Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samsung NX mini - opinia Karoliny Zok

0

Autor: Michal Grzegorczyk

14 Lipiec 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Zapraszamy do lektury opinii Karoliny Zok na temat aparatu Samsung NX mini.
1/80 s, f/5.0, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Samsung NX mini na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Obudowa jest wykonana z tworzywa imitującego skórę. Układ przycisków jest klasyczny. Aparat jest lekki i solidnie wykonany. Posiada jednocalową matrycę oraz wymienną optykę. Jego lekka obudowa pozwala na robienie zdjęć lub filmowanie przez dłuższy czas.

1/200 s, f/7.1, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
1/60 s, f/3.5, ISO 200, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

NX mini ma łatwy w obsłudze interfejs, co sprawia, że użytkowanie go jest bardzo przyjemne. Ma również wiele ciekawych programów tematycznych takich jak: Piękna twarz, Najlepsza twarz, Krajobraz, Makro, Zatrzymanie akcji, Nasycone barwy, Panorama, Sylwetka, Zachód słońca, Noc, Fajerwerki, Smuga światła, Zdjęcia ciągłe, Dzieci, Żywność, Party i Wnętrza,

jak również Filtry: Miniatura, Winieta, Rozmycie, Szkic, Rybie Oko, Klasyczny, Retro, Malowanie pędzlem, Kreskówka, Malowanie piórkiem, Filtr polaryzacyjny, Zbliżenie. Dodatki te mogą pomóc wyczarować bardzo ciekawe zdjęcia.

1/60 s, f/5.0, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
1/100 s, f/3.5, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Aparat ma 3-calowy monitor LCD (odchylany o 180 stopni), co jest przydatne podczas fotografowania z tzw. żabiej perspektywy, jak również do autoportretów - "selfie". Wyświetlacz jest przejrzysty, dzięki czemu zdjęcia wyglądają ciekawie, a kolory są żywe. Ekran jest również dotykowy, ale jest możliwość wyłączenia tej funkcji. Aparat rejestruje także filmy w jakości Full HD.

1/320 s, f/9.0, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)
1/80 s, f/4.5, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Samsung jest wyposażony w funkcje społecznościowe - integruje się z różnymi serwisami. Ma możliwość publikowania zdjęć przez Wi-Fi lub przesyłania ich do smartfona, co jest dużym ułatwieniem. Dużym plusem jest niskie zużycie baterii.

1/100 s, f/5.6, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Zdjęcia wykonywałam w obrębie mojego miasta i podwórka. Głównie skupiałam się na fotografiach plenerowych i makro. Wyzwaniem było uchwycenie idealnej ostrości, co mogło czasem denerwować.

1/30 s, f/5.0, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Od aparatu NX mini nie oczekiwałam cudów i sądziłam, że mogę być zawiedziona. Jak się okazuje, moje początkowe założenia były mylne. Jestem pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że taki mały aparat może dać mi tak wiele. NX świetnie sprawdzi się na wakacjach, przy uwiecznianiu najważniejszych chwil w życiu i nie tylko.

1/60 s, f/3.5, ISO 160, ogniskowa: 24 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Samsung NX mini to mały i poręczny aparat cyfrowy, który jest bardzo atrakcyjnym kąskiem dla niejednego początkującego fotografa.

Sprawdź oferty cenowe na stronie producenta Samsung NX mini

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
51
0
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
127
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)