsce / Open Theme), Bartłomiej Jurecki (II miejsce People) i Agata Serge (II miejsce / Portrait). Z kolei w kategorii amatorskiej laureatami zostali: Paulina Klonowska (I miejsce / Abstract), Bartek "NinoVeron" Brudek (I miejsce / Nudes), Patryk Kuleta (I miejsce / Architecture), Jarosław Jasiński (III miejsce / Abstract), Jakub Pasierkiewicz (III miejsce / Conceptual), Renata Młynarczyk (3miejsce / Portrait) oraz Łukasz Szamałek (II miejsce / Travel).

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Poniżej możecie zobaczyć galerię finałowych prac, które wygrały w poszczególnych kategoriach w plebiscycie profesjonalnym i amatorskim.

Katrgoria profesjonalna:

Zobacz wszystkie zdjęcia (19)

Kategoria amatorska:

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnej edycji Fine Art Photography Awards, to jest ku temu dobra okazja. Konkurs został już otwarty na zgłoszenia. Udział w nim mogą wziąć zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon FAPA prace można słać do aż 20 kategorii. Więcej informacji oraz nagrodzonych prac finalistów znajdziecie na stronie fineartphotoawards.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1