"4x3" - warsztaty fotograficzne Sputnik Photos

"4x3" to warsztaty dla dzieci i młodzieży z 12 polskich wiosek i małych miejscowości. 4 zespoły złożone z fotografów i animatorów kultury pracują wspólnie przez 9 dni w różnych regionach Polski. Możemy już oglądać pierwsze efekty współpracy doświadczonych twórców z młodymi ludźmi. Zobacz zdjęcia dzieci z wioski Lublinowo i poznaj ideę projektu!
Zdjęcie, które powstało w ramach warsztatów w wiosce Lublino.

"4x3" to projekt wyjątkowych warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzonych przez doświadczonych profesjonalnych fotografów w małych miejscowościach leżących na czterech krańcach Polski. Nawiązując do tradycji obwoźnego kina, biorąc pod uwagę specyfikę wsi i małych miasteczek, fotografowie będą przemierzać Polskę, mieszkając w samochodach campingowych, wożąc ze sobą sprzęt fotograficzny, projektory i inne urządzenia pozwalające na przeprowadzenie kilkudniowych warsztatów w małych społecznościach. Przy współpracy lokalnych domów kultury, szkół, organizacji pozarządowych, mieszkańcy będą mieli okazję poznania warsztatu fotograficznego, nowego spojrzenia na swoich najbliższych i miejsce, w którym żyją, a przede wszystkim na siebie samych.  Efektem ich pracy będą wieczorne projekcje dla mieszkańców, blog pozwalający na dalszą edukację fotograficzną dla zainteresowanych uczestników opartą o zasadę mistrz-uczeń oraz publikacja, która trafi zarówno do uczestników, ich społeczności i partnerów projektu, kadry małych ośrodków kultury, jak też będzie szeroko dystrybuowana w innych środowiskach.

Zdjęcia powstałe na warsztatach, które odbyły się w wiosce Lublino (ew. Lublinowo) pod Chociwlem (Zachodniopomorskie) w dniach 7-10 lipca 2011 można zobaczyć na stronie: 4x3.sputnikphotos.com. Warsztaty prowadzili: Rafał Milach, Kuba Dąbrowski oraz Krzysiek Pacholak.

Pomysł warsztatów dla dzieci nie jest nowy. Wystarczy przypomnieć akcję Piotra Janowskiego, który pracował z dziećmi z Jasionki i Krzywej. Ich prace zostały wydane w albumie, który ukazał się nakładem wydawnictwa Czarne.

Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie "4x3" będzie równie udane. Organizatorom życzymy powodzenia a Was zachęcamy do śledzenia przebiegu warsztatów, które poprowadzą jeszcze m.in. Michał Łuczak i Adam Pańczuk.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4