Galeria Bezdomna w Stoczni - cz. 1

Wczoraj odbył się finisaż drugiej wystawy Galerii Bezdomnej. W olbrzymiej hali Stoczni Gdańskiej pokazano około 3 500 fotografii! Prezentujemy pierwszą część eksponowanych prac oraz krótką fotograficzną relację z wystawy.
Dyżurni pilnujący ekspozycji doliczyli się 3 500 fotografii. Nie wiadomo jeszcze ile osób zobaczyło wystawę, ilu pokazało swoje prace, ale można przypuszczać, że Bezdomna w Stoczni zgromadziła około dwa razy więcej osób niż pierwsza wystawa w Warszawie. Wydarzenie dokomentował Sławomir mielnik, reporter z oplskiego wydania Gazety Wyborczej.

od prawej "Ojciec Założyciel" Galerii Bezdomnej, Tomek Sikora, fot. Sławomir Mielnik (GW)

To oczywiście nie koniec. Po wakacjach odbędą się kolejne, jeszcze większe wystawy: w Krakowie, Poznaniu i po raz drugi w Warszawie.
Od dłuższego czasu na konto mailto:bezdomna@fotopolis.pl przychodzą fotografie uczestników wystawy w Stoczni. Czas zaprezentować pierwszą ich część. Niektórzy mogą powspominać estetyczne doznania ze Stoczni, inni choć fragmentarycznie obejrzeć ekspozycję.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Wciąż czekamy na cyfrową wersję wybranej przez każdego uczestnika ekspozycji fotografii. Dzięki kompletowaniu kolejnych prac będzie mógł powstać katalog wystawy w wersji elektronicznej, który będzie można ściągnąć ze strony i odtwarzać w QuickTimie. Fotografie powinny mieć format .jpg, a długość większej krawędzi zdjęcia powinna wynosić 600 pikseli.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:
Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ
Artykul i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej
Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis
Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej
Szczegółowe informacje o wystawie w Stoczni Gdanskiej, 30 lipca 2002
Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Wybrane zdjęcia z warszawskiej edycji można oglądać w galeriach na naszych stronach: część 1, część 2 i część 3

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)
Warszawa, Złota, maj 2002
Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002
Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Komentarze
Polecane artykuły
Ważna aktualizacja platformy Phase One IQ4 Infinity. Wraz z nią otrzymamy m.in wieloklatkowy zapis RAW
26 Cze 2019
Tryb Automated Frame Averaging łączący wiele zdjęć w jeden plik RAW o lepszej jakości i szczegółowości obrazu - to największa nowość jaka w przyszłym tygodniu ma zostać wprowadzona do średnioformatowego systemu Phase One IQ4 Infinity.
0
Rusza Kino Letnie WJF VOL. 5. Pierwszy pokaz filmowy już najbliższy czwartek
26 Cze 2019
Kino Letnie WJF to cykl pokazów skierowany do miłośników fotografii. W ramach piątej edycji zostaną pokazane cztery filmy. Pierwszy seans już w najbliższy czwartek (27 czerwca).
0
„Do broni“ Agnieszki Rayss - wernisaż już dziś w Poznaniu
26 Cze 2019
W projekcie „Do broni” Agnieszka Rayss odwołuje się do rekonstrukcji historycznych, szczególnie rekonstrukcji XX-wiecznych wojen, które ze zjawiska niszowego stały się w ostatnich latach nowym modelem zachowań kulturowych. Wernisaż już dziś w poznańskiej Centrali.
0
Vintage Grand Prix - konkurs fotografii analogowej czeka na Twoje zgłoszenia
25 Cze 2019
Jeszcze do 10 lipca możecie nadsyłać swoje projekty do konkursu Vintage Grand Prix. Za zwycięzcę czeka 2500 zł oraz prezentacja swoich prac w formie wystawy w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival.
0