BenQ SW320 - pierwsze wrażenia

Ma przekątną 31,5 cala, rozdzielczość 4K UHD, sprzętową kalibrację obrazu i cenę ponad 3-krotnie mniejszą od konkurencji. Czy BenQ SW320 wstrząśnie rynkiem monitorów graficznych?

12
2 Maj 2017
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Złącza i sterowanie

Użytkownicy komputerów PC mogą podłączyć monitor do komputera za pomocą wejścia HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4, podczas gdy użytkownicy komputerów MAC mogą skorzystać ze złącza mini DisplayPort 1.4. Z lewej strony dostępne są także dwa porty USB 3.0 oraz czytnik kart SD/SDHC/SDHC.

Charakterystyczne dla monitorów BenQ menu (dostępne w języku polskim) jest czytelne i intuicyjne w obsłudze. Cztery przyciski aktywują zakładki z wyjściem sygnału, trybami koloru, jasnością ekranu i generalnymi ustawieniami monitora. Poruszanie się po menu i zmienianie parametrów odbywa się płynnie, bez opóźnień.

Nawigację po menu ułatwia ponadto dodawany do zestawu okrągły sterownik. To w zasadzie pilot zdalnego sterowania monitorem, ale połączony z nim przewodem USB (szkoda, że nie bezprzewodowo). Oprócz przycisków sterujących, ma trzy przyciski funkcyjne pod którymi można zapisać na przykład konkretne tryby koloru, aby szybciej przełączać między nimi obraz.

 

Nowością w tym modelu jest tryb High Dynamic Range (HDR), który zwiększa ogólną dynamikę tonalną obrazu. Jest też tryb Czarno-białe wyświetlający obraz w odcieniach szarości. Wszystkie dostępne tryby obrazu w menu monitora to: Adobe RGB, sRGB, Czarno-białe, Rec. 709, DCI-P3, Dark Room, HDR, Kalibracja 1, Kalibracja 2, Niestand. 1, Niestand. 2, CAD / CAM, Animacja.

Nie zabrakło również funkcji GamutDuo. Umożliwia ona wyświetlanie dwóch różnych obrazów obok siebie np. w dwóch różnych przestrzeniach barwnych. Wymaga to podłączenia do monitora oddzielnych źródeł sygnału (np. z dwóch komputerów). Obraz z wtórnego źródła może być także wyświetlany w mniejszej ramce na tle głównego obrazu – jej rozmiar i położenie można zmieniać.

 

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)