Warsztaty fotograficzne w Zachęcie

ms
21 Maj 2009
Warszawska Zachęta zaprasza w poniedziałek, 25 maja o godzinie 18 na warsztaty towarzyszące wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany.20 lat fotografii Gazety Wyborczej". Warsztaty poprowadzą fotografowie Agencji Flatten Image Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.
Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski - fotografowie Agencji Flatten Image opowiedzą o pracy w cyfrowej ciemni. Punktem wyjścia będzie materiał zdjęciowy fotografa prasowego. Postarają się pokazać jak katalogować tysiące zdjęć, wybierać z nich najlepsze i tworzyć z nich spójny zestaw. Opowiedzą czym są pliki raw, jak obrabia się i synchronizuje duże ilości zdjęć. Prześledzone zostaną kolejne etapy, które prowadzą do druku zdjęcia w gazecie.
1996 - RUMUNIA. KRÓL CYGAŃSKI ION CIOBA, FOT. PIOTR WÓJCIK / AGENCJA GAZETA
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie swoich materiałów zdjęciowych tzn. fotografii z jednego miejsca lub zdarzenia - nieobrobione i nieprzebrane zdjęcia z aparatu cyfrowego nagrane na płytę CD. Bez zdjęć też można przyjść.

Udział w warsztatach kosztuje 17 pln.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: (0 22) 556 96 71.


"Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej" - warsztaty
Termin: 25.05.2009 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
sala kinowa, wejście od ul. Burschego
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4