Galeria Bezdomna w Stoczni - cz. 1

Wczoraj odbył się finisaż drugiej wystawy Galerii Bezdomnej. W olbrzymiej hali Stoczni Gdańskiej pokazano około 3 500 fotografii! Prezentujemy pierwszą część eksponowanych prac oraz krótką fotograficzną relację z wystawy.
Dyżurni pilnujący ekspozycji doliczyli się 3 500 fotografii. Nie wiadomo jeszcze ile osób zobaczyło wystawę, ilu pokazało swoje prace, ale można przypuszczać, że Bezdomna w Stoczni zgromadziła około dwa razy więcej osób niż pierwsza wystawa w Warszawie. Wydarzenie dokomentował Sławomir mielnik, reporter z oplskiego wydania Gazety Wyborczej.

od prawej "Ojciec Założyciel" Galerii Bezdomnej, Tomek Sikora, fot. Sławomir Mielnik (GW)

To oczywiście nie koniec. Po wakacjach odbędą się kolejne, jeszcze większe wystawy: w Krakowie, Poznaniu i po raz drugi w Warszawie.
Od dłuższego czasu na konto mailto:bezdomna@fotopolis.pl przychodzą fotografie uczestników wystawy w Stoczni. Czas zaprezentować pierwszą ich część. Niektórzy mogą powspominać estetyczne doznania ze Stoczni, inni choć fragmentarycznie obejrzeć ekspozycję.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Wciąż czekamy na cyfrową wersję wybranej przez każdego uczestnika ekspozycji fotografii. Dzięki kompletowaniu kolejnych prac będzie mógł powstać katalog wystawy w wersji elektronicznej, który będzie można ściągnąć ze strony i odtwarzać w QuickTimie. Fotografie powinny mieć format .jpg, a długość większej krawędzi zdjęcia powinna wynosić 600 pikseli.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:
Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ
Artykul i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej
Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis
Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej
Szczegółowe informacje o wystawie w Stoczni Gdanskiej, 30 lipca 2002
Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Wybrane zdjęcia z warszawskiej edycji można oglądać w galeriach na naszych stronach: część 1, część 2 i część 3

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)
Warszawa, Złota, maj 2002
Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002
Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
 
Komentarze
Polecane artykuły
KiiPix - kolejna analogowa drukarka do instaksów. Jeszcze tańsza od wersji Holgi
18 Paź 2018
Kilka dni temu informowaliśmy Was o kickstarterowej kampanii przenośnej drukarki Holga Printer, którą obsłużymy bez jakiegokolwiek źródła prądu. Na tej samej zasadzie bazuje bliźniaczo podobne urządzenie KiiPix, a do tego jest już dostępne na rynku.
0
Upadłość producenta szkieł Meyer Optik Görlitz
18 Paź 2018
W sierpniu informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która w ostatnim czasie przywróciła zza grobu takie marki jak Meyer Optik Gorlitz, Schacht czy Oprema Jena. Firma przechodzi proces upadłościowy, a osoby, które zainwestowały w sprzęt prawdopodobnie nie zobaczą ani obiektywów, ani pieniędzy.
0
Fotograficzna kapsuła czasu zakopana w Warszawie. Wiadomość do przyszłych pokoleń zostanie odkryta w 2118 roku
18 Paź 2018
Kapsuły czasu to świetna zabawa, ale i gratka dla przyszłych historyków. Jedna z nich, przy wsparciu Domu Spotkań z Historią, Fujifilm i AD Studio została właśnie zakopana w Warszawie z okazji obchodów 100-lecia wolności Polski.
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Michałem Dyjukiem w Muzeum Powstania Warszawskiego
18 Paź 2018
Po wakacyjnej przerwie, gościem spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotoreporter Michał Dyjuk, który dokumentował m.in. sytuację represjonowanej mniejszości muzułmańskiej Rohingya oraz uchodźców u wybrzeży Libii, a także starcia towarzyszące szczytowi G20.
0