Sony Cyber-shot WX1 - pierwsze zdjęcia testowe

Sony WX-1 nie jest z pewnością zwykłym kieszonkowym aparatem. Jego głównymi atutami jest 10-megapikselowy sensor Exmor R CMOS, który według producenta charakteryzuje się dwa razy większą czułością na światło w stosunku do normalnych matryc CMOS. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć plenerowych wykonanych przede wszystkim na wysokich czułościach oraz efektów jakie uzyskamy korzystając z trybu korekcji drgań i panoramy.

Autor: Damian Bednarzak

3 Październik 2009
Artykuł na: minutę

O Sony WX1 pisaliśmy w tym artykule. Zdjęcia zostały wykonane na standardowych ustawieniach. Warto zauważyć, iż nominalna czułość to ISO 160, a więc zdecydowanie większa niż w konkurencyjnych aparatach. Również jej zakres jest imponujący: ISO 160-3200.

Poniżej przedstawiamy panoramy wykonane Sony WX1. Podobnie jak w znanym już wcześniej modelu HX1 wykonywanie panoram jest niezwykle proste. Wystarczy nacisnąć spust migawki i płynnie przesunąć aparat, WX1 sam połączy zdjęcia tworząc panoramę.

Ciekawym trybem jest tryb korekcji drgań. Używamy go w warunkach bardzo słabego oświetlenia, gdy nie mamy, bądź nie możemy użyć statywu. Wówczas aparat wykonuje serię sześciu klatek, po czym na ich podstawie tworzy jedno nieporuszone zdjęcie. Poniższe zdjęcie zostało wykonane z ręki, czas 1/8 sekundy ISO 2500, f=24mm.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
20
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły