Tomasz Gutkowski

3 października 2008 roku, zmarł Mariusz Hermanowicz, wielki fotograf, który swoimi zapiskami z życia codziennego na stałe wpisał się do kanonu polskiej fotografii. Jego najbardziej znane cykle były na poły humorystycznym, na poły dramatycznym zapisem niełatwych zmagań człowieka PRLu z otaczającą go rzeczywistością. Miał 58 lat.
4 Paź 2008
Tomasz Gutkowski
0
Podczas odbywających się niedawno targów PMA 2007 w Las Vegas jednym z najchętniej odwiedzanych i opisywanych w mediach wystawców był koncern Sony. Dlaczego? Mieliśmy okazję dowiedzieć się tego z pierwszej ręki - po stoisku oprowadził nas Shaun Dorrington, odpowiedzialny za sprzedaż sprzętu fotograficznego marki Sony w Europie.
23 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
Za nami najważniejsze tegoroczne wydarzenie targowe branży fotograficznej. Jakie było? Z jednej strony największe w swojej historii i rekordowe pod względem ilości nowych produktów. Z drugiej, ubogie w premiery zapierające dech w piersiach i obfitujące w zapowiedzi "produktów przyszłości". Tak naprawdę były to pierwsze targi, na których wyraźnie widać było, że "górkę cyfrową" mamy już za sobą, że nadeszły czasy spokojnego konsumowania osiągnięć wypracowanych podczas trwającego kilka lat...
15 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
PMA 2007. O 9.00 czasu lokalnego (18.00 w Polsce) odbyła się pierwsza konferencja prasowa tegorocznych targów PMA 2007. Tak jak zapowiadaliśmy, była to prezentacja zorganizowana przez koncern Sony. I zgodnie z oczekiwaniami - choć wbrew skrytym nadziejom - nie zobaczyliśmy żadnego nowego produktu. Głównym celem było ogłoszenie planów koncernu na najbliższy rok, a nawet dłużej. Dodajmy, bardzo poważnych planów.
8 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
15.03.2007 Podsumowanie targów PMA 2007. Oficjalnie w czwartek, a praktycznie już dzień wcześniej, rozpoczynają się najważniejsze w sezonie targi konsumenckiego sprzętu fotograficznego. Podobnie jak przez dwa ostatnie lata relacjonujemy to wydarzenie na żywo - prezentacja najciekawszych stoisk i produktów, rozmowy z przedstawicielami producentów, relacje z konferencji prasowych - tym razem z mitycznego, rozświetlonego, nigdy nie zasypiającego i pełnego pokus Las Vegas. Bądźcie z nami!
7 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
Pentax udostępnił nową wersję firmware'u lustrzanki K10D. Wersja 1.11 nie wprowadza rewolucyjnych zmian - poprawia błędy związane z obróbką plików RAW w trybie wielokrotnej ekspozycji oraz usuwa problemy z nieprawidłową ekspozycją podczas pracy z wbudowaną lampą błyskową ustawioną na synchronizację z drugą kurtyną migawki. Warto jednak pobrać ten update jeśli nie mamy jeszcze wcześniejszej wersji 1.10.
7 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
Leica udostępniła oprogramowanie pokładowe w wersji 1.092 do aparatu Leica M8. Poprawki uwzględniły uwagi użytkowników: dokładniejszą informację o pliku, nazewnictwo, lepszy dostęp do niektórych funkcji z poziomu wybranych trybów pracy. Producent wspomina też o "poprawieniu wielu wewnętrznych procedur".
7 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
Kodak poinformował dziś o rozpoczęciu produkcji nowej matrycy światłoczułej oznaczonej symbolem KAC-05010. Jest to sensor typu CMOS zawierający 5 milionów pikseli, każdy o średnicy 2,2 mikrona. Producent kieruje go na masowy rynek aparatów, a przede wszystkim telefonów komórkowych.
2 Mar 2007
Tomasz Gutkowski
0
Wśród wielu dzisiejszych premier koncernu Sony najbardziej przykuwają uwagę nowi reprezentanci linii ultra-zoom, Cyber-shot DSC-H7 oraz DSC-H9. Oba wyposażono w potężne stabilizowane obiektywy z 15-krotnym zoomem, 8-megapikselowe matryce Super HAD CCD oraz bogaty zestaw funkcji. DSC-H9 posiada odchylany 3-calowy wyświetlacz, a DSC-H7 "tylko" 2,5-calowy ekran stacjonarny.
27 Lut 2007
Tomasz Gutkowski
0
Koncern Fujifilm zaprezentował dziś następcę modelu S5600, popularnego przedstawiciela klasy "przystępny cenowo super-zoom". Doszło do kilku zmian: większa rozdzielczość, bardziej rozbudowany system kontroli ekspozycji, poprawiony system obsługi i przestylizowana obudowa. Fujifilm chwali się, że jest liderem w tej klasie.
22 Lut 2007
Tomasz Gutkowski
0