Magda Skrzeczkowska

8 maja, w piątek ruszy 6. Biennale Fotografii w Poznaniu. Tematem wiodącym ciekawie zapowiadającej się imprezy będą zagadnienia władzy, polityki i ideologii. W programie znalazło się sześć wystaw tematycznych, trzy prezentacje towarzyszące, sympozjum oraz wykłady i pokazy edukacyjne. Zapraszamy do przejrzenia programu wydarzeń.
6 Maj 2009
Magda Skrzeczkowska
0
Już jutro oficjalnie ruszy kolejna edycja Fotofestiwalu w Łodzi. W programie między innymi cykl wystaw pod wspólnym hasłem "Atak łaskotek", 12 prezentacji indywidualnych, ubiegających się o nagrodę Grand Prix Fotofestiwalu, ekspozycje fotografii węgierskiej, przegląd portfolio, wartsztaty, pokazy slajdów, spotkania i wykłady. Publikujemy program festiwalowych wydarzeń.
6 Maj 2009
Magda Skrzeczkowska
0
MFK 09.Już dziś, 5 maja odbędą się cztery pierwsze wernisaże w ramach Programu OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Organizatorzy zapraszają na otwarcie prezentacji Piotra Stefańskiego, Aleksandra Prugara, Aleksandry Śliwczyńskiej, Kai Sarapak i Sylwii Nikko Biernackiej. Przez następne dni otwierane będą kolejne wystawy. W sumie przygotowano 17 ekspozycji. Publikujemy uzupełnione kalendarium wszystkich wernisaży.
5 Maj 2009
Magda Skrzeczkowska
0
Od 6 lutego w Yours Gallery w Warszawie prezentowana będzie nowa wystawa "Nieobojętny Świat". Na trzech piętrach galerii zagoszczą prace fotografów Agencji Magnum. Osiem niezależnych projektów, których autorami są Abbas, Martine Franck, Maya Goded, Alex Majoli, Susan Meiselas, Gueorgui Pinkhassov, Patrick Zachmann i Allessandra Sanguinetti to opowieści o programach terapeutycznych i edukacyjnych, realizowanych przy wsparciu finansowym Fundacji Orange. Projekt powstał z okazji 20 lecia...
2 Lut 2009
Magda Skrzeczkowska
0
Odbywające się od 1997 roku Paris Photo to obecnie największa i najsłynniejsza na świecie impreza prezentująca galerie fotograficzne. Z każdym rokiem przybywa wystawców i odwiedzających. Oprócz galerii swoje propozycje prezentują tu wydawnictwa, antykwariaty handlujące albumami i katalogami z wystaw, pojawiły się stoiska branżowych magazynów. Zapraszamy do naszej relacji z tegorocznej edycji Paris Photo.
26 Lis 2008
Magda Skrzeczkowska
0
Tydzień otwierający 39. edycję jednego z najsłynniejszych festiwali fotograficznych na świecie, Rencontres Internationales de la Photographie d'Arles, za nami. Ponad 60 wystaw, spotkania z autorami, wieczorne projekcje, debaty, a przede wszystkim niekończące się przeglądy portfolio, przyciągnęły na południe Francji kolejne rzesze miłośników fotografii, właścicieli galerii, wydawców, krytyków, edytorów oraz samych fotografów. Moda i historia Arles to najważniejsze punkty tegorocznego programu....
24 Lip 2008
Magda Skrzeczkowska
0
MFK 08. "Marzyciele i świadkowie. Fotografia polska XX wieku" - przekrojowa wystawa, którą możemy oglądać w Krakowie, w ramach Miesiąca Fotografii, wraca do najbardziej interesujących zjawisk polskiej fotografii ubiegłego stulecia. Wojciech Prażmowski, kurator prezentacji, przypomina m.in. o prężnych, niezależnych grupach studenckich przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jedną z nich jest fotograficzna Grupa ZERO-61 z Torunia.
24 Maj 2008
Magda Skrzeczkowska
0
MFK 08. Jak zapowiadają organizatorzy, przekrojowa prezentacja "Marzyciele i świadkowie. Fotografia Polska XX", której kuratorem jest Wojciech Prażmowski, stawia sobie za cel ukazanie mnogości stylów, postaw, podkreślenie pionierskich dokonań polskich artystów, tworzących na przestrzeni ubiegłego stulecia. Wśród prezentowanych prac pojawią się m.in fotomontaże. Przypomną o niezwykle interesującym a zarazem mało poznanym obszarze rodzimej twórczości okresu międzywojnia.
8 Maj 2008
Magda Skrzeczkowska
0
MFK 08. 11 lat temu, na strychu jednej z dębickich kamienic odnaleziono ponad 1200 oryginalnych szklanych płyt fotograficznych. Ocalały zbiór okazał się niezwykłą kolekcją portretów, wykonanych przez zupełnie nieznaną dziś polską fotografkę, Stefanię Gurdową. Podczas tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie odbędzie się pierwsza prezentacja części odnalezionego zbioru.
22 Kwi 2008
Magda Skrzeczkowska
0