Sony Cyber-shot WX1 - pierwsze zdjęcia testowe

Sony WX-1 nie jest z pewnością zwykłym kieszonkowym aparatem. Jego głównymi atutami jest 10-megapikselowy sensor Exmor R CMOS, który według producenta charakteryzuje się dwa razy większą czułością na światło w stosunku do normalnych matryc CMOS. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć plenerowych wykonanych przede wszystkim na wysokich czułościach oraz efektów jakie uzyskamy korzystając z trybu korekcji drgań i panoramy.

Autor: Damian Bednarzak

3 Październik 2009
Artykuł na: minutę

O Sony WX1 pisaliśmy w tym artykule. Zdjęcia zostały wykonane na standardowych ustawieniach. Warto zauważyć, iż nominalna czułość to ISO 160, a więc zdecydowanie większa niż w konkurencyjnych aparatach. Również jej zakres jest imponujący: ISO 160-3200.

Poniżej przedstawiamy panoramy wykonane Sony WX1. Podobnie jak w znanym już wcześniej modelu HX1 wykonywanie panoram jest niezwykle proste. Wystarczy nacisnąć spust migawki i płynnie przesunąć aparat, WX1 sam połączy zdjęcia tworząc panoramę.

Ciekawym trybem jest tryb korekcji drgań. Używamy go w warunkach bardzo słabego oświetlenia, gdy nie mamy, bądź nie możemy użyć statywu. Wówczas aparat wykonuje serię sześciu klatek, po czym na ich podstawie tworzy jedno nieporuszone zdjęcie. Poniższe zdjęcie zostało wykonane z ręki, czas 1/8 sekundy ISO 2500, f=24mm.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z6 III - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 III - pierwsze wrażenia
Na polskiej premierze aparatu Nikon Z6 III mogliśmy wstępnie sprawdzić jego nowe możliwości. Przykładowe zdjęcia z nowego korpusu już opublikowaliśmy, teraz kilka wniosków na szybko.
24
Nikon Z6 III - zdjęcia przykładowe [RAW]
Nikon Z6 III - zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowa matryca z szerokim zakresem ISO, wydajniejszy tryb seryjny i zaawansowany autofokus. To tylko niektóre nowości w zaprezentowanym wczoraj Nikonie Z6 III. Dziś mogliśmy już sprawdzić go w...
25
Panasonic Lumix S9 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Panasonic Lumix S9 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Lumix S9 to najtańsza z kompaktowych pełnych klatek skierowanych do vlogerów i hobbystów. Czy jednak aparat nie przypłaca tego funkcjonalnością? Oto jak nowy pełnoklatkowy korpus...
19
Powiązane artykuły