Spotkanie z Jackiem Boneckim i Rafałem Sonikiem w Gdańsku

0

Autor: Marcin Grabowiecki

25 Lipiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Już w najbliższy weekend na plaży Brzeźno w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Jackiem Boneckim, podróżnikiem i fotografem. Chętnych zapraszamy w sobotę 28 lipca w godzinach 22:00-24:00. Dodatkowo w niedzielę w godzinach 15:00-18:00 będzie okazja do spotkania z pierwszym Polakiem, który stanął na podium Rajdu Dakar - Rafałem Sonikiem.
fot. Jacek Bonecki

Zapraszamy na spotkania z fotografem Jackiem Boneckim i sportowcem Rafałem Sonikiem, które odbędą się w najbliższy weekend (28-29 lipca) na plaży Brzeźno w Gdańsku.

Jacek Bonecki - fotograf, operator filmowy, podróżując z aparatem i kamerą odwiedził ok. 60 krajów na 6 kontynentach. Fotografia podróżnicza to dziedzina, którą Jacek zajmuje się najszerzej. Tylko w ostatnim roku przywiózł potężny materiał fotograficzny z Kalifornii, Argentyny, Chile, Peru, Nepalu, Chin, Anglii i Włoch. Autor jest bardzo wnikliwym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości. Bystrym okiem potrafi dostrzec kadry, które inni bagatelizują i omijają. Dzięki temu posiada bogate portfolio zdjęć, na których emocje ludzi mieszają się z kulturą i specyfiką miejsc, w których przyszło im żyć. Każde zdjęcie opowiada indywidualną historię, a przy tym zaskakuje bogactwem kolorów.

Podczas spotkania Jacek opowie o podróżach, o fotografii, o ludziach, których spotkał i miejscach, które zobaczył. Fotograf odpowie także na pytania dotyczące technicznej strony fotografii.

Dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania zostały przewidziane nagrody od firmy Sony.

Kontynuacją prezentacji Jacka będzie niedzielne spotkanie z mistrzem quada, sportowcem Rafałem Sonikiem, sześciokrotnym Mistrzem Polski, pierwszym Polakiem, który stanął na podium Rajdu Dakar, zdobywcą Pucharu Świata, założycielem i Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska, wybitną postacią sportu motorowego obok Krzysztofa Hołowczyca, Jacka Czachora, Marka Dąbrowskiego czy Jakuba Przygońskiego.

Rafał Sonik co roku startuje w rajdzie Dakar, a Jacek Bonecki od 1997 roku dokumentuje ten rajd filmowo i fotograficznie. Będziecie mieli wyjątkową okazję posłuchać ich opowieści o rajdzie od kuchni. Opowiadanie wzbogacą niezwykłe zdjęcia, których nie zobaczycie w żadnym serwisie prasowym. Prezentacja będzie też okazją do zobaczenia na żywo rajdowych quadów Rafała. Będziecie mogli sfotografować się z nimi, a następnie na zdjęciu wydrukowanym na specjalnie przygotowanym stanowisku, otrzymacie autograf Rafała Sonika.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia flat lay - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia flat lay - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Zdjęcia typu flat lay to ciekawy sposób na zaprezentowanie wszelkiej maści produktów. Jakub Kaźmierczyk podpowiada, jak zrobić je dobrze w domowym studiu, z niewielkim zestawem...
32
0
Mikrofon do filmowania - zobacz, jaki typ mikrofonu wybrać do wideo, które tworzysz
Mikrofon do filmowania - zobacz, jaki typ mikrofonu wybrać do wideo, które tworzysz
Mikrofon pojemnościowy, krawatowy, reporterski, kierunkowy, mikroport czy może zewnętrzny rejestrator? Odpowiedni dźwięk ma...
32
0
Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej
Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej
Filmy Godoxa pozwolą wam lepiej zaznajomić się z produktami, ale także podszlifować warsztat w zakresie efektywnego oświetlania scen w różnych sytuacjach. Na początek...
0
0