Galeria Bezdomna w Stoczni - cz. 1

Wczoraj odbył się finisaż drugiej wystawy Galerii Bezdomnej. W olbrzymiej hali Stoczni Gdańskiej pokazano około 3 500 fotografii! Prezentujemy pierwszą część eksponowanych prac oraz krótką fotograficzną relację z wystawy.
Dyżurni pilnujący ekspozycji doliczyli się 3 500 fotografii. Nie wiadomo jeszcze ile osób zobaczyło wystawę, ilu pokazało swoje prace, ale można przypuszczać, że Bezdomna w Stoczni zgromadziła około dwa razy więcej osób niż pierwsza wystawa w Warszawie. Wydarzenie dokomentował Sławomir mielnik, reporter z oplskiego wydania Gazety Wyborczej.

od prawej "Ojciec Założyciel" Galerii Bezdomnej, Tomek Sikora, fot. Sławomir Mielnik (GW)

To oczywiście nie koniec. Po wakacjach odbędą się kolejne, jeszcze większe wystawy: w Krakowie, Poznaniu i po raz drugi w Warszawie.
Od dłuższego czasu na konto mailto:bezdomna@fotopolis.pl przychodzą fotografie uczestników wystawy w Stoczni. Czas zaprezentować pierwszą ich część. Niektórzy mogą powspominać estetyczne doznania ze Stoczni, inni choć fragmentarycznie obejrzeć ekspozycję.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Wciąż czekamy na cyfrową wersję wybranej przez każdego uczestnika ekspozycji fotografii. Dzięki kompletowaniu kolejnych prac będzie mógł powstać katalog wystawy w wersji elektronicznej, który będzie można ściągnąć ze strony i odtwarzać w QuickTimie. Fotografie powinny mieć format .jpg, a długość większej krawędzi zdjęcia powinna wynosić 600 pikseli.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:
Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ
Artykul i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej
Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis
Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej
Szczegółowe informacje o wystawie w Stoczni Gdanskiej, 30 lipca 2002
Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Wybrane zdjęcia z warszawskiej edycji można oglądać w galeriach na naszych stronach: część 1, część 2 i część 3

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)
Warszawa, Złota, maj 2002
Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002
Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nowości Lowepro na polskim rynku - 6 nowych plecaków i pokrowce na akcesoria
14 Gru 2018
Lowepro wprowadza na rynek nowe generacje lubianych plecaków ProTactic i Whistler. Ponadto nowe modele Freeline i Powder, a także etui na filtry i karty.
0
Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie
14 Gru 2018
Producent konsoli Loupedeck udostępnił aktualizację oprogramowania, która pozwala na korzystanie z funkcji urządzenia także w programie Photoshop.
0
Warsztaty Creative Masterclass - zapisy tylko do poniedziałku
14 Gru 2018
Creative Masterclass to wyjątkowe warsztaty oświetleniowe, prowadzone przez Emila Bilińskiego i Piotra Wernera. 19 grudnia w Krakowie zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym.
0
Na święta w komplecie: kup wybrane modele Sony w atrakcyjnych fotograficznych zestawach
14 Gru 2018
Firma Fotojoker przygotowała specjalną ofertę na aparaty Sony z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tylko w tym okresie dostępne będą różne zestawy fotograficzne w promocyjnych cenach, np. A7 II, A7R III czy A6300 w pakiecie z kartą pamięci oraz dodatkową gwarancją. Co więcej, wybrane modele Sony objęte są trwającymi nadal dodatkowymi promocjami, które łączą się ze sobą!
0