Roczny program mentorski Sputnik Photos

0
Marcin Grabowiecki
10 Lipiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Rusza nabór na roczny program mentorski z fotografami Sputnik Photos. Kurs skierowany jest do zaawansowanych fotografów specjalizujących się w dokumencie. Program trwa 10 miesięcy, a rozpoczyna się we wrześniu 2012.

Ideą programu mentorskiego Sputnik Photos jest bliska współpraca studenta z tutorem. Każdy uczestnik będzie miał przypisanego jednego fotografa, który zapewni mu indywidualne prowadzenie i opiekę. Będzie z nim na bieżąco konsultował pracę nad własnym rocznym projektem dokumentalnym.

Dodatkowo możliwy będzie udział studenta w pracach fotografa w charakterze asystenta. Zakres takiej współpracy zależny będzie od indywidualnych ustaleń oraz od potrzeb i możliwości obu stron.

Równolegle studenci stworzą kameralną grupę, która będzie regularnie spotykać się na zajęciach i konsultować swoje prace z pozostałymi fotografami Sputnika. Na wspólnych zajęciach fotografowie poprowadzą również cykl zajęć dotyczący najważniejszych zagadnień dokumentu fotograficznego oraz zaproszą specjalnych gości.

Przyjęcia na program mentorski odbywają się na podstawie oceny portfolio oraz rozmowy. Zarówno ocena portfolio jak i rozmowy będą się odbywały sukcesywnie i zakwalifikowani uczestnicy będą przyjmowani w kolejności zgłoszeń aż do zapełnienia się miejsc.

Program kursu składa się z 2 modułów, które realizowane są podczas comiesięcznych weekendowych zjazdów. Zjazdów jest łącznie 10.

Szczegółowy program na stronie: zaklad-sputnik.blogspot.com.

Na kursie jest maksymalnie 12 miejsc.

Portfolia można przesyłać do końca sierpnia na adres info@sputnikphotos.com.

Do tego czasu odbędą się również rozmowy, które będą umawiane indywidualnie po pozytywnej ocenie portfolio.

Fotografowie prowadzący: Agnieszka Rayss, Rafał Milach, Adam Pańczuk, Jan Brykczyński.

Koszt kursu wynosi 5500 PLN przy jednorazowej wpłacie, lub 6000 PLN przy rozbiciu na 2 raty (wrzesień, styczeń).

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
60
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
62
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły