Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tryby kreatywne

Weekendowy wypad do duńskiego Aarhus, Europejskiej Stolicy Kultury, był idealną okazją by przetestować w praktyce najnowszy stylowy bezlusterkowiec Fujifilm. Zobaczcie, jakie są nasze pierwsze wnioski!

0

Autor: Maciej Zieliński

11 Kwiecień 2017
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Tryby kreatywne

Fujifilm podążając za modą (oraz konkurencją) wprowadziło możliwość przetwarzania zdjęć już w momencie ich wykonywania, uzyskując popularne efekty Retro czy makiety (miniatury). To fajna zabawa i dla osób, które nie lubią się specjalnie z aplikacjami do edycji, sposób na szybkie dodanie charakteru swoim zdjęciom.

Efekt miniatury

Efekt Retro

Ja nie jestem ich wielkim fanem. Zdecydowanie wolę symulacje klasycznych filmów Fujifilm, których wybór stale się powiększa. Do klasyków, takich Astia, Provia czy Velvia dołączyły niedawno czarno-biały Acros oraz mój zdecydowany faworyt – Classic Chrome. W bardzo przyjemny sposób zmiękcza on barwy i zwiększa kontrast obszarów zacienionych, co sprawia, że idealnie nadaje się do zdjęć reportażowych ale także subtelnych, stonowanych portretów. Zdjęcia ulicy przywodzą na myśl klasyczne streetowe kadry sprzed pół wieku. To pierwszy filtr, który zrobił na mnie tak pozytywne wrażenie!

Symulacja filmu Classic Chrome

Symulacja filmu Classic Chrome

Symulacja filmu Classic Chrome

Na koniec jeszcze dwa słowa o łączności Wi-Fi - funkcji, z istnienia której wielu fotoamatorów w ogóle nie zdaje sobie sprawy. Potwierdzają to zresztą wyniki przeprowadzonej przez nas niedawno ankiety. W Aparatach Fujifilm działa ona bardzo sprawnie, a wyjątkowo przydatna okazuje się właśnie w podróży, gdy często nie mamy ze sobą komputera, a chcielibyśmy się podzielić zdjęciami ze znajomymi - jak to w social mediach - tu i teraz.

Fujifilm miewało problemy z mobilną aplikacją, i przy okazji testów poprzednich modeli okazywała się ona niestabilna, niechętnie łączyła się z aparatem lub niespodziewanie traciła połączenie. W przypadku X-T20 nic takiego mnie nie spotkało. Urządzenia łączyły się błyskawicznie, a wybrane zdjęcia szybko i sprawnie lądowały w pamięci telefonu.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
8
6
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)