Spotkanie z Maćkiem Stępińskim w Kordegardzie

W najbliższą środę, 25 listopada odbędzie się spotkanie z Maćkiem Stępińskim. Zapraszamy do Galerii Kordegarda na godz. 18:00. Poprowadzi je Joanna Kinowska, a towarzyszy ono wystawie "Warsaw City Tennis Clubs".
fot. Maciek Stępiński
Kordegarda zaprasza na spotkanie z Maćkiem Stępińskim towarzyszące wystawie "Warsaw City Tennis Clubs", którą możemy oglądać do 6 grudnia. Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 18:00, a poprowadzi je Joanna Kinowska.

W swojej twórczości fotograficznej Stępiński podejmuje dialog z tradycją dokumentu. Mimo że większość zdjęć sprawia wrażenie nieprzekształconych fotografii dokumentalnych, artysta często podkreśla znaczenie własnych ingerencji i manipulacji. (...) Krytyka dokumentu dotyczy również najnowszego cyklu zdjęć: Warsaw City Tennis Clubs (2009), który można traktować jako polemikę z tradycyjną fotografią sportową - pisze Witold Kanicki w folderze do wystawy.

Maciek StępińskiUr. 1972 w Warszawie. Mieszka we Francji i w Polsce. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1999) i w École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles (2002). Fotografik, malarz, autor filmów i instalacji. Wykłada w Akademii Fotografii w Warszawie i Krakowie oraz we Francji. Od 2003 prowadzi warsztaty fotograficzne i wideo w ramach festiwalu Rencontres Internationales de la Photographie w Arles.

www.stepinski.com

Spotkanie z Maćkiem Stępińskim
Termin: 25.11, godz. 18:00
Wstęp wolny

Kordegarda
Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1