Podsumowanie

Zbliżające się wakacje to dobry moment, aby wyposażyć się w nowy plecak, który spełni wszystkie wymagania. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest zgrabny model Tenba Solstice 12L, który sprawdziliśmy w trakcie podróży do Portugalii.

Autor: Krzysztof Basel

25 Czerwiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Podsumowanie

Tenba Solstice 12L to wysokiej klasy plecak fotograficzny stworzony z myślą o wycieczkach, podróżach górskich, wyprawach w trudne warunki z aparatem. Nie udaje miejskiego plecaka do wszystkiego, ale też nie jest plecakiem dla każdego. To klasyczny, ładny i praktyczny plecak fotograficzny w najlepszym wydaniu.

Przede wszystkim Solstice 12L jest bardzo wygodny. Nawet z pełnym obciążeniem, można go nosić przez wiele godzin bez dyskomfortu. A pomieścić możne naprawdę wiele: niedużą lustrzankę czy profesjonalnego bezlusterkowca z teleobiektywem, dwoma obiektywami, drona z kontrolerem, mały statyw, słuchawki, tablet, zestaw baterii, karty pamięci oraz masę dodatkowych akcesoriów. Dostęp do tych wszystkich sprzętów jest komfortowy, poprzez dużą klapę z tyłu. Spora górna komora daje dostęp do potrzebnych przedmiotów, bez konieczności otwierania komory ze sprzętem fotograficznym. Wnętrze komory jest wyściełane, zatem także tam możesz przenosić korpus aparatu czy inne delikatne sprzęty.

W codziennym użytkowaniu uwagi nie zwracają na siebie zamki błyskawiczne. Tak, nie zwracają, ponieważ pracują płynnie, nie zacinają się, są dobrze zaprojektowane i po prostu robią swoją robotę, jak trzeba. Solstice 12L jest też wodoodporny, w zestawie znajdziemy również osłonę przeciwdeszczową.

Po trzech tygodniach testów w zasadzie trudno dostrzec w plecaku Tenba Solstice 12L jakieś większe wady, poza brakiem możliwość odpinania pasa biodrowego (na co dzień może być niepotrzebny). To po prostu świetny, prosty plecak, w którym wszystko jest przemyślane i działa, jak należy. Jeśli szukasz więc plecaka tej wielkości to Tenba Solstice 12L powinien być mocnym kandydatem.

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Niczym mityczny Fenix, nowy barwny film Harman Technologies symbolizować ma nadzieję, transformację i odrodzenie oferty producenta na rynku analogowej fotografii. Sprawdziliśmy jak w praktyce...
50
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
29
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
30
Powiązane artykuły