Warsztaty fotograficzne w Zachęcie

ms
21 Maj 2009
Warszawska Zachęta zaprasza w poniedziałek, 25 maja o godzinie 18 na warsztaty towarzyszące wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany.20 lat fotografii Gazety Wyborczej". Warsztaty poprowadzą fotografowie Agencji Flatten Image Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.
Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski - fotografowie Agencji Flatten Image opowiedzą o pracy w cyfrowej ciemni. Punktem wyjścia będzie materiał zdjęciowy fotografa prasowego. Postarają się pokazać jak katalogować tysiące zdjęć, wybierać z nich najlepsze i tworzyć z nich spójny zestaw. Opowiedzą czym są pliki raw, jak obrabia się i synchronizuje duże ilości zdjęć. Prześledzone zostaną kolejne etapy, które prowadzą do druku zdjęcia w gazecie.
1996 - RUMUNIA. KRÓL CYGAŃSKI ION CIOBA, FOT. PIOTR WÓJCIK / AGENCJA GAZETA
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie swoich materiałów zdjęciowych tzn. fotografii z jednego miejsca lub zdarzenia - nieobrobione i nieprzebrane zdjęcia z aparatu cyfrowego nagrane na płytę CD. Bez zdjęć też można przyjść.

Udział w warsztatach kosztuje 17 pln.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: (0 22) 556 96 71.


"Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej" - warsztaty
Termin: 25.05.2009 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
sala kinowa, wejście od ul. Burschego
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0