Dzień otwarty w Fundacji Archeologia Fotografii

0
Marcin Grabowiecki
24 Maj 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Już po raz drugi Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w akcji "FotoRejestr. Odkurzamy domowe archiwa!". W środę, 26 maja w siedzibie Fundacji odbędzie się dzień otwarty.

W najbliższą środę, 26 maja w godzinach 12:00-18:00 odbędzie się dzień otwarty w Fundacji, na który zapraszamy posiadaczy ciekawych kolekcji oraz wszystkich, którzy pragną się dowiedzieć jak chronić stare fotografie. Pokażemy co zrobić, by w prosty sposób przedłużyć żywotność własnego zbioru, a także jak zajmujemy się fotografią w Fundacji. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w profesjonalne materiały do przechowywania fotografii firmy Beskid Plus - zapowiadają organizatorzy.

Pierwsze spotkanie z tej serii odbyło się 8 maja, w lokalu przy Chmielnej 2, udostępnionym Fundacji dzięki uprzejmości Dzielnicy Śródmieście. Przez kilka godzin Fundacja prowadziła punkt konsultacyjny z zakresu przechowywania i ochrony kolekcji fotograficznych. W ciągu tego czasu odwiedziło nas wielu Warszawiaków, oraz przyjezdnych turystów - wspominają członkowie Fundacji. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, prezentowaliśmy sprawdzone metody i materiały, polecaliśmy ciekawe książki. Wielu z naszych gości pokazało nam fragmenty rodzinnych kolekcji. Spotkanie na Chmielnej, potwierdziło jak ważny jest problem promowania właściwej ochrony fotografii, oraz jak ciekawe i unikatowe kolekcje potrafią kryć domowe archiwa.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.fotorejestr.net

Dzień otwarty w Fundacji Archeologia Fotografii
Termin: 26.05.2010, godz. 12:00-18:00

Fundacja Archeologia Fotografii
ul. Nowogrodzka 18 a lok. 8a (domofon 8)
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Skaner płaski, bębnowy, a może lustrzanka? Zobacz, jak najlepiej skanować negatywy
Skaner płaski, bębnowy, a może lustrzanka? Zobacz, jak najlepiej skanować negatywy
Dziś niemal każdy fan fotografii analogowej staje przed dylematem skanowania. Czy budżetowe rozwiązania mogą konkurować z tymi profesjonalnymi? A może lepiej postawić...
21
1
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
W nowym roku brakuje ci inspiracji? Oto solidna porcja pomysłów na najbliższych kilka miesięcy.
70
0
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
85
2
Powiązane artykuły