Galeria Bezdomna w Stoczni - cz. 1

Wczoraj odbył się finisaż drugiej wystawy Galerii Bezdomnej. W olbrzymiej hali Stoczni Gdańskiej pokazano około 3 500 fotografii! Prezentujemy pierwszą część eksponowanych prac oraz krótką fotograficzną relację z wystawy.
Dyżurni pilnujący ekspozycji doliczyli się 3 500 fotografii. Nie wiadomo jeszcze ile osób zobaczyło wystawę, ilu pokazało swoje prace, ale można przypuszczać, że Bezdomna w Stoczni zgromadziła około dwa razy więcej osób niż pierwsza wystawa w Warszawie. Wydarzenie dokomentował Sławomir mielnik, reporter z oplskiego wydania Gazety Wyborczej.

od prawej "Ojciec Założyciel" Galerii Bezdomnej, Tomek Sikora, fot. Sławomir Mielnik (GW)

To oczywiście nie koniec. Po wakacjach odbędą się kolejne, jeszcze większe wystawy: w Krakowie, Poznaniu i po raz drugi w Warszawie.
Od dłuższego czasu na konto mailto:bezdomna@fotopolis.pl przychodzą fotografie uczestników wystawy w Stoczni. Czas zaprezentować pierwszą ich część. Niektórzy mogą powspominać estetyczne doznania ze Stoczni, inni choć fragmentarycznie obejrzeć ekspozycję.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Wciąż czekamy na cyfrową wersję wybranej przez każdego uczestnika ekspozycji fotografii. Dzięki kompletowaniu kolejnych prac będzie mógł powstać katalog wystawy w wersji elektronicznej, który będzie można ściągnąć ze strony i odtwarzać w QuickTimie. Fotografie powinny mieć format .jpg, a długość większej krawędzi zdjęcia powinna wynosić 600 pikseli.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:
Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ
Artykul i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej
Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis
Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej
Szczegółowe informacje o wystawie w Stoczni Gdanskiej, 30 lipca 2002
Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Wybrane zdjęcia z warszawskiej edycji można oglądać w galeriach na naszych stronach: część 1, część 2 i część 3

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)
Warszawa, Złota, maj 2002
Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002
Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
1