Wykład Davida Bate'a w warszawskiej Zachęcie

ms
15 Gru 2008
Galeria Zachęta zaprasza na wykład brytyjskiego artysty, krytyka sztuki i autora publikacji o fotografii dr Davida Bate'a. Wystąpienie zatytułowane "Fotografia i surrealizm: koniec awangardy?" odbędzie się w języku angielskim, we wtorek 16 grudnia o godzinie 18. Wykład towarzyszy pokazywanej obecnie w Zachęcie przekrojowej wystawie prac krakowskiego artysty Marka Piaseckiego.

dr David Bate - krytyk i artysta, wykładowca na Westminster University w Londynie. Autor książki "Photography and Surrealism: Sexuality, Colonialism and Social Dissent" (2004). Jeden z redaktorów, obok Liz Wells, nowego pisma brytyjskiego poświęconego zagadnieniom fotografii "Photographies". Już niedługo w wydawnictwie Routledge ukaże się jego najnowsza publikacja "Photography - the Key Concepts", poświęcona teorii i współczesnym zagadnieniom związanym z medium fotograficznym. Wśród jego licznych artykułów znajdują się m.in. "Voyeurism and Portraiture" w: "Geometry of the Face" (National Museum of Photography, Dania); "The Occidental Tourist" ("Afterimage", 2004); "The Mise-en-Scene of Desire" (Institute of Contemporary Arts, Londyn); "The archaeology of photography: rereading Michel Foucault and the archaeology of knowledge" ("Afterimage", 2007).


David BateFOTOGRAFIA I SURREALIZM: KONIEC AWANGARDY?
Wykład w jęz. angielskim
Termin: 16.12.2008 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
sala kinowa (wejście od ulicy Burschego)
Pl. Małachowskiego 3, Warszawa

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0