Wyniki konkursu "Znajdź swój punkt widzenia"

Dziś w redakcji fotopolis.pl odbyły się obrady jury konkursu "Znajdź swój punkt widzenia". Jego zwycięzcą został Tomasz Lazar, który otrzyma lustrzankę Canon EOS 60D. Postanowliśmy również przyznać trzy wyróżnienia, które trafią do: Mariusza Podgórnego, Jacka Świerczyńskiego oraz Marka Michalskiego.
Miesiąc temu ogłosiliśmy konkurs "Znajdź swój punkt widzenia". Dziś prezentujemy jego wyniki. W jury oprócz redakcji fotopolis.pl znalazła się Małgorzata Bilczyńska - przedstawiciel Canona oraz Adam Lach - fotograf, z którym rozmowę publikowaliśmy w połowie listopada. Tomasz Lazar;
Wyróżnienie: Mariusz Podgórny;
Wyróżnienie: Jacek Świerczyński;
Wyróżnienie: Marek Michalski]Tomasz Lazar otrzymuje lustrzankę Canon EOS 60D, a do trójki wyróżnionych trafią albumy World Press Photo oraz poradniki fotograficzne wydawnictwa Galaktyka.

Byliśmy zaskoczeni liczbą zdjęć, które nadesłaliście na konkurs. Wielu z Was potraktowało temat zbyt dosłownie. Chcieliśmy, abyście odnaleźli swoje własne spojrzenie nawet na banalną z pozoru rzeczywistość. Często jednak zauważaliśmy puste efekty, za którymi nie krył się Wasz osobisty stosunek do świata. Mimo tego byliśmy zadowoleni z poziomu zdjęć i zdumieni ich jakością. Mieliśmy dużo dylematów, którą fotografię wybrać. Z tego względu zdecydowaliśmy się przyznać dodatkowo trzy wyróżnienia.

Nagrodzona praca autorstwa Tomasza Lazara została wykonana podczas ślubu. Klasyczna fotografia przedstawia zauważoną sytuację. Widzimy na niej dziecko obok dorosłego mężczyzny. W zdjęciu zaciekawiła nas kompozycja, kontrastowe oświetlenie i to, że jej forma jest daleka od konwencjonalnej estetyki. Nasza uwaga skupia się na oczach dziecka, które wygląda na starsze, niż jest w rzeczywistości. Surrealizmu sytuacji dodaje także nienaturalnie duża dłoń. Doceniliśmy sprytnie wykorzystaną lampę błyskową, której światło tworzy niepokojącą atmosferę panującą na zdjęciu.
fot. Tomasz Lazar

Przedstawiające dziewczynę o azjatyckich rysach twarzy zdjęcie Mariusza Podgórnego zrobione zostało w Glasgow. To zupełnie inna, cicha fotografia. Jest prywatna i osobista, mimo tego, że została wykonana na pulsującej życiem ulicy dużego miasta. Zdjęcie Jacka Świerczyńskiego to piękna fotografia przedstawiająca codzienność. Widzimy na niej przyjaźń, niezależność i wszystko to co kojarzy nam się z czasami młodości: beztroska a zarazem rodzący sie bunt wobec zastanej rzeczywistości. Trzecia wyróżniona praca to dynamiczne, niebanalne zdjęcie sportowe Marka Michalskiego. Oryginalne światło, ciekawa kompozycja i odejście od utartych schematów tego gatunku to czynniki, które sprawiły, że doceniliśmy tę pracę.
fot. Mariusz Podgórny

fot. Jacek Świerczyński

fot. Marek Michalski

Gratulujmey zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszenia do konkursu!
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1