Złącza i sterowanie
Użytkownicy komputerów PC mogą podłączyć monitor do komputera za pomocą wejścia HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4, podczas gdy użytkownicy komputerów MAC mogą skorzystać ze złącza mini DisplayPort 1.4. Z lewej strony dostępne są także dwa porty USB 3.0 oraz czytnik kart SD/SDHC/SDHC.
Charakterystyczne dla monitorów BenQ menu (dostępne w języku polskim) jest czytelne i intuicyjne w obsłudze. Cztery przyciski aktywują zakładki z wyjściem sygnału, trybami koloru, jasnością ekranu i generalnymi ustawieniami monitora. Poruszanie się po menu i zmienianie parametrów odbywa się płynnie, bez opóźnień.
Nawigację po menu ułatwia ponadto dodawany do zestawu okrągły sterownik. To w zasadzie pilot zdalnego sterowania monitorem, ale połączony z nim przewodem USB (szkoda, że nie bezprzewodowo). Oprócz przycisków sterujących, ma trzy przyciski funkcyjne pod którymi można zapisać na przykład konkretne tryby koloru, aby szybciej przełączać między nimi obraz.
Nowością w tym modelu jest tryb High Dynamic Range (HDR), który zwiększa ogólną dynamikę tonalną obrazu. Jest też tryb Czarno-białe wyświetlający obraz w odcieniach szarości. Wszystkie dostępne tryby obrazu w menu monitora to: Adobe RGB, sRGB, Czarno-białe, Rec. 709, DCI-P3, Dark Room, HDR, Kalibracja 1, Kalibracja 2, Niestand. 1, Niestand. 2, CAD / CAM, Animacja.
Nie zabrakło również funkcji GamutDuo. Umożliwia ona wyświetlanie dwóch różnych obrazów obok siebie np. w dwóch różnych przestrzeniach barwnych. Wymaga to podłączenia do monitora oddzielnych źródeł sygnału (np. z dwóch komputerów). Obraz z wtórnego źródła może być także wyświetlany w mniejszej ramce na tle głównego obrazu – jej rozmiar i położenie można zmieniać.