Piąta odsłona Fotoprezentacji

"Photography is not about photography" to hasło przewodnie piątej edycji Fotoprezentacji, które poprowadzi Michał Łuczak. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którym bliska jest fotografia dokumentalna i którzy pragną zrealizować autorską wystawę pod okiem doświadczonego twórcy. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2011 r.

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie Fotoprezentacji.

Twoją pasją jest fotografia dokumentalna, humanistyczna lub reporterska? Chcesz rozwijać swój talent pod okiem doświadczonych twórców? Zrealizować autorską wystawę wspólnie z uznanym w Polsce i zagranicą fotografem? - pytaja organizatorzy. Fotoprezentacje to projekt stworzony dla Ciebie.

Michał Łuczak: urodził się w 1983 roku na Śląsku. Zajmuje się fotografią dokumentalną. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. w Berlinie. Jego najnowszy projekt "Młodzi górnicy" zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie Magnum Expression Award, organizowanym przez agencję fotografów MAGNUM PHOTOS.

Twórcy Fotoprezntacji chcą promować ideę spotkania opartego na relacji doświadczony fotograf - początkujący fotograf. Zapraszają ich do stworzenia wspólnej wystawy. Według nich to najlepszy sposób przekazywania wiedzy. Zachęcają do partnerskiego dialogu, zadawania pytań, dzielenia się refleksjami. Pokazują fotografię społecznie zaangażowaną, dokumentalną, na wysokim poziomie artystycznym. Fotografię, która stawia przed odbiorcą istotne pytania. Dotychczas zrealizowali cztery odsłony projektu pod opieką Mikołaja Długosza, Adama Lacha, Kobasa Laksy oraz Tadeusza Rolke.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2011 r.

Więcej informacji na stronie: www.fotoprezentacje-animatornia.blogspot.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0