Ewa Ćwikła z główną nagrodą w Fine Art Photography Awards

Polka zdobyła tytuł Artystycznego Fotografa Roku w sekcji profesjonalnej. Ale na podium znaleźli się także inni fotografowie z Polski. Zobaczcie galerię nagrodzonych zdjęć.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Konkurs Fine Art Photography Awards już po raz szósty przyznał nagrody za najlepsze zdjęcia artystyczne, choć zatrzęsienie aż 20 kategorii sprawia, że prace prezentowane w finałowej galerii dość widocznie wykraczają poza motyw przewodni konkursu. Mamy tu chociażby kategorie poświęcone fotoreportażowi, fotografii ulicznej czy też kategorię otwartą, bez narzuconego tematu.

Niemniej jednak co roku galeria zwycięskich prac prezentuje się bardzo okazale i jest okazją do przejrzenia fantastycznych projektów i zdjęć pojedynczych z całego świata. Do ostatniej odsłony konkursu nadesłano w sumie 4300 zgłoszeń z 83 krajów - nie jest to więc bynajmniej największe tego typu wydarzenie na świeci, ale nie zapominajmy, że jest to konkurs stosunkowo młody.

Ewa Ćwikła Artystycznym Fotografem Roku

fot. Ewa Ćwikła, "Candy Smoke", główna nagroda w konkursie Fine Art Photography Awards

Miło nam poinformować, że spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, najlepsza okazała się praca portrecistki Ewy Ćwikły. Zdjęcie zatytułowane „Candy Smoke” wygrało w profesjonalnej kategorii portretowej i przyniosło fotografce tytuł Fine Art Photographer of the Year oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. dolarów.

Równoważną nagrodę w sekcji amatorskiej przyznano z kolei greckiej fotografce Ioannie Natsikou za oniryczny cykl inspirowany samotnością i izolacją.

fot. Ioanna Natsikou, z cyklu "Interlude in Blue", główna nagroda w sekcji amatorskiej konkursu Fine Art Photography Awards

Polacy na podium

Ewa Ćwikła to jednak nie jedyna Polka wyróżniona w konkursie. W poszczególnych kategoriach sekcji profesjonalnej i amatorskiej na podium stanęło jeszcze łącznie 7 fotografów z Polski: Marcin Giba (1. Miejsce w profesjonalnej kategorii Cityscapes), Anna Buczek (3. Miejsce w profesjonalnej kategorii Fine Art), Karolina Pyrek (3. Miejsce w profesjonalnej kategorii Portrait), Grzegorz Tarar (1. Miejsce w amatorskiej kategorii Night Photography), Anna Piwowarska-Sosik (2. Miejsce w amatorskiej kategorii Photojournalism), Katarzyna Długosz (3. Miejsce w amatorskiej kategorii Landscape) oraz Iwona Aleksandrowicz (3. Miejsce w amatorskiej kategorii People).

Nagrodzone zdjęcia rodaków wraz ze wszystkimi zwycięskimi zdjęciami z 20 kategorii sekcji profesjonalnej i amatorskiej możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Nagrodzone zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (119)

Fine Art Photography Awards - weź udział w kolejnej edycji

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w kolejnej edycji konkursu, już teraz możecie zgłaszać do niej swoje prace. Do 11 października za zgłoszenie zdjęcia pojedynczego zapłacimy wpisowe w wysokości 15 dolarów. Zgłoszenie cyklu zdjęć kosztuje z kolei 20 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fineartphotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wyniki Drone Photo Awards 2024 - Polacy wśród zwycięzców
Wyniki Drone Photo Awards 2024 - Polacy wśród zwycięzców
Poznaliśmy wyniki konkursu fotografii drogowej, organizowanego w ramach Siena International Photo Awards. Wśród zwycięzców Drone Photo Award 2024 znalazło się liczne grono fotografów z...
7
Wyniki Siena International Photo Awards 2024 - Wojciech Grzędziński wśród zwycięzców
Wyniki Siena International Photo Awards 2024 - Wojciech Grzędziński wśród zwycięzców
Za nami kolejna edycja prestiżowego konkursu Siena. To jak zwykle fascynujący przekrój przez różne dziedziny fotografii, a na podium tegorocznej edycji stanął także Polak Wojciech...
11
Niekontrolowany rozwój meksykańskich przedmieść oczami Alejandro Cartageny
Niekontrolowany rozwój meksykańskich przedmieść oczami Alejandro Cartageny
Alejandro Cartagena w swoich pracach bada między innymi złożone problemy wynikające z niekontrolowanego rozwoju meksykańskich przedmieść.
21
Powiązane artykuły