Warsztaty fotograficzne w Zachęcie

ms
21 Maj 2009
Warszawska Zachęta zaprasza w poniedziałek, 25 maja o godzinie 18 na warsztaty towarzyszące wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany.20 lat fotografii Gazety Wyborczej". Warsztaty poprowadzą fotografowie Agencji Flatten Image Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.
Jakub Certowicz i Jędrzej Sokołowski - fotografowie Agencji Flatten Image opowiedzą o pracy w cyfrowej ciemni. Punktem wyjścia będzie materiał zdjęciowy fotografa prasowego. Postarają się pokazać jak katalogować tysiące zdjęć, wybierać z nich najlepsze i tworzyć z nich spójny zestaw. Opowiedzą czym są pliki raw, jak obrabia się i synchronizuje duże ilości zdjęć. Prześledzone zostaną kolejne etapy, które prowadzą do druku zdjęcia w gazecie.
1996 - RUMUNIA. KRÓL CYGAŃSKI ION CIOBA, FOT. PIOTR WÓJCIK / AGENCJA GAZETA
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie swoich materiałów zdjęciowych tzn. fotografii z jednego miejsca lub zdarzenia - nieobrobione i nieprzebrane zdjęcia z aparatu cyfrowego nagrane na płytę CD. Bez zdjęć też można przyjść.

Udział w warsztatach kosztuje 17 pln.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: (0 22) 556 96 71.


"Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej" - warsztaty
Termin: 25.05.2009 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
sala kinowa, wejście od ul. Burschego
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0