Konkurs Siena International Photo Awards rozstrzygnięty. Jest nagrodzony Polak!

Przeszło 15 tysięcy zdjęć nadesłanych przez fotografów z ponad stu krajów świata. Jury konkursu Siena International Photo Awards wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii. Wśród nagrodzonych znalazł się także Polak!
0

Autor: Michał Chrzanowski

10 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Siena International Photo Awards to nowy punkt na mapie międzynarodowych konkursów fotograficznych. Do pierwszej edycji zostało zgłoszonych ponad piętnaście tysięcy prac z przeszło stu krajów świata. Zawodowcy, jak i amatorzy rywalizowali ze sobą w jedenastu dziedzinach, między innymi "Travel", "People and Portrait", "Architecture", "Wildlife" czy "Student". To właśnie w tych dwóch ostatnich kategoriach najlepszym okazał się 19-letni Polak, Mateusz Piesiak.

Tak o jednej ze swych fotografii mówi laureat konkursu. ”Zdjęcie wykonałem o wschodzie słońca. Ukryłem się w trzcinach i czekałem w milczeniu i bezruchu na moment, gdy wokół osuszonego stawu zgromadzą się ptaki. Po jakimś czasie pierwsze czaple i mewy zaczęły pojawiać się blisko zbiornika. Było ciemno, więc ustawiłem długi czas naświetlania. Nagle na horyzoncie pojawił się orzeł. Wszystkie mewy wzbiły się w powietrze, a czaple pozostały w bezruchu.” - powiedział Mateusz Piesiak.

Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia w poszczególnych kategoriach konkursu Siena International Photo Awards.

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Nie jest to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla urodzonego w 1996 roku, Mateusza Piesiaka. W 2011 roku otrzymał on nagrodę główną w kategorii 11-14 lat w konkursie Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year Competition organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie za zdjęcie ostrygojadów brunatnych (Haematopus palliatus). Z kolei w 2012 roku jego kadr podrywających się do lotu ptaków zdobył drugą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”. Zdjęcia z tego konkursu były eksponowane na wystawie w czasie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2012 w Poznaniu. Natomiast w 2013 roku otrzymał nagrodę główną w kategorii 15-17 lat w konkursie Wildlife Photographer of The Year organizowanym przez BBC i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie za zdjęcie sowy uszatej. Z kolei w bieżącym roku został laureatem w konkursie EPSON International Pano Awards.

Jeżeli posiadacie ciekawe zdjęcia i chcecie pójść w ślady nagrodzonego Polaka, to jest ku temu dobra okazja. Nowa odsłona konkursu wystartuje za nieco ponad miesiąc. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie sipacontest.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza
Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza
Druga edycja konkursu World Sport Photography Awards została rozstrzygnięta. Konkursu wyjątkowego, bo oceniającego zdjęcia sportowe z ostatnich 25 lat.
0
0
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2021
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2021
W tym roku obydwie fotograficzne nagrody Pulitzera zgarniają fotografowie Associated Press. Tematem przewodnim była pandemia oraz zeszłoroczne protesty ruchu...
0
0
Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami
Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami
Creative Photo Awards to poboczny konkurs Siena, który za zadanie stawia sobie przedstawianie najciekawszych, kreatywnych współczesnych wizji fotograficznych. Oto...
0
0
Powiązane artykuły