Fine Art Photography Awards - wśród laureatów są Polacy

Fine Art Photography Awards - wśród laureatów są Polacy

Druga odsłona Fine Art Photography Awards była niezwykle owocna dla Polaków. Aż 11 naszych rodaków, z czego 4 w części profesjonalnej, zostało docenionych w konkursie, którego celem jest promowanie fotografii o bogatych walorach estetycznych.

Za nami już kolejna edycja konkursu Fine Art Photography Awards, który pomimo niewielkiego stażu zdołał już zyskać wielkie uznanie i popularność wśród fotografów z całego świata. Główną ideą, która przyświeca organizatorom FAPA jest promowanie artystów, których prace charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi i szeroko pojętym artyzmem.

W tegorocznej odsłonie konkursu najlepszym spośród wszystkich profesjonalistów okazał się Jaime Travezan. Jego cykl Flora, który tworzy wspólnie z dyrektorem artystycznym, Davidem Tortora, jest subtelnym obrazem połączenia kobiecego ciała z wielobarwnymi kwiatami i naturą. Tortora, który na stałe mieszka i pracuje w Limie (Peru) otrzymał tytuł Professional Fine Art Photographer of the Year oraz nagrodę pieniężną w wysokości $3000.

fot. Jaime Travezan, Professional Fine Art Photographer of the Year

Z kolei wyróżnienie Amateur Fine Art Photographer of the Year wraz z $2000 przypadło w ręce francuskiego fotografa Floriana Ruiza. Jurorów urzekł wyjątkowy urbanistyczny projekt Mirage cities. Autor wyraził w nim atmosferę i specyfikę opuszczonych miejsc, które stały się swoistymi miastami widmo.

fot. Florian Ruiz, Amateur Fine Art Photographer of the Year

Zakończona edycja Fine Art Photography Awards była także niezwykle udana dla naszych rodzimych fotografów. Wystarczy powiedzieć, że aż 11 Polaków otrzymało wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie. W sekcji profesjonalnej laureatami zostali: Marzena Kolarz (III miejsce / Conceptual), Krzysztof Ślachciak (II miejsce / Open Theme), Bartłomiej Jurecki (II miejsce People) i Agata Serge (II miejsce / Portrait). Z kolei w kategorii amatorskiej laureatami zostali: Paulina Klonowska (I miejsce / Abstract), Bartek "NinoVeron" Brudek (I miejsce / Nudes), Patryk Kuleta (I miejsce / Architecture), Jarosław Jasiński (III miejsce / Abstract), Jakub Pasierkiewicz (III miejsce / Conceptual), Renata Młynarczyk (3miejsce / Portrait) oraz Łukasz Szamałek (II miejsce / Travel).

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Poniżej możecie zobaczyć galerię finałowych prac, które wygrały w poszczególnych kategoriach w plebiscycie profesjonalnym i amatorskim.

Katrgoria profesjonalna:

Zobacz wszystkie zdjęcia (19)

Kategoria amatorska:

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnej edycji Fine Art Photography Awards, to jest ku temu dobra okazja. Konkurs został już otwarty na zgłoszenia. Udział w nim mogą wziąć zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon FAPA prace można słać do aż 20 kategorii. Więcej informacji oraz nagrodzonych prac finalistów znajdziecie na stronie fineartphotoawards.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0