Podsumowanie

Zbliżające się wakacje to dobry moment, aby wyposażyć się w nowy plecak, który spełni wszystkie wymagania. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest zgrabny model Tenba Solstice 12L, który sprawdziliśmy w trakcie podróży do Portugalii.

Autor: Krzysztof Basel

25 Czerwiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Podsumowanie

Tenba Solstice 12L to wysokiej klasy plecak fotograficzny stworzony z myślą o wycieczkach, podróżach górskich, wyprawach w trudne warunki z aparatem. Nie udaje miejskiego plecaka do wszystkiego, ale też nie jest plecakiem dla każdego. To klasyczny, ładny i praktyczny plecak fotograficzny w najlepszym wydaniu.

Przede wszystkim Solstice 12L jest bardzo wygodny. Nawet z pełnym obciążeniem, można go nosić przez wiele godzin bez dyskomfortu. A pomieścić możne naprawdę wiele: niedużą lustrzankę czy profesjonalnego bezlusterkowca z teleobiektywem, dwoma obiektywami, drona z kontrolerem, mały statyw, słuchawki, tablet, zestaw baterii, karty pamięci oraz masę dodatkowych akcesoriów. Dostęp do tych wszystkich sprzętów jest komfortowy, poprzez dużą klapę z tyłu. Spora górna komora daje dostęp do potrzebnych przedmiotów, bez konieczności otwierania komory ze sprzętem fotograficznym. Wnętrze komory jest wyściełane, zatem także tam możesz przenosić korpus aparatu czy inne delikatne sprzęty.

W codziennym użytkowaniu uwagi nie zwracają na siebie zamki błyskawiczne. Tak, nie zwracają, ponieważ pracują płynnie, nie zacinają się, są dobrze zaprojektowane i po prostu robią swoją robotę, jak trzeba. Solstice 12L jest też wodoodporny, w zestawie znajdziemy również osłonę przeciwdeszczową.

Po trzech tygodniach testów w zasadzie trudno dostrzec w plecaku Tenba Solstice 12L jakieś większe wady, poza brakiem możliwość odpinania pasa biodrowego (na co dzień może być niepotrzebny). To po prostu świetny, prosty plecak, w którym wszystko jest przemyślane i działa, jak należy. Jeśli szukasz więc plecaka tej wielkości to Tenba Solstice 12L powinien być mocnym kandydatem.

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły