Wykład Davida Bate'a w warszawskiej Zachęcie

ms
15 Gru 2008
Galeria Zachęta zaprasza na wykład brytyjskiego artysty, krytyka sztuki i autora publikacji o fotografii dr Davida Bate'a. Wystąpienie zatytułowane "Fotografia i surrealizm: koniec awangardy?" odbędzie się w języku angielskim, we wtorek 16 grudnia o godzinie 18. Wykład towarzyszy pokazywanej obecnie w Zachęcie przekrojowej wystawie prac krakowskiego artysty Marka Piaseckiego.

dr David Bate - krytyk i artysta, wykładowca na Westminster University w Londynie. Autor książki "Photography and Surrealism: Sexuality, Colonialism and Social Dissent" (2004). Jeden z redaktorów, obok Liz Wells, nowego pisma brytyjskiego poświęconego zagadnieniom fotografii "Photographies". Już niedługo w wydawnictwie Routledge ukaże się jego najnowsza publikacja "Photography - the Key Concepts", poświęcona teorii i współczesnym zagadnieniom związanym z medium fotograficznym. Wśród jego licznych artykułów znajdują się m.in. "Voyeurism and Portraiture" w: "Geometry of the Face" (National Museum of Photography, Dania); "The Occidental Tourist" ("Afterimage", 2004); "The Mise-en-Scene of Desire" (Institute of Contemporary Arts, Londyn); "The archaeology of photography: rereading Michel Foucault and the archaeology of knowledge" ("Afterimage", 2007).


David BateFOTOGRAFIA I SURREALIZM: KONIEC AWANGARDY?
Wykład w jęz. angielskim
Termin: 16.12.2008 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
sala kinowa (wejście od ulicy Burschego)
Pl. Małachowskiego 3, Warszawa

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0