Kino letnie w Galerii Camelot - wrześniowa projekcja

Fundacja Imago Mundi zaprasza na kolejny pokaz w ramach kina letniego w Galerii Camelot. 5 września w Krakowie będzie można zobaczyć film poświęcony wybitnemu niemieckiemu dokumentaliście, określanego mianem "ojca portretu socjologicznego" - Augusta Sandera.

August Sander urodził się w 1876 roku w niemieckim miasteczku Herdorf. Dzięki znajomości z miejscowym fotografem, zainteresował się robieniem zdjęć. Sander interesował się wieloma tematami, począwszy od portretów i zdjęć krajobrazów, skończywszy na fotografiach architektury i obiektów przemysłowych. Jego najważniejsze i największe dzieło powstało całkowicie z prywatnej inicjatywy i za własne pieniądze. Projekt Menschen des 20.Jahrhundertes/ Ludzie XX wieku pokazano po raz pierwszy w 1927 w Kolonii. W czasie wojny duża ilość negatywów i zdjęć Sandera uległa zniszczeniu. W latach powojennych fotografie artysty doczekały się licznych wystaw zarówno w kraju, jak i za granicą. Dziś żadna publikacja poświęcona światowej historii fotografii nie może pominąć osoby Augusta Sandera oraz jego monumentalnego dzieła.


August Sander - Ludzie XX wieku (reż. Reiner Holzemer, Niemcy, 2002)
5.09.2008 godzina 21.30

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17, Kraków
tel. 012 421 04 72

galeria@galeriacamelot.eu

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4