Wyniki konkursu "Znajdź swój punkt widzenia"

Dziś w redakcji fotopolis.pl odbyły się obrady jury konkursu "Znajdź swój punkt widzenia". Jego zwycięzcą został Tomasz Lazar, który otrzyma lustrzankę Canon EOS 60D. Postanowliśmy również przyznać trzy wyróżnienia, które trafią do: Mariusza Podgórnego, Jacka Świerczyńskiego oraz Marka Michalskiego.
Miesiąc temu ogłosiliśmy konkurs "Znajdź swój punkt widzenia". Dziś prezentujemy jego wyniki. W jury oprócz redakcji fotopolis.pl znalazła się Małgorzata Bilczyńska - przedstawiciel Canona oraz Adam Lach - fotograf, z którym rozmowę publikowaliśmy w połowie listopada. Tomasz Lazar;
Wyróżnienie: Mariusz Podgórny;
Wyróżnienie: Jacek Świerczyński;
Wyróżnienie: Marek Michalski]Tomasz Lazar otrzymuje lustrzankę Canon EOS 60D, a do trójki wyróżnionych trafią albumy World Press Photo oraz poradniki fotograficzne wydawnictwa Galaktyka.

Byliśmy zaskoczeni liczbą zdjęć, które nadesłaliście na konkurs. Wielu z Was potraktowało temat zbyt dosłownie. Chcieliśmy, abyście odnaleźli swoje własne spojrzenie nawet na banalną z pozoru rzeczywistość. Często jednak zauważaliśmy puste efekty, za którymi nie krył się Wasz osobisty stosunek do świata. Mimo tego byliśmy zadowoleni z poziomu zdjęć i zdumieni ich jakością. Mieliśmy dużo dylematów, którą fotografię wybrać. Z tego względu zdecydowaliśmy się przyznać dodatkowo trzy wyróżnienia.

Nagrodzona praca autorstwa Tomasza Lazara została wykonana podczas ślubu. Klasyczna fotografia przedstawia zauważoną sytuację. Widzimy na niej dziecko obok dorosłego mężczyzny. W zdjęciu zaciekawiła nas kompozycja, kontrastowe oświetlenie i to, że jej forma jest daleka od konwencjonalnej estetyki. Nasza uwaga skupia się na oczach dziecka, które wygląda na starsze, niż jest w rzeczywistości. Surrealizmu sytuacji dodaje także nienaturalnie duża dłoń. Doceniliśmy sprytnie wykorzystaną lampę błyskową, której światło tworzy niepokojącą atmosferę panującą na zdjęciu.
fot. Tomasz Lazar

Przedstawiające dziewczynę o azjatyckich rysach twarzy zdjęcie Mariusza Podgórnego zrobione zostało w Glasgow. To zupełnie inna, cicha fotografia. Jest prywatna i osobista, mimo tego, że została wykonana na pulsującej życiem ulicy dużego miasta. Zdjęcie Jacka Świerczyńskiego to piękna fotografia przedstawiająca codzienność. Widzimy na niej przyjaźń, niezależność i wszystko to co kojarzy nam się z czasami młodości: beztroska a zarazem rodzący sie bunt wobec zastanej rzeczywistości. Trzecia wyróżniona praca to dynamiczne, niebanalne zdjęcie sportowe Marka Michalskiego. Oryginalne światło, ciekawa kompozycja i odejście od utartych schematów tego gatunku to czynniki, które sprawiły, że doceniliśmy tę pracę.
fot. Mariusz Podgórny

fot. Jacek Świerczyński

fot. Marek Michalski

Gratulujmey zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszenia do konkursu!
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
7Artisans 35 mm f/5.6 FE to obiektyw specjalnie opracowany pod kątem fotografii dronowej
13 Lis 2018
Układ optyczny o minimalnej dystorsji i winietowaniu oraz wyjątkowo kompaktowa konstrukcja stworzona z myślą o fotografii dronowej - to główne cechy modelu 7Artisans 35 mm f/5.6 z mocowaniem Sony E.
0
Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł
13 Lis 2018
Quadralite Stroboss 60 Basic to ciekawa lampa „na start“. Za 315 zł otrzymamy dużą moc błysku o stabilnej temperaturze barwowej, tryb HSS czy chociażby pełną kompatybilność z radiowym systemem Quadralite Navigator X.
0
The New York Times z pomocą Google chce zdigitalizować archiwum liczące ponad 5 mln fotografii
13 Lis 2018
Fotografie to sentymentalne wehikuły czasu, które odkrywają przed nami często nieznane historie. A prawdziwą skarbnicą wiedzy o świecie jest archiwum The New York Times, które teraz ma zostać zdigitalizowane.
0
Zdjęcia Bolesława Augustisa to najciekawszy przykład międzywojennej fotografii ulicznej w Polsce
9 Lis 2018
Po 14 latach od odkrycia kolekcji Bolesława Augustisa, fotografa przedwojennego Białegostoku, na stronie albom.pl można obejrzeć połowę jego zachowanych prac. Teraz pojawiły się na niej kolejne nieznane dotąd zdjęcia uliczne, portrety przechodniów i kadry przedstawiające życie w przedwojennej Polsce.
0