Wykład Davida Bate'a w warszawskiej Zachęcie

ms
15 Gru 2008
Galeria Zachęta zaprasza na wykład brytyjskiego artysty, krytyka sztuki i autora publikacji o fotografii dr Davida Bate'a. Wystąpienie zatytułowane "Fotografia i surrealizm: koniec awangardy?" odbędzie się w języku angielskim, we wtorek 16 grudnia o godzinie 18. Wykład towarzyszy pokazywanej obecnie w Zachęcie przekrojowej wystawie prac krakowskiego artysty Marka Piaseckiego.

dr David Bate - krytyk i artysta, wykładowca na Westminster University w Londynie. Autor książki "Photography and Surrealism: Sexuality, Colonialism and Social Dissent" (2004). Jeden z redaktorów, obok Liz Wells, nowego pisma brytyjskiego poświęconego zagadnieniom fotografii "Photographies". Już niedługo w wydawnictwie Routledge ukaże się jego najnowsza publikacja "Photography - the Key Concepts", poświęcona teorii i współczesnym zagadnieniom związanym z medium fotograficznym. Wśród jego licznych artykułów znajdują się m.in. "Voyeurism and Portraiture" w: "Geometry of the Face" (National Museum of Photography, Dania); "The Occidental Tourist" ("Afterimage", 2004); "The Mise-en-Scene of Desire" (Institute of Contemporary Arts, Londyn); "The archaeology of photography: rereading Michel Foucault and the archaeology of knowledge" ("Afterimage", 2007).


David BateFOTOGRAFIA I SURREALIZM: KONIEC AWANGARDY?
Wykład w jęz. angielskim
Termin: 16.12.2008 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
sala kinowa (wejście od ulicy Burschego)
Pl. Małachowskiego 3, Warszawa

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1