Wyniki konkursu "Znajdź swój punkt widzenia"

Dziś w redakcji fotopolis.pl odbyły się obrady jury konkursu "Znajdź swój punkt widzenia". Jego zwycięzcą został Tomasz Lazar, który otrzyma lustrzankę Canon EOS 60D. Postanowliśmy również przyznać trzy wyróżnienia, które trafią do: Mariusza Podgórnego, Jacka Świerczyńskiego oraz Marka Michalskiego.
Miesiąc temu ogłosiliśmy konkurs "Znajdź swój punkt widzenia". Dziś prezentujemy jego wyniki. W jury oprócz redakcji fotopolis.pl znalazła się Małgorzata Bilczyńska - przedstawiciel Canona oraz Adam Lach - fotograf, z którym rozmowę publikowaliśmy w połowie listopada. Tomasz Lazar;
Wyróżnienie: Mariusz Podgórny;
Wyróżnienie: Jacek Świerczyński;
Wyróżnienie: Marek Michalski]Tomasz Lazar otrzymuje lustrzankę Canon EOS 60D, a do trójki wyróżnionych trafią albumy World Press Photo oraz poradniki fotograficzne wydawnictwa Galaktyka.

Byliśmy zaskoczeni liczbą zdjęć, które nadesłaliście na konkurs. Wielu z Was potraktowało temat zbyt dosłownie. Chcieliśmy, abyście odnaleźli swoje własne spojrzenie nawet na banalną z pozoru rzeczywistość. Często jednak zauważaliśmy puste efekty, za którymi nie krył się Wasz osobisty stosunek do świata. Mimo tego byliśmy zadowoleni z poziomu zdjęć i zdumieni ich jakością. Mieliśmy dużo dylematów, którą fotografię wybrać. Z tego względu zdecydowaliśmy się przyznać dodatkowo trzy wyróżnienia.

Nagrodzona praca autorstwa Tomasza Lazara została wykonana podczas ślubu. Klasyczna fotografia przedstawia zauważoną sytuację. Widzimy na niej dziecko obok dorosłego mężczyzny. W zdjęciu zaciekawiła nas kompozycja, kontrastowe oświetlenie i to, że jej forma jest daleka od konwencjonalnej estetyki. Nasza uwaga skupia się na oczach dziecka, które wygląda na starsze, niż jest w rzeczywistości. Surrealizmu sytuacji dodaje także nienaturalnie duża dłoń. Doceniliśmy sprytnie wykorzystaną lampę błyskową, której światło tworzy niepokojącą atmosferę panującą na zdjęciu.
fot. Tomasz Lazar

Przedstawiające dziewczynę o azjatyckich rysach twarzy zdjęcie Mariusza Podgórnego zrobione zostało w Glasgow. To zupełnie inna, cicha fotografia. Jest prywatna i osobista, mimo tego, że została wykonana na pulsującej życiem ulicy dużego miasta. Zdjęcie Jacka Świerczyńskiego to piękna fotografia przedstawiająca codzienność. Widzimy na niej przyjaźń, niezależność i wszystko to co kojarzy nam się z czasami młodości: beztroska a zarazem rodzący sie bunt wobec zastanej rzeczywistości. Trzecia wyróżniona praca to dynamiczne, niebanalne zdjęcie sportowe Marka Michalskiego. Oryginalne światło, ciekawa kompozycja i odejście od utartych schematów tego gatunku to czynniki, które sprawiły, że doceniliśmy tę pracę.
fot. Mariusz Podgórny

fot. Jacek Świerczyński

fot. Marek Michalski

Gratulujmey zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zgłoszenia do konkursu!
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0