Sony Cyber-shot RX1R i RX1 - porównanie

Aparaty Sony Cyber-shot RX1R i RX1 różnią się tylko jednym szczegółem. W tym pierwszym nie ma filtra dolnoprzepustowego, w tym drugim jest. Postanowiliśmy sprawdzić jakość obrazu modelu RX1R i porównać obydwa modele. Zapraszamy do lektury.

0
Michal Grzegorczyk
9 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut

Wstęp
Sony Cyber-shot RX1R to "brat bliźniak" modelu Sony Cyber-shot RX1, przetestowanego już na naszych łamach. Obydwie konstrukcje różnią się tylko jednym elementem: w nowszym modelu oznaczonym literką R nie ma filtra dolnoprzepustowego. Fotograf otrzymuje zwiększoną rozdzielczość za cenę mory, która może się pojawić na niektórych kadrach. Jednym zdaniem - to propozycja dla użytkowników świadomych zalet i wad takiego rozwiązania.


Wszystkie pozostałe funkcje i parametry są identyczne. RX1R ma 24,3-megapikselową, pełnoklatkową matrycę Exmor CMOS, procesor BIONZ oraz stałoogniskowy obiektyw Carl Zeiss Sonnar 35 mm f/2. Oczywiście nie różni się niczym od RX1 także pod względem ergonomii, obsługi, struktury menu i osiągów. Odczucia podczas testowania RX1R były po prostu identyczne jak w przypadku przetestowanego RX1. Dlatego skupiliśmy się jedynie na tym co się mogło realnie zmienić: na jakości zdjęć. Przeprowadziliśmy testy według naszej procedury i porównaliśmy obydwa modele. Zapraszamy do lektury.

    1. Wstęp
    2. Jakość obrazu
    3. Porównanie RX1R i RX1
    4. Podsumowanie
    5. Zdjęcia do pobraniaPoprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)