BenQ SW320 - pierwsze wrażenia

Ma przekątną 31,5 cala, rozdzielczość 4K UHD, sprzętową kalibrację obrazu i cenę ponad 3-krotnie mniejszą od konkurencji. Czy BenQ SW320 wstrząśnie rynkiem monitorów graficznych?

12
2 Maj 2017
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Podsumowanie

Ostateczną opinię na temat nowego monitora BenQ będziemy w stanie wydać dopiero po wykonaniu pełnych testów. Jednak wygląda na to, że SW320 może nas zaskoczyć jedynie w pozytywny sposób. Jest solidnie i ergonomicznie zaprojektowany. Wyświetlany obraz ma bardzo dobrą jakość, a panel wydaje się mieć jednorodną jasność na całej powierzchni. Objęty jest też 3-letnią gwarancją.

Obecnie na rynku trudno o dobrej klasy monitor w rozsądnej cenie, który oferowałby tak dużą przekątną i wysoką rozdzielczość. Za modele Eizo, czy Nec o podobnych parametrach trzeba zapłacić nawet 20000 zł. Kosztujący zaledwie 6300 zł BenQ SW320 może być zatem rozsądnym wyborem dla fotografów, którym stale brakuje miejsca na pulpicie, oraz filmowcom, którzy pracują z formatem 4K.

 

Spis treści

Następna

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)