Księgarnia Fotograficzna f5 w Warszawie

Już dzisiaj, 6 października nastąpi otwarcie warszawskiego oddziału powstałej w Krakowie księgarni fotograficznej f5. Zapraszamy do Galerii Farbiarnia na godz. 18:00.
W gościnnej Galerii Farbiarnia na ul. Pięknej w Warszawie 6 października o godz. 18.00 f5 zaczyna stołeczną działalność. W trakcie spotkania będzie mieć miejsce prezentacja twórczości Pawła Bajewa - laureata I Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu 2009. f5 w Warszawie to oferta skierowana do wszystkich miłośników fotografii. Można będzie tutaj szybko i bez dodatkowych opłat odebrać zamówione w internecie książki (w godzinach otwarcia Farbiarni, a więc od 11:00 do 20:00 w dni powszednie i od 11:00 do 15:00 w soboty), będzie można też "od ręki" nabyć publikacje o fotografii, przejrzeć i poczytać czasopisma, albumy i książki o fotografii, a także uczestniczyć w licznych spotkaniach poświęconych fotografii, jej kolekcjonowaniu, fotograficznym publikacjom i twórczości autorów wszystkich pokoleń.

Galeria f5 & księgarnia fotograficzna powstała w 2004 roku i jest pierwszą w Polsce księgarnią specjalizującą się w propagowaniu, sprzedaży i dystrybucji wydawnictw fotograficznych. Posiada w swojej ofercie tytuły podejmujące problematykę fotografii, filmu, nowych mediów, designu, reklamy, jak również wydawnictwa niszowe i limitowane serie autorskie. Skutecznie wypełnia lukę, jaka istnieje na polskim rynku wydawniczo-fotograficznym. Szybko stała się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń zawodowych fotografów, artystów, pasjonatów, wydawców, autorów, teoretyków i krytyków sztuki, animatorów kultury.

Wydawnictwo Galerii f5 & księgarni fotograficznej, ma na swoim koncie kilka pozycji z dziedziny estetyki, krytyki i historii fotografii. Do tej pory naszym nakładem ukazały się: "Słowo o fotografii" (2002 przy współpracy z ACGM); "Fotografia, dyletanci, amatorzy i artyści" (2004); "Przestrzenie fotografii. Antologia tekstów" (2005 przy współpracy z FEW), "Cztery sny, a może pięć" (2007), "Obraz utajony. Szkice o fotografii i pamięci"(2008), "Interpretując fotografię. Śladami Susan Sontag" (2009).

Galeria f5 & księgarnia fotograficzna specjalizuje się w opracowywaniu strategii i promocji wchodzących na rynek publikacji, organizowaniem spotkań autorskich, przeglądów portfolio oraz prezentacji technicznych. Jest organizatorem konkursu "Fotograficzna Publikacja Roku".


Otwarcie Księgarni Fotograficznej f5 w Warszawie
Termin: 6.10, godz. 18:00

Galeria Farbiarnia
ul. Piękna 28/34
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3
I am Waldviertel – beztroskie dzieciństwo oczami dorosłego
3 Cze 2019
Dzieciństwo. Lato spędzone na wsi u babci. Beztroska zabawa wśród koni i krów, całe dnie na świeżym powietrzu. Holenderska fotografka Carla Kogelman udaje się z aparatem do małej wioski w austriackim regionie Waldviertel. Wraca tam co roku przez sześć lat, by poprzez swoje zdjęcia przenieść nas w ulotną magię dzieciństwa.
1
Nieznany Paryż z czasów belle époque. Zobacz, jak fotografia zagościła na ulicach francuskiej stolicy
27 Maj 2019
Francja czasów belle époque kojarzy się z kabaretami, panami w melonikach, eleganckimi bulwarami i uwodzicielskimi rozrywkami. Czy jednak te czasy były naprawdę tak piękne? Zdjęcia z odkrytych niedawno kolekcji rzucają nieco inne światło na Francję początków XX wieku.
0