Galeria Bezdomna w Stoczni - cz. 1

Wczoraj odbył się finisaż drugiej wystawy Galerii Bezdomnej. W olbrzymiej hali Stoczni Gdańskiej pokazano około 3 500 fotografii! Prezentujemy pierwszą część eksponowanych prac oraz krótką fotograficzną relację z wystawy.
Dyżurni pilnujący ekspozycji doliczyli się 3 500 fotografii. Nie wiadomo jeszcze ile osób zobaczyło wystawę, ilu pokazało swoje prace, ale można przypuszczać, że Bezdomna w Stoczni zgromadziła około dwa razy więcej osób niż pierwsza wystawa w Warszawie. Wydarzenie dokomentował Sławomir mielnik, reporter z oplskiego wydania Gazety Wyborczej.

od prawej "Ojciec Założyciel" Galerii Bezdomnej, Tomek Sikora, fot. Sławomir Mielnik (GW)

To oczywiście nie koniec. Po wakacjach odbędą się kolejne, jeszcze większe wystawy: w Krakowie, Poznaniu i po raz drugi w Warszawie.
Od dłuższego czasu na konto mailto:bezdomna@fotopolis.pl przychodzą fotografie uczestników wystawy w Stoczni. Czas zaprezentować pierwszą ich część. Niektórzy mogą powspominać estetyczne doznania ze Stoczni, inni choć fragmentarycznie obejrzeć ekspozycję.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Wciąż czekamy na cyfrową wersję wybranej przez każdego uczestnika ekspozycji fotografii. Dzięki kompletowaniu kolejnych prac będzie mógł powstać katalog wystawy w wersji elektronicznej, który będzie można ściągnąć ze strony i odtwarzać w QuickTimie. Fotografie powinny mieć format .jpg, a długość większej krawędzi zdjęcia powinna wynosić 600 pikseli.

fot. Sławomir Mielnik (GW)

Zapraszamy do przeczytania innych artykułów o GALERII BEZDOMNEJ opublikowanych do tej pory w Fotopolis:
Artykuł o idei GALERII BEZDOMNEJ
Artykul i fotograficzna relacja z wystawy w budynku przy ulicy Złotej
Artykuł o patronacie internetowym Fotopolis
Fotograficzna relacja i opis Stoczni Gdańskiej
Szczegółowe informacje o wystawie w Stoczni Gdanskiej, 30 lipca 2002
Relacja z wernisażu Galerii Bezdomnej w Stoczni, 5.08.2002

Wybrane zdjęcia z warszawskiej edycji można oglądać w galeriach na naszych stronach: część 1, część 2 i część 3

Ściągnij elektroniczny katalog z wystaw Galerii Bezdomnej w formie filmu QuickTime (.mov)
Warszawa, Złota, maj 2002
Gdańsk, Stocznia, sierpień 2002
Katowice, Szyb Wilson, październik - listopad 2002
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0