Wykonanie i design

Zbliżające się wakacje to dobry moment, aby wyposażyć się w nowy plecak, który spełni wszystkie wymagania. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest zgrabny model Tenba Solstice 12L, który sprawdziliśmy w trakcie podróży do Portugalii.

Autor: Krzysztof Basel

25 Czerwiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Wykonanie i design

Solstice 12L jest podłużny, dosyć wąski, ale wysoki. Jego wygląd może się podobać - ma smukły, dynamiczny i opływowy kształt. Nie udaje zwykłego plecaka, ale wygląda, jak dobrze zaprojektowany plecak fotograficzny, który zabieramy w podróż. Wzornictwo i kolory nawiązują do natury. Nazwa serii „Solstice” w tłumaczeniu na język polski oznacza „przesilenie (letnie lub zimowe)”. I tak kolor niebieski ma odpowiadać błękitowi letniego nieba, a czarny zimowym nocom.

Plecak TENBA Solstice 12L ma wymiary 22,9 x 45,7 x 20,3 cm i waży 0,9 kg. Oficjalne wymiary sugerują plecak do podróżowania, jako bagaż podręczny w samolocie. Po wciśnięciu górnej części (musi być pusta w środku), plecak uda się nawet zmieścić jako mały, drugi darmowy bagaż podręczny w znanych z restrykcyjnych przepisów liniach Ryanair.

Zgrabny Solstice 12L został wykonany z materiałów odpornych na wodę. Producent podaje, że wodoodporny jest również dolny panel, zatem nie powinniśmy mieć obaw stawiając go na mokrych powierzchniach. Faktura materiału jest przyjemna w dotyku, plecak nie łapie szybko zarysowań, a zabrudzenia można szybko umyć. To dobrze świadczy o jakości zastosowanego materiału.

Zamki błyskawiczne to podstawowy element każdego plecaka czy torby fotograficznej, z którego korzysta się cały czas. Jeśli nie pracują one gładko i się zacinają to komfort pracy i ogólna ocena danej konstrukcji bardzo spada. Testowaliśmy wiele różnych plecaków i toreb fotograficznych, i wiemy, że niestety nie zawsze producenci dopracowują ten element. Na szczęście, inaczej jest w przypadku plecaka Tenba Solstice 12L. Zastosowane tu zamki błyskawiczne YKK pracują z dużą kulturą, nie zacinają się i są bardzo solidne. Do zamków przymocowano okrągłe, lekko wklęsłe końcówki na sznurku, które umożliwiają komfortowe otwieranie i zamykanie plecaka. To ogromny plus Solstice 12L.

Dobre wrażenie robią również  precyzyjne i porządnie wykonane zaciski Duraflex. Górna rączka do przenoszenia jest nieduża, ale wystarczająca do tej wielkości plecaka. Dodatkowo, w zestawie znajdziemy również osłonę przeciwdeszczową, która przyda się fotografom będącym w podróży. Nam na szczęście w Portugalii potrzebna nie była.

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Niczym mityczny Fenix, nowy barwny film Harman Technologies symbolizować ma nadzieję, transformację i odrodzenie oferty producenta na rynku analogowej fotografii. Sprawdziliśmy jak w praktyce...
50
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
29
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
30
Powiązane artykuły