Warsztaty z fotografii inscenizowanej Pawła Żaka

Autor: Marta Sinior

1 Czerwiec 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Warszawska galeria Luksfera zaprasza na 3-dniowe warsztaty prowadzone przez Pawła Żaka poświęcone fotografii inscenizowanej. Pierwsza część zajęć odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2007 roku.

Paweł Żak urodził się w 1965 roku. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Wystawia i publikuje swoje prace w kraju i za granicą. Do ważniejszych cykli zalicza się: Opowieści (od roku 1996), Bez tytułu (od roku 2000), Bliski znajomy (2002-2004). Obecnie jest wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii ZPAF oraz Akademii Fotografii w Krakowie.

Prace Pawła Żaka znajdują się w kolekcji Francuskiej Biblioteki Narodowej w Paryżu i kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Niemczech, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i USA.

PLAN WARSZTATÓW

Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom możliwości samodzielnego kreowania obrazu fotograficznego- wypowiedzi autorskiej, którego źródłem nie jest cytat z rzeczywistości zastanej, ale rzeczywistość wykreowana na potrzeby fotografii i świadomie zinterpretowana za pomocą środków fotograficznych. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować sfotografować nie "to co jest", ale to, co widzą w wyobraźni, poznać środki wiodące do tego celu.

spotkanie 1, 16-17 czerwca 2007

  • 10.00-13.00 - wykład: prezentacja zagadnienia na przykładach z historii fotografii
  • 13.30-17.00 ? pokaz: kształtowanie obrazu za pomocą środków fotograficznych: kompozycja, kadr, oświetlenie, kolor, ruch, ostrość - nieostrość, relacja między elementami obrazu. Propozycje tematów do realizacji w drugim dniu

spotkanie 2

  • 10.00-17.00 - wspólna praca-realizacja projektów uczestników pod opieką prowadzącego. Propozycje tematów do pracy własnej.

spotkanie 3

  • 10.00-14.00 - podsumowanie warsztatów i analiza prac wykonanych samodzielnie.

Druga część zajęć odbędzie się po wakacjach, jesienią. Termin zostanie ustalony z prowadzącym przez uczestników warsztatu.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie własnych aparatów (analogowych lub cyfrowych), filmów i statywów.

Koszt warsztatów: 350 zł od osoby (za trzy spotkania).

Uwaga! - maksymalna liczba uczestników wynosi 15 osób.

Zapisy i informacje

GALERIA LUKSFERA

ul. Ząbkowska 27/31

03-736 Warszawa

tel./faks (0-22) 619-91-63

tel. kom. 692-306-300

e-mail: p.kilman@luksfera.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły