Piąta odsłona Fotoprezentacji

"Photography is not about photography" to hasło przewodnie piątej edycji Fotoprezentacji, które poprowadzi Michał Łuczak. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którym bliska jest fotografia dokumentalna i którzy pragną zrealizować autorską wystawę pod okiem doświadczonego twórcy. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2011 r.

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Fotoprezentacji.

Twoją pasją jest fotografia dokumentalna, humanistyczna lub reporterska? Chcesz rozwijać swój talent pod okiem doświadczonych twórców? Zrealizować autorską wystawę wspólnie z uznanym w Polsce i zagranicą fotografem? - pytaja organizatorzy. Fotoprezentacje to projekt stworzony dla Ciebie.

Michał Łuczak: urodził się w 1983 roku na Śląsku. Zajmuje się fotografią dokumentalną. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. w Berlinie. Jego najnowszy projekt "Młodzi górnicy" zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie Magnum Expression Award, organizowanym przez agencję fotografów MAGNUM PHOTOS.

Twórcy Fotoprezntacji chcą promować ideę spotkania opartego na relacji doświadczony fotograf - początkujący fotograf. Zapraszają ich do stworzenia wspólnej wystawy. Według nich to najlepszy sposób przekazywania wiedzy. Zachęcają do partnerskiego dialogu, zadawania pytań, dzielenia się refleksjami. Pokazują fotografię społecznie zaangażowaną, dokumentalną, na wysokim poziomie artystycznym. Fotografię, która stawia przed odbiorcą istotne pytania. Dotychczas zrealizowali cztery odsłony projektu pod opieką Mikołaja Długosza, Adama Lacha, Kobasa Laksy oraz Tadeusza Rolke.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2011 r.

Więcej informacji na stronie: www.fotoprezentacje-animatornia.blogspot.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
3
Czym żyje współczesna fotografia artystyczna? Zobaczcie prace finalistów Grand Prix Fotofestiwal 2019
8 Mar 2019
Organizowany już od 10 lat główny konkurs Fotofestiwalu to okazja dla fotografów z całego na zaprezentowanie osobistych, unikalnych projektów. Nic dziwnego, że z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Zobaczcie projekty tegorocznych finalistów.
0
Poczuj moc głębin na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2019
7 Mar 2019
Tajemniczość i piękno, ale również moc, siła i żywioł - tak w kilku słowach można opisać zwycięskie fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photographer of the Year.
0