Samsung JS9000 SUHD Smart 3D - test telewizora

Firma Samsung wprowadziła na rynek nową linię wysokiej klasy telewizorów SUHD. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technicznym mają one oferować znakomitą jakość wyświetlanego obrazu. W naszej redakcji postanowiliśmy sprawdzić, czy tak zaawansowany model jakim jest 65-calowy Samsung JS9000 SUHD Smart 3D może znaleźć zastosowanie wśród profesjonalnych fotografów posiadających własne studio fotograficzne.

Autor: Michał Chrzanowski

28 Maj 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

1. Wstęp


Dla każdego profesjonalnego fotografa dysponującego własnym studiem kluczową kwestią jest posiadanie zaawansowanego sprzętu fotograficznego. Nie inaczej jest w przypadku doboru ekranu, stanowiska pracy, a także stacji roboczych na których będą prezentowane wykonane zdjęcia. Dzięki zaawansowanej jednostce otrzymamy prawidłowe odwzorowanie kolorów, naturalny kontrast oraz przejścia tonalne, które są kluczowe w kontekście fotografii. Ponadto, posiadanie odpowiedniej klasy urządzeń jest nie tylko ważne podczas natychmiastowego wyświetlania wykonanych prac w czasie trwania sesji zdjęciowej, lecz także w momencie prezentowania swojego portfolio przyszłym klientom. A w tym wypadku dobre pierwsze wrażenie oraz jakość wyświetlanych obrazów są najważniejsze. W związku z tym zdecydowaliśmy się przetestować możliwości nowego telewizora SUHD.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Samsung JS9000 SUHD Smart 3D to 65-calowy telewizor charakteryzujący się ekranem o rozdzielczości 3840 x 2160 (Ultra HD), czyli czterokrotnie większej niż w wyświetlaczach Full HD. Dodatkowo ekran został zakrzywiony pod odpowiednim kątem (zbliżonym do naturalnego kształtu oka), dzięki czemu telewizor ma oferować większe poczucie głębi. Co więcej automatyczne ustawienie poziomów kontrastu dla różnych obszarów ekranu ma wpłynąć na zwiększenie komfortu użytkowania.

Dodatkowo, zastosowany w telewizorach SUHD panel wykorzystuje nanokryształy oraz autorskie technologie Samsunga, które zdaniem producenta pozwoliły uzyskać lepszą niż w tradycyjnych telewizorach szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów (w tym głęboką czerń i wyraźną biel).

Samsung JS9000 SUHD Smart 3D dostępny jest w trzech rozmiarach - 48, 55 i 65 cali (ten ostatni testowaliśmy). Model o przekątnej 65 cali nie należy jednak do najtańszych. W polskiej dystrybucji będzie można go nabyć za około 19 tysięcy złotych. W tej cenie poza telewizorem SUHD otrzymamy:

;
baterie do pilota;
mocowanie wieszaka w standardzie Ultra Slim;
mocowanie wieszaka w standardzie Mini;
podstawę;
kabel Slim Gender]
Zapraszamy do lektury testu Samsunga JS9000 SUHD Smart 3D. Telewizor testowaliśmy wyłącznie pod kątem właściwości prezentowanego obrazu, tak aby sprawdzić, czy jego możliwości mogą być wykorzystane w profesjonalnych studiach fotograficznych.

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
19
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
30
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)