Kino letnie w Galerii Camelot - wrześniowa projekcja

Fundacja Imago Mundi zaprasza na kolejny pokaz w ramach kina letniego w Galerii Camelot. 5 września w Krakowie będzie można zobaczyć film poświęcony wybitnemu niemieckiemu dokumentaliście, określanego mianem "ojca portretu socjologicznego" - Augusta Sandera.

August Sander urodził się w 1876 roku w niemieckim miasteczku Herdorf. Dzięki znajomości z miejscowym fotografem, zainteresował się robieniem zdjęć. Sander interesował się wieloma tematami, począwszy od portretów i zdjęć krajobrazów, skończywszy na fotografiach architektury i obiektów przemysłowych. Jego najważniejsze i największe dzieło powstało całkowicie z prywatnej inicjatywy i za własne pieniądze. Projekt Menschen des 20.Jahrhundertes/ Ludzie XX wieku pokazano po raz pierwszy w 1927 w Kolonii. W czasie wojny duża ilość negatywów i zdjęć Sandera uległa zniszczeniu. W latach powojennych fotografie artysty doczekały się licznych wystaw zarówno w kraju, jak i za granicą. Dziś żadna publikacja poświęcona światowej historii fotografii nie może pominąć osoby Augusta Sandera oraz jego monumentalnego dzieła.


August Sander - Ludzie XX wieku (reż. Reiner Holzemer, Niemcy, 2002)
5.09.2008 godzina 21.30

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
św. Tomasza 17, Kraków
tel. 012 421 04 72

galeria@galeriacamelot.eu

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0