Piąta odsłona Fotoprezentacji

"Photography is not about photography" to hasło przewodnie piątej edycji Fotoprezentacji, które poprowadzi Michał Łuczak. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którym bliska jest fotografia dokumentalna i którzy pragną zrealizować autorską wystawę pod okiem doświadczonego twórcy. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2011 r.

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Fotoprezentacji.

Twoją pasją jest fotografia dokumentalna, humanistyczna lub reporterska? Chcesz rozwijać swój talent pod okiem doświadczonych twórców? Zrealizować autorską wystawę wspólnie z uznanym w Polsce i zagranicą fotografem? - pytaja organizatorzy. Fotoprezentacje to projekt stworzony dla Ciebie.

Michał Łuczak: urodził się w 1983 roku na Śląsku. Zajmuje się fotografią dokumentalną. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. w Berlinie. Jego najnowszy projekt "Młodzi górnicy" zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie Magnum Expression Award, organizowanym przez agencję fotografów MAGNUM PHOTOS.

Twórcy Fotoprezntacji chcą promować ideę spotkania opartego na relacji doświadczony fotograf - początkujący fotograf. Zapraszają ich do stworzenia wspólnej wystawy. Według nich to najlepszy sposób przekazywania wiedzy. Zachęcają do partnerskiego dialogu, zadawania pytań, dzielenia się refleksjami. Pokazują fotografię społecznie zaangażowaną, dokumentalną, na wysokim poziomie artystycznym. Fotografię, która stawia przed odbiorcą istotne pytania. Dotychczas zrealizowali cztery odsłony projektu pod opieką Mikołaja Długosza, Adama Lacha, Kobasa Laksy oraz Tadeusza Rolke.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2011 r.

Więcej informacji na stronie: www.fotoprezentacje-animatornia.blogspot.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3