Olympus Camedia C-760 Ultra Zoom - test

mmi
10 Maj 2004
Prezentujemy test najnowszego aparatu Olumpus z serii Ultra Zoom. 10-krotny zoom optyczny przy niewielkich rozmiarach to podstawowy wyróżnik tego modelu.
KONSTRUKCJA I DESIGN

centralnie umieszczona lampa błyskowa

Już na pierwszy rzut oka widać, że przy wymiarach 104,5 x 60 x 68,5mm (szer.) x (wys.) x (głęb.) Camedia C-760 jest znacznie mniejsza od dotychczasowych propozycji tej serii. Front aparatu ukazuje nam potężny obiektyw, po którego prawej stronie znajduje się mikrofon a po lewej widoczna jest dioda samowyzwalacza. Nad obiektywem umiejscowiona została lampa błyskowa typu pop-up.

tylna ścianka aparatu

Na tylnej ścianie aparatu widoczny jest duży monitor LCD oraz elektroniczny wizjer EVF. Po prawej stronie tego drugiego znajdują się trzy przyciski funkcyjne, nieco dalej umieszczona została dźwignia zwalniająca lampę błyskową. Nad dużym monitorem znajduje się główny włącznik aparatu a po jego prawej widać nawigator oraz przycisk szybkiego podglądu i przełączania pomiędzy ekranami.

zoom x10

Widok z góry aparatu ukazuje nam główne pokrętło trybów pracy oraz dzwignię zoom, w której umieszczony został spust migawki.Prawa strona ukazuje niezbyt duży uchwyt aparatu, natomiast na lewym boku widoczna jest pokrywa gniazd wyjściowych.Spód aparatu ukazuje pokrywę kart pamięci i akumulatora oraz (niestety) plastikowy gwint mocowania statywu.Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2