"4x3" - warsztaty fotograficzne Sputnik Photos

"4x3" to warsztaty dla dzieci i młodzieży z 12 polskich wiosek i małych miejscowości. 4 zespoły złożone z fotografów i animatorów kultury pracują wspólnie przez 9 dni w różnych regionach Polski. Możemy już oglądać pierwsze efekty współpracy doświadczonych twórców z młodymi ludźmi. Zobacz zdjęcia dzieci z wioski Lublinowo i poznaj ideę projektu!
Zdjęcie, które powstało w ramach warsztatów w wiosce Lublino.

"4x3" to projekt wyjątkowych warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzonych przez doświadczonych profesjonalnych fotografów w małych miejscowościach leżących na czterech krańcach Polski. Nawiązując do tradycji obwoźnego kina, biorąc pod uwagę specyfikę wsi i małych miasteczek, fotografowie będą przemierzać Polskę, mieszkając w samochodach campingowych, wożąc ze sobą sprzęt fotograficzny, projektory i inne urządzenia pozwalające na przeprowadzenie kilkudniowych warsztatów w małych społecznościach. Przy współpracy lokalnych domów kultury, szkół, organizacji pozarządowych, mieszkańcy będą mieli okazję poznania warsztatu fotograficznego, nowego spojrzenia na swoich najbliższych i miejsce, w którym żyją, a przede wszystkim na siebie samych.  Efektem ich pracy będą wieczorne projekcje dla mieszkańców, blog pozwalający na dalszą edukację fotograficzną dla zainteresowanych uczestników opartą o zasadę mistrz-uczeń oraz publikacja, która trafi zarówno do uczestników, ich społeczności i partnerów projektu, kadry małych ośrodków kultury, jak też będzie szeroko dystrybuowana w innych środowiskach.

Zdjęcia powstałe na warsztatach, które odbyły się w wiosce Lublino (ew. Lublinowo) pod Chociwlem (Zachodniopomorskie) w dniach 7-10 lipca 2011 można zobaczyć na stronie: 4x3.sputnikphotos.com. Warsztaty prowadzili: Rafał Milach, Kuba Dąbrowski oraz Krzysiek Pacholak.

Pomysł warsztatów dla dzieci nie jest nowy. Wystarczy przypomnieć akcję Piotra Janowskiego, który pracował z dziećmi z Jasionki i Krzywej. Ich prace zostały wydane w albumie, który ukazał się nakładem wydawnictwa Czarne.

Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie "4x3" będzie równie udane. Organizatorom życzymy powodzenia a Was zachęcamy do śledzenia przebiegu warsztatów, które poprowadzą jeszcze m.in. Michał Łuczak i Adam Pańczuk.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0