Wojciech Grzędziński i Tomasz Wiech w Opolu

Autor: Marcin Grabowiecki

8 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Opolskie Warsztaty Fotograficzne 2.8 zapraszają na pierwsze "Spotkanie z Mistrzem". W tym wyjątkowym przypadku mistrzów będzie dwóch. O swoich zdjęciach, nagrodach, obecnych projektach i codziennej pracy opowiedzą dwaj fotoreporterzy: Tomasz Wiech i Wojciech Grzędziński.
fot. Tomasz Wiech

Wieczór z Tomaszem Wiechem i Wojciechem Grzędzińskim otwiera nowy cykl zatytułowany "Spotkanie z Mistrzem". O swojej pracy fotoreporterzy opowiedzą w piątek, 12 lutego w opolskim Pubie Ostrówek. Spotkanie poprowadzą Michał Grocholski i Sławek Mielnik.

Tomasz Wiech, fotoreporter Gazety Wyborczej w Krakowie, absolwent politologii na UJ. Laureat wszystkich najważniejszych polskich konkursów fotografii prasowej. Fotografuje głównie zmiany jakie zaszły we wschodniej Europie. Fotografował w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Ukrainie. W 2009 roku jego zdjęcie z serii "something privat" zostało nagrodzone na World Press Photo. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie.

Wojciech Grzędziński, fotoreporter agencji Napo. Studiował Stosowane Nauki Społeczne, Etnologię, Antropologię Kulturową oraz Pedagogikę Resocjalizacyjną. Pracował dla gazet codziennych m.in. "Super Expressu", "Rzeczpospolitej", "Dziennika". W fotografii interesuje go człowiek zarówno zanurzony w codzienności jak i w zderzeniu z sytuacjami ekstremalnymi. Laureat wszystkich najważniejszych polskich i światowych konkursów fotografii prasowej. Jako jeden z pierwszych fotoreporterów zdawał relacje z wojny w Gruzji. Cykl zdjęć z Gruzji został nagrodzony w 2009 roku World Press Photo i Visa Pour L'image w Perpignan.

Więcej szczegółów na stronie warsztatów: www.dwaosiem.pl.

Spotkanie z Mistrzem: Tomasz Wiech i Wojciech Grzędziński
Termin: 12.02.2010, godz. 18:00

Pub Ostrówek
ul. Ostrówek
Opole

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19