BenQ SW320 - pierwsze wrażenia

Ma przekątną 31,5 cala, rozdzielczość 4K UHD, sprzętową kalibrację obrazu i cenę ponad 3-krotnie mniejszą od konkurencji. Czy BenQ SW320 wstrząśnie rynkiem monitorów graficznych?

12
2 Maj 2017
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Budowa i ergonomia

Nie ma co ukrywać, że BenQ SW320 już po wyjęciu z pudełka zrobił na nas piorunujące wrażenie. Duży, prawie 32-calowy panel  bardziej przypomina telewizor niż typowy monitor na biurko. Jednak dosyć cienka ramka, niewielka grubość panelu i estetycznie zaprojektowana podstawa sprawiają, że prezentuje się i elegancko, i profesjonalnie.

Zestawienie całości z trzech elementów (podstawy, stojaka i wyświetlacza) jest proste i szybkie, łatwo więc o montaż i demontaż przy przewożeniu monitora na miejsce sesji. Poza tym uniwersalne mocowanie panelu w standardzie VESA 100x100 mm pozwala zainstalować ekran na ścianie, lub wysięgniku.

Mimo dużych wymiarów wyświetlacza, cała konstrukcja postawiona na biurku jest przyjemnie sztywna i zwarta. Ekran nie drga, a regulacja pochylenia i wysokości odbywa się płynnie, bez oporów. SW320 może zostać też ustawiony w orientacji pionowej (pivot), aby oglądać i efektywniej edytować kadry portretowe. Przy obracaniu należy jedynie pamiętać o odchyleniu go najpierw maksymalnie do tyłu, aby nie uderzyć kantem ekranu w podstawę.

To co wyróżnia ten monitor, to dołączony do zestawu kaptur, który może być nałożony nie tylko w standardowej poziomej orientacji, ale także w pionie. Jego instalowanie nie jest skomplikowane, ale na początku trzeba przyjrzeć się “elementom układanki” i zgodnie z instrukcją wybrać te odpowiednie do danego ustawienia. Osłona od wewnątrz jest wyczerniona przystrzyżonym materiałem, u góry znajduje się natomiast otwór na kalibrator.

 

 

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
56
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)