Wyniki konkursu "Architektura w obiektywie"

Dziś odbyły się obrady jury konkursu "Architektura w obiektywie", które wyłoniły zwycięzcę oraz dwójkę wyróżnionych.

20 czerwca br. obradowało jury konkursu "Architektura w obiektywie". Oprócz redaktorów fotopolis.pl znalazł się w nim Patryk Karbowski - wykładowca Akademii Fotografii oraz autor tekstu poświęconego fotografii architektury. Przed nami stanęło niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzcy. Wszystkie nadesłane zdjęcia w ten, czy inny sposób zwróciły naszą uwagę, jadnak nie każde spełniało nasze oczekiwania. W wielu przypadkach nadużywaliście agresywnej obróbki, która powodowała, że na zdjęcia trudno było patrzeć. Nieudane maskowanie, HDRy oraz korzystanie z całego inwentarza komputerowej obróbki obrazu nie przyniosło pożytku Waszym pracom. Na drugim biegunie znalazły się prace, które były pozbawione obróbki i wyglądały jak surowe pliki z aparatu. Na przyszłość starajcie się wyważyć te proporcje.
fot. Wojciech Chmielewski

Oczywiście znalazły się zdjęcia, które przykuły naszą uwagę. Znalazła się wśród nich praca Wojciecha Chmielewskiego, do którego trafia główna nagroda - Warsztaty Photoshopa w Akademii Fotografii. W jego zdjęciu urzekło nas niebanalne podejście do budynku, który jest w budowie. W przypadku tej pracy ważne okazało się też, tak rzadkie przy fotografowaniu architektury, wyczucie czasu. Zsyp do gruzu układa się w rytm elewacji, a zarazem przełamuje go. Fotografia zwodzi odbiorcę, przypominając malarstwo abstrakcyjne.

Oprócz wyłonienia zwycięzcy postanowiliśmy także wyróżnić dwie prace, nagradzając ich autorów książkami "Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej" wydawnictwa Galaktyka. Zdjęcie Anny Maćkiewicz to czysta klasyczna kompozycja, o dużej skali walorowej. Operuje symbolem i budzi w nas niepokój. Praca Beaty Podwysockiej przełamuje czystą plastyczność.

Laureatom gratulujemy a resztę zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
fot. Anna Maćkiewicz

fot. Beata Podwysocka

 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1