Warsztaty fotograficzne w Zachęcie

ms
21 Maj 2009
Warszawska Zachęta zaprasza w poniedziałek, 25 maja o godzinie 18 na warsztaty towarzyszące wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany.20 lat fotografii Gazety Wyborczej". Warsztaty poprowadzą fotografowie Agencji Flatten Image Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.
Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski - fotografowie Agencji Flatten Image opowiedzą o pracy w cyfrowej ciemni. Punktem wyjścia będzie materiał zdjęciowy fotografa prasowego. Postarają się pokazać jak katalogować tysiące zdjęć, wybierać z nich najlepsze i tworzyć z nich spójny zestaw. Opowiedzą czym są pliki raw, jak obrabia się i synchronizuje duże ilości zdjęć. Prześledzone zostaną kolejne etapy, które prowadzą do druku zdjęcia w gazecie.
1996 - RUMUNIA. KRÓL CYGAŃSKI ION CIOBA, FOT. PIOTR WÓJCIK / AGENCJA GAZETA
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie swoich materiałów zdjęciowych tzn. fotografii z jednego miejsca lub zdarzenia - nieobrobione i nieprzebrane zdjęcia z aparatu cyfrowego nagrane na płytę CD. Bez zdjęć też można przyjść.

Udział w warsztatach kosztuje 17 pln.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: (0 22) 556 96 71.


"Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej" - warsztaty
Termin: 25.05.2009 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
sala kinowa, wejście od ul. Burschego
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0