Wyniki konkursu "Architektura w obiektywie"

Dziś odbyły się obrady jury konkursu "Architektura w obiektywie", które wyłoniły zwycięzcę oraz dwójkę wyróżnionych.

20 czerwca br. obradowało jury konkursu "Architektura w obiektywie". Oprócz redaktorów fotopolis.pl znalazł się w nim Patryk Karbowski - wykładowca Akademii Fotografii oraz autor tekstu poświęconego fotografii architektury. Przed nami stanęło niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzcy. Wszystkie nadesłane zdjęcia w ten, czy inny sposób zwróciły naszą uwagę, jadnak nie każde spełniało nasze oczekiwania. W wielu przypadkach nadużywaliście agresywnej obróbki, która powodowała, że na zdjęcia trudno było patrzeć. Nieudane maskowanie, HDRy oraz korzystanie z całego inwentarza komputerowej obróbki obrazu nie przyniosło pożytku Waszym pracom. Na drugim biegunie znalazły się prace, które były pozbawione obróbki i wyglądały jak surowe pliki z aparatu. Na przyszłość starajcie się wyważyć te proporcje.
fot. Wojciech Chmielewski

Oczywiście znalazły się zdjęcia, które przykuły naszą uwagę. Znalazła się wśród nich praca Wojciecha Chmielewskiego, do którego trafia główna nagroda - Warsztaty Photoshopa w Akademii Fotografii. W jego zdjęciu urzekło nas niebanalne podejście do budynku, który jest w budowie. W przypadku tej pracy ważne okazało się też, tak rzadkie przy fotografowaniu architektury, wyczucie czasu. Zsyp do gruzu układa się w rytm elewacji, a zarazem przełamuje go. Fotografia zwodzi odbiorcę, przypominając malarstwo abstrakcyjne.

Oprócz wyłonienia zwycięzcy postanowiliśmy także wyróżnić dwie prace, nagradzając ich autorów książkami "Szukając zdjęcia. Warsztaty fotografii plenerowej" wydawnictwa Galaktyka. Zdjęcie Anny Maćkiewicz to czysta klasyczna kompozycja, o dużej skali walorowej. Operuje symbolem i budzi w nas niepokój. Praca Beaty Podwysockiej przełamuje czystą plastyczność.

Laureatom gratulujemy a resztę zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
fot. Anna Maćkiewicz

fot. Beata Podwysocka

Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0