Fine Art Photography Awards - wśród laureatów są Polacy

Fine Art Photography Awards - wśród laureatów są Polacy

Druga odsłona Fine Art Photography Awards była niezwykle owocna dla Polaków. Aż 11 naszych rodaków, z czego 4 w części profesjonalnej, zostało docenionych w konkursie, którego celem jest promowanie fotografii o bogatych walorach estetycznych.

Za nami już kolejna edycja konkursu Fine Art Photography Awards, który pomimo niewielkiego stażu zdołał już zyskać wielkie uznanie i popularność wśród fotografów z całego świata. Główną ideą, która przyświeca organizatorom FAPA jest promowanie artystów, których prace charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi i szeroko pojętym artyzmem.

W tegorocznej odsłonie konkursu najlepszym spośród wszystkich profesjonalistów okazał się Jaime Travezan. Jego cykl Flora, który tworzy wspólnie z dyrektorem artystycznym, Davidem Tortora, jest subtelnym obrazem połączenia kobiecego ciała z wielobarwnymi kwiatami i naturą. Tortora, który na stałe mieszka i pracuje w Limie (Peru) otrzymał tytuł Professional Fine Art Photographer of the Year oraz nagrodę pieniężną w wysokości $3000.

fot. Jaime Travezan, Professional Fine Art Photographer of the Year

Z kolei wyróżnienie Amateur Fine Art Photographer of the Year wraz z $2000 przypadło w ręce francuskiego fotografa Floriana Ruiza. Jurorów urzekł wyjątkowy urbanistyczny projekt Mirage cities. Autor wyraził w nim atmosferę i specyfikę opuszczonych miejsc, które stały się swoistymi miastami widmo.

fot. Florian Ruiz, Amateur Fine Art Photographer of the Year

Zakończona edycja Fine Art Photography Awards była także niezwykle udana dla naszych rodzimych fotografów. Wystarczy powiedzieć, że aż 11 Polaków otrzymało wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie. W sekcji profesjonalnej laureatami zostali: Marzena Kolarz (III miejsce / Conceptual), Krzysztof Ślachciak (II miejsce / Open Theme), Bartłomiej Jurecki (II miejsce People) i Agata Serge (II miejsce / Portrait). Z kolei w kategorii amatorskiej laureatami zostali: Paulina Klonowska (I miejsce / Abstract), Bartek "NinoVeron" Brudek (I miejsce / Nudes), Patryk Kuleta (I miejsce / Architecture), Jarosław Jasiński (III miejsce / Abstract), Jakub Pasierkiewicz (III miejsce / Conceptual), Renata Młynarczyk (3miejsce / Portrait) oraz Łukasz Szamałek (II miejsce / Travel).

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Poniżej możecie zobaczyć galerię finałowych prac, które wygrały w poszczególnych kategoriach w plebiscycie profesjonalnym i amatorskim.

Katrgoria profesjonalna:

Zobacz wszystkie zdjęcia (19)

Kategoria amatorska:

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnej edycji Fine Art Photography Awards, to jest ku temu dobra okazja. Konkurs został już otwarty na zgłoszenia. Udział w nim mogą wziąć zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon FAPA prace można słać do aż 20 kategorii. Więcej informacji oraz nagrodzonych prac finalistów znajdziecie na stronie fineartphotoawards.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0
Jacob Aue Sobol: „Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“
24 Wrz 2018
„Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“ powiedział kiedyś Jacob Aue Sobol, fotograf agencji Magnum Photos. Mówiąc te słowa miał myśli fotografowanie „z ręki”, pracę z intuicją i sercem oraz decydujący moment, w którym zapominamy, że trzymamy w rękach aparat. Właśnie taka jest wystawa „With and Without You“, której wernisaż odbędzie się 28 września w Leica 6x7 Gallery Warszawa.
0
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
1
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0