Księgarnia Fotograficzna f5 w Warszawie

0
Marcin Grabowiecki
6 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Już dzisiaj, 6 października nastąpi otwarcie warszawskiego oddziału powstałej w Krakowie księgarni fotograficznej f5. Zapraszamy do Galerii Farbiarnia na godz. 18:00.
W gościnnej Galerii Farbiarnia na ul. Pięknej w Warszawie 6 października o godz. 18.00 f5 zaczyna stołeczną działalność. W trakcie spotkania będzie mieć miejsce prezentacja twórczości Pawła Bajewa - laureata I Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu 2009. f5 w Warszawie to oferta skierowana do wszystkich miłośników fotografii. Można będzie tutaj szybko i bez dodatkowych opłat odebrać zamówione w internecie książki (w godzinach otwarcia Farbiarni, a więc od 11:00 do 20:00 w dni powszednie i od 11:00 do 15:00 w soboty), będzie można też "od ręki" nabyć publikacje o fotografii, przejrzeć i poczytać czasopisma, albumy i książki o fotografii, a także uczestniczyć w licznych spotkaniach poświęconych fotografii, jej kolekcjonowaniu, fotograficznym publikacjom i twórczości autorów wszystkich pokoleń.

Galeria f5 & księgarnia fotograficzna powstała w 2004 roku i jest pierwszą w Polsce księgarnią specjalizującą się w propagowaniu, sprzedaży i dystrybucji wydawnictw fotograficznych. Posiada w swojej ofercie tytuły podejmujące problematykę fotografii, filmu, nowych mediów, designu, reklamy, jak również wydawnictwa niszowe i limitowane serie autorskie. Skutecznie wypełnia lukę, jaka istnieje na polskim rynku wydawniczo-fotograficznym. Szybko stała się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń zawodowych fotografów, artystów, pasjonatów, wydawców, autorów, teoretyków i krytyków sztuki, animatorów kultury.

Wydawnictwo Galerii f5 & księgarni fotograficznej, ma na swoim koncie kilka pozycji z dziedziny estetyki, krytyki i historii fotografii. Do tej pory naszym nakładem ukazały się: "Słowo o fotografii" (2002 przy współpracy z ACGM); "Fotografia, dyletanci, amatorzy i artyści" (2004); "Przestrzenie fotografii. Antologia tekstów" (2005 przy współpracy z FEW), "Cztery sny, a może pięć" (2007), "Obraz utajony. Szkice o fotografii i pamięci"(2008), "Interpretując fotografię. Śladami Susan Sontag" (2009).

Galeria f5 & księgarnia fotograficzna specjalizuje się w opracowywaniu strategii i promocji wchodzących na rynek publikacji, organizowaniem spotkań autorskich, przeglądów portfolio oraz prezentacji technicznych. Jest organizatorem konkursu "Fotograficzna Publikacja Roku".


Otwarcie Księgarni Fotograficznej f5 w Warszawie
Termin: 6.10, godz. 18:00

Galeria Farbiarnia
ul. Piękna 28/34
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
16
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy...
23
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)