PUOT EXPO 2014 - finaliści

PUOT EXPO 2014 - finaliści
W upalne sobotnie popołudnie, 24 maja, jury w składzie: Monika Szewczyk, Wojtek Grzędziński, Mikołaj Grynberg, Filip Ćwik, Tomek Sikora i Piotr Małecki spotkało się w chłodnym zaciszu Studio IP by wyłonić finalistów PUOT EXPO 2014. Prawie wszyscy członkowie przybyli na obrady na charakterystycznych dla siebie jednośladach.
Po wielogodzinnych obradach, w których nie brak było ostrych dyskusji, jury konkursu PUOT EXPO 2014 wybrało sześć finałowych cykli:

“Wild” Karoliny Grabowskiej
“Wild” Karoliny Grabowskiej
“Dowód tożsamości” Idy Strzelczyk
“Dowód tożsamości” Idy Strzelczyk
“Prowincja” Krzyśka Orłowskiego
“Prowincja” Krzyśka Orłowskiego
“Tokyo” Pawła Jaśkiewicza
“Tokyo” Pawła Jaśkiewicza
“Topeng Monyet” Artura Gutowskiego
“Topeng Monyet” Artura Gutowskiego
“Poranną porą w Kotlinie Kłodzkiej” Krzysztofa Froese
“Poranną porą w Kotlinie Kłodzkiej” Krzysztofa Froese

Wśród nich kryje się zwycięzca Grand Prix, ale tego poznamy podczas oficjalnego otwarcia wystawy, które nastąpi 7 czerwca 2014 o godzinie 18:00 w Parku Zdrojowym Polanicy-Zdroju. Po otwarciu, o godzinie 20:00 w Villi Polanica, Mikołaj Grynberg poprowadzi panel dyskusyjny o współczesnej fotografii.

Dodatkowo jury postanowiło przyznać wyróżnienia następującym cyklom:
;
“Przełamując stereotypy” Krzysztofa Gołucha;
“Wierna Polska” Jacka Świerczyńskiego;
“Fading Out” Ivany Jašminskiej]Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przesłać swoje cykle na konkurs. Było naprawdę wiele ciekawych prac! Już teraz zachęcamy do przygotowywania materiału na przyszłoroczną edycję.

Tymczasem zapraszamy do Polanicy na otwarcie PUOT EXPO 2014, 7 czerwca, 18:00 w Parku Zdrojowym przy polanickiej galerii fotografii PUOT.

Szczegóły na oficjalnej stronie wydarzenia: puot.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
World Press Photo cofnęło fotografowi zaproszenie na galę finałową ze względu na „niewłaściwe zachowanie”
19 Kwi 2019
World Press Photo i kontrowersje to już niemal synonimy. W ostatnim czasie nie ma roku, by organizatorzy nie musieli zmagać się z takimi czy innymi problemami medialnymi. Tym razem sprawa jednak nie dotyczy zdjęć, a ich autora, któremu jako pierwszemu w historii konkursu odebrano zaproszenie na galę finałową.
0
LIT Flash - ksenonowa lampa błyskowa do smartfona
18 Kwi 2019
Jeżeli jest coś, co nadal ogranicza smartfony, z pewnością będzie to praca ze światłem błyskowym. Zmienić to chcą twórcy lampy błyskowej LIT.
0
9 dzielnic, 40 opowieści. “Tokyo Lifestyle Book” to wyjątkowa książka o stolicy Japonii
18 Kwi 2019
Dziesiątki rozmów, zdjęć i ciekawostek. Nowa książka Aleksandry Janiec to coś więcej niż reportaż czy zwykły przewodnik. To wyjątkowy portret “miasta, które nigdy się nie kończy”.
0
Newell Air 1100 - uniwersalny panel LED z regulowaną temperaturą barwową w dobrej cenie
18 Kwi 2019
W ofercie marki Newell pojawił się nowy oświetlacz, który spodoba się fotografom i twórcom wideo, szukającym funkcjonalnego rozwiązania, które nie nadszarpnie ograniczonego budżetu.
0