Kino letnie w Galerii Camelot - wrześniowa projekcja

0
Marta Sinior
3 Wrzesień 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
Fundacja Imago Mundi zaprasza na kolejny pokaz w ramach kina letniego w Galerii Camelot. 5 września w Krakowie będzie można zobaczyć film poświęcony wybitnemu niemieckiemu dokumentaliście, określanego mianem "ojca portretu socjologicznego" - Augusta Sandera.

August Sander urodził się w 1876 roku w niemieckim miasteczku Herdorf. Dzięki znajomości z miejscowym fotografem, zainteresował się robieniem zdjęć. Sander interesował się wieloma tematami, począwszy od portretów i zdjęć krajobrazów, skończywszy na fotografiach architektury i obiektów przemysłowych. Jego najważniejsze i największe dzieło powstało całkowicie z prywatnej inicjatywy i za własne pieniądze. Projekt Menschen des 20.Jahrhundertes/ Ludzie XX wieku pokazano po raz pierwszy w 1927 w Kolonii. W czasie wojny duża ilość negatywów i zdjęć Sandera uległa zniszczeniu. W latach powojennych fotografie artysty doczekały się licznych wystaw zarówno w kraju, jak i za granicą. Dziś żadna publikacja poświęcona światowej historii fotografii nie może pominąć osoby Augusta Sandera oraz jego monumentalnego dzieła.


August Sander - Ludzie XX wieku (reż. Reiner Holzemer, Niemcy, 2002)
5.09.2008 godzina 21.30

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17, Kraków
tel. 012 421 04 72

galeria@galeriacamelot.eu

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1