Wykład Davida Bate'a w warszawskiej Zachęcie

ms
15 Gru 2008
Galeria Zachęta zaprasza na wykład brytyjskiego artysty, krytyka sztuki i autora publikacji o fotografii dr Davida Bate'a. Wystąpienie zatytułowane "Fotografia i surrealizm: koniec awangardy?" odbędzie się w języku angielskim, we wtorek 16 grudnia o godzinie 18. Wykład towarzyszy pokazywanej obecnie w Zachęcie przekrojowej wystawie prac krakowskiego artysty Marka Piaseckiego.

dr David Bate - krytyk i artysta, wykładowca na Westminster University w Londynie. Autor książki "Photography and Surrealism: Sexuality, Colonialism and Social Dissent" (2004). Jeden z redaktorów, obok Liz Wells, nowego pisma brytyjskiego poświęconego zagadnieniom fotografii "Photographies". Już niedługo w wydawnictwie Routledge ukaże się jego najnowsza publikacja "Photography - the Key Concepts", poświęcona teorii i współczesnym zagadnieniom związanym z medium fotograficznym. Wśród jego licznych artykułów znajdują się m.in. "Voyeurism and Portraiture" w: "Geometry of the Face" (National Museum of Photography, Dania); "The Occidental Tourist" ("Afterimage", 2004); "The Mise-en-Scene of Desire" (Institute of Contemporary Arts, Londyn); "The archaeology of photography: rereading Michel Foucault and the archaeology of knowledge" ("Afterimage", 2007).


David BateFOTOGRAFIA I SURREALIZM: KONIEC AWANGARDY?
Wykład w jęz. angielskim
Termin: 16.12.2008 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
sala kinowa (wejście od ulicy Burschego)
Pl. Małachowskiego 3, Warszawa

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4