Roczny program mentorski Sputnik Photos

Rusza nabór na roczny program mentorski z fotografami Sputnik Photos. Kurs skierowany jest do zaawansowanych fotografów specjalizujących się w dokumencie. Program trwa 10 miesięcy, a rozpoczyna się we wrześniu 2012.

Ideą programu mentorskiego Sputnik Photos jest bliska współpraca studenta z tutorem. Każdy uczestnik będzie miał przypisanego jednego fotografa, który zapewni mu indywidualne prowadzenie i opiekę. Będzie z nim na bieżąco konsultował pracę nad własnym rocznym projektem dokumentalnym.

Dodatkowo możliwy będzie udział studenta w pracach fotografa w charakterze asystenta. Zakres takiej współpracy zależny będzie od indywidualnych ustaleń oraz od potrzeb i możliwości obu stron.

Równolegle studenci stworzą kameralną grupę, która będzie regularnie spotykać się na zajęciach i konsultować swoje prace z pozostałymi fotografami Sputnika. Na wspólnych zajęciach fotografowie poprowadzą również cykl zajęć dotyczący najważniejszych zagadnień dokumentu fotograficznego oraz zaproszą specjalnych gości.

Przyjęcia na program mentorski odbywają się na podstawie oceny portfolio oraz rozmowy. Zarówno ocena portfolio jak i rozmowy będą się odbywały sukcesywnie i zakwalifikowani uczestnicy będą przyjmowani w kolejności zgłoszeń aż do zapełnienia się miejsc.

Program kursu składa się z 2 modułów, które realizowane są podczas comiesięcznych weekendowych zjazdów. Zjazdów jest łącznie 10.

Szczegółowy program na stronie: zaklad-sputnik.blogspot.com.

Na kursie jest maksymalnie 12 miejsc.

Portfolia można przesyłać do końca sierpnia na adres info@sputnikphotos.com.

Do tego czasu odbędą się również rozmowy, które będą umawiane indywidualnie po pozytywnej ocenie portfolio.

Fotografowie prowadzący: Agnieszka Rayss, Rafał Milach, Adam Pańczuk, Jan Brykczyński.

Koszt kursu wynosi 5500 PLN przy jednorazowej wpłacie, lub 6000 PLN przy rozbiciu na 2 raty (wrzesień, styczeń).
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5