Pentax Q - zdjęcia testowe

Pentax Q to dosyć kontrowersyjna propozycja na rynku bezlusterkowców. O tym jak poradził sobie w plenerze mogliśmy się przekonać w poniedziałek. Dziś prezentujemy zdjęcia wykonane według naszej procedury testowej.
Szumy
Zjawisko szumu pojawia się na czułości ISO 400, nie jest ono jednak szczególnie uciążliwe. Następna czułość, ISO 800, szumi już znacznie bardziej, ale struktura "cyfrowego ziarna" jest przyjemna dla oka. Kolejna wartość wprowadza już znaczną degradację obrazu, ale można ją jeszcze uznać za używalną, ISO 3200 i ISO 6400 szumią już na tyle silnie, że możemy ich użyć tylko w ostateczności.

ISO 125

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200

ISO 6400

Reprodukcja szczegółów
Reprodukcja szczegółów stoi na (stosunkowo) dobrym poziomie do ISO 400. Znaczny skok w ilości szumu przy ISO 800 powoduje utratę szczegółów w obrazie, ale jest to nadal czułość użytkowa. Skok o 1 EV do czułości ISO 1600 wprowadza na tyle znaczną utratę szczegółowości, nasycenia i kontrastu, że nie możemy uznać tej wartości za użyteczną. Dalsze czułości zostały dodane zdecydowanie na wyrost.

ISO 125

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200

ISO 6400

Więcej inormacji o Pentaksie Q pojawi się w naszym pełnym teście, na który z góry zapraszamy.
słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
18 Wrz 2018
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
1
Panasonic GH5, GH5S i G9 - mistrzowskie trio
28 Sie 2018
Linia topowych korpusów Panasonic to dziś propozycja zarówno dla wymagających filmowców jak i profesjonalnych fotografów. Przyglądamy się bliżej flagowym modelom.
0
“Każde spotkanie z nimi jest wspaniałym przeżyciem”. O fotografowaniu niedźwiedzi opowiada Marcin Dobas
10 Sie 2018
Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
0
Notebook z górnej półki czy budżetowy monitor graficzny? O to, co lepiej sprawdzi się w edycji zdjęć zapytaliśmy eksperta
31 Lip 2018
Czy dobry notebook jest wystarczający do zawodowej pracy fotograficznej? Jak wypada w zestawieniu z najtańszymi na rynku monitorami graficznymi?  Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora? Zapytaliśmy o to eksperta, Radka Witana ze sklepu Wzorniki.eu.
0