Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
5.5
Optyka:
8
Budowa:
8
Marka:
Tamron
Nasza ocena:

80%

Nowy Tamron to obiektyw kierowany do profesjonalistów. Został wyposażony w zaawansowany układ optyczny, stabilizację obrazu oraz metalowy i uszczelniony korpus. Jednak czy to wystarczy, by nowa konstrukcja zaskarbiła serca portrecistów?

2

Autor: Michał Chrzanowski

29 Kwiecień 2016
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Najwidoczniej Tamron ani myśli zwalniać tempa. Producent sukcesywnie poszerza swoją zaawansowaną linię obiektywów. Po udanych konstrukcjach stałoogniskowych, które w naszych testach wypadły bardzo dobrze, przyszła pora na kolejne szkło sygnowane logiem SP.

Nowy model SP 85 mm f/1.8 Di VC USD – podobnie jak jego starsi bracia – został wyposażony w zaawansowany układ optyczny, system autofokusa oraz stabilizację obrazu. Ponadto, metalowa obudowa została uszczelniona, więc wnętrze jest chronione przed kurzem i wilgocią. Dzięki tym rozwiązaniom oraz kombinacji ogniskowej 85 mm i światła f/1.8 obiektyw może stać się wymarzoną konstrukcją dla portrecistów lub fotografów ślubnych, którzy w swojej pracy wykorzystują jasne stałki o takiej właśnie ogniskowej. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD jest już dostępny w sprzedaży do systemów Canon EF, Nikon F i Sony A w cenie 3499 zł. Naturalną opcję dla nowego Tamrona będą stanowić systemowe portretówki. Użytkownicy Nikona będą mogli skierować swoją uwagę w stronę Nikkora 85 mm f/1.8 G (około 2000 zł). Również Canon w swoim arsenale ma podobne szkło – model EF 85mm f/1.8 USM (około 1500 zł). Z kolei posiadacze aparatów Sony z mocowaniem A będą mieć do wyboru nieco ciemniejszy obiektyw 85 mm F/2,8 SAM.

Zapraszamy do lektury testu nowego Tamrona, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Canon EOS 5D Mark III

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Najnowsza 35-tka Samyanga proponuje alternatywę dla natywnego obiektywu Sony w dużo niższej cenie. Czy przypłacimy to jakością obrazu? Zobaczcie zdjęcia...
13
3
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Reprezentujący średnią półkę cenową, manualny Irix 45 mm f/1.4 obiecuje wykonanie i rezultaty godne obiektywu wyższej klasy. Sprawdziliśmy jak ta egzotyczna ogniskowa sprawdza się w praktyce.
13
0
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Jakich efektów możemy spodziewać się po profesjonalnym obiektywie standardowym z serii Lumix S? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane szkłem Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4.
10
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)