Sony Cyber-shot RX1R i RX1 - porównanie

Aparaty Sony Cyber-shot RX1R i RX1 różnią się tylko jednym szczegółem. W tym pierwszym nie ma filtra dolnoprzepustowego, w tym drugim jest. Postanowiliśmy sprawdzić jakość obrazu modelu RX1R i porównać obydwa modele. Zapraszamy do lektury.

0
Michal Grzegorczyk
9 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut

Wstęp
Sony Cyber-shot RX1R to "brat bliźniak" modelu Sony Cyber-shot RX1, przetestowanego już na naszych łamach. Obydwie konstrukcje różnią się tylko jednym elementem: w nowszym modelu oznaczonym literką R nie ma filtra dolnoprzepustowego. Fotograf otrzymuje zwiększoną rozdzielczość za cenę mory, która może się pojawić na niektórych kadrach. Jednym zdaniem - to propozycja dla użytkowników świadomych zalet i wad takiego rozwiązania.


Wszystkie pozostałe funkcje i parametry są identyczne. RX1R ma 24,3-megapikselową, pełnoklatkową matrycę Exmor CMOS, procesor BIONZ oraz stałoogniskowy obiektyw Carl Zeiss Sonnar 35 mm f/2. Oczywiście nie różni się niczym od RX1 także pod względem ergonomii, obsługi, struktury menu i osiągów. Odczucia podczas testowania RX1R były po prostu identyczne jak w przypadku przetestowanego RX1. Dlatego skupiliśmy się jedynie na tym co się mogło realnie zmienić: na jakości zdjęć. Przeprowadziliśmy testy według naszej procedury i porównaliśmy obydwa modele. Zapraszamy do lektury.

    1. Wstęp
    2. Jakość obrazu
    3. Porównanie RX1R i RX1
    4. Podsumowanie
    5. Zdjęcia do pobraniaPoprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)